اضافه شدن قراردادهای هوشمند به بلاک چین‌‌ Zilliqa

Zilliqa از جمله رمز ارزهایی است که توانسته‌‌ در مدتی کوتاه کاربران زیادی را به سمت خود بکشاند. توسعه‌‌دهندگان این پلتفرم در آخرین اعلامیه خود از راه‌‌اندازی قراردادهای هوشمند در بلاک چین‌‌ Zilliqa خبر داده‌‌اند که از زبان Scilla نیز استفاده خواهد کرد. گفتنی است که این پلتفرم به صورت کلی به دنبال افزایش مقیاس‌‌پذیری تراکنش‌‌ها با استفاده از تکنیک شاردینگ (Sharding) است.

0 100

پلتفرم رمز ارز “نسل آینده” بلاک چین‌‌ Zilliqa اعلام کرد که قراردادهای هوشمند را به زودی در پلتفرم خود راه‌‌اندازی خواهد کرد.

آرمیت کوما (Armit Kumar)، رئیس و مدیر ارشد فعالیت‌‌های Zilliqa در اعلامیه‌‌ای که به CoinDesk فرستاده شد، اذعان داشت که این اقدام یک “نقطه عطف” است. این پروژه “باعث توسعه یافتن همان ابزاری شده است که دو سال قبل پیش‌‌بینی می‌‌کردیم و اکنون می‌‌توانیم با استفاده از آن به کسب و کار بپردازیم.”

توسعه‌‌دهندگان بعد از راه‌‌اندازی قادر خواهند بود قراردادهای هوشمند را با استفاده از زبان قراردادهای هوشمند Scilla بر روی بلاک چین‌‌ Zilliqa نوشته و به کار بگیرند.

کوما عنوان کرد، “با استفاده از این ویژگی، زبان بهتری را برای قراردادهای هوشمند به وجود آورده‌‌ایم، زبانی که معیارهای امنیتی بهتری را فراهم آورده است.”

این پلتفرم رمز ارز سنگاپوری در نظر دارد مشکلات مقیاس پذیری بلاک چین‌‌‌‌ها را با استفاده از شاردینگ (Sharding) برطرف کند. شاردینگ یک تکنیک برای ارتقاء کارآیی است که پیش از بیت کوین وجود داشته است، اما هنوز هم باید موفقیت خود را در شبکه‌‌های بزرگ ثابت کند. این تیم در وایت پیپر خود در سال ۲۰۱۷ عنوان کرده است که “در شبکه فعلی اتریوم با ۳۰,۰۰۰ استخراج‌‌کننده، پلتفرم Zilliqa می‌‌تواند نرخ تراکنش‌‌های اتریوم را تا ۱,۰۰۰ برابر افزایش دهد.”

شرکت Zilliqa در طول شش ماه گذشته نقاط عطف دیگری نیز داشته است که در میان آنها می‌‌توان به راه‌‌اندازی شبکه اصلی و همچنین فعالسازی تراکنش‌‌ها اشاره کرد. بر اساس داده‌‌های CoinMarketCap، ارزش بازاری کل توکن‌‌های ZIL) Zilliqa) در ماه مه سال گذشته از مرز ۱ میلیارد دلار گذشت. در زمان نوشتن این گزارش، این عدد برابر با ۲۰۰ میلیون دلار است.

کومار در میان ویژگی‌‌های کلیدی ارائه شده توسط قراردادهای هوشمند Zilliqa ، به قابلیت تایید رسمی و همچنین دسته‌‌ای از ابزارهای تحلیلگر اشاره کرد که می‌‌توانند باگ‌‌ها و مشکلات بالقوه را در قراردادهای هوشمند پیدا کنند. به علاوه، زبان Scilla به گونه‌‌ای طراحی شده است تا مسائل عملیاتی مختلف مانند محاسبه و ارتباط با قراردادهای دیگر را به شیوه‌‌ای منظم مدیریت کنند.

کومار اظهار داشت، “چنین چیزی می‌‌تواند از مشکلاتی مانند هک DAO و Parity جلوگیری کند.”

زبان Scilla همچنین دارای دسته‌‌ای از کتابخانه‌‌های استاندارد است، مانند ابزاری که فعالیت‌‌های محاسباتی را به شیوه‌‌ای امن انجام داده و نیاز به کتابخانه‌‌های دیگر را از بین می‌‌برد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.