راه‌‌‌اندازی کلاینت نرم‌‌‌افزاری جدید توسط زی کش‌‌‌ برای بهبود ایمنی شبکه

بنیاد زی کش (Zcash)‌‌‌ به صورت رسمی خبر داد که با همکاری شرکت Parity Technologies کلاینت نرم‌‌‌افزاری جدیدی را برای شبکه خود ارائه داده است تا در صورت از کار افتادن کلاینت قبلی از آن استفاده کنند. توسعه‌‌‌دهندگان این رمز ارز مدت‌‌‌هاست حریم خصوصی و امنیت بیشتر را به عنوان هدف اصلی خود انتخاب کرده‌‌‌اند.

0 74

بر اساس اعلامیه‌‌‌ای رسمی در تاریخ 17 ژوئن، سازمان غیر انتفاعی بنیاد زی کش‌‌‌ (Zcash Foundation) با شرکت بلاک چینی Parity Technologies وارد شراکت شده است تا یک کلاینت نرم‌‌‌افزاری جدید و منبع باز را برای رمز ارز زی کش‌‌‌ ارائه دهد.

کلاینت نرم‌‌‌افزاری جدید، Zebra، به این منظور ایجاد شده است که در صورت از کار افتادن کلاینت قبلی – Zcashd – به عنوان جایگزین عمل کند. زی کش‌‌‌ امیدوار است این کار امنیت بهتری را برای شبکه به وجود آورد.

به علاوه، این کلاینت به گونه‌‌‌ای طراحی شده است تا عملکرد زی کش‌‌‌ را به روش‌‌‌های دیگر بهبود بخشد که در میان آنها می‌‌‌توان به “شناسایی باگ‌‌‌های عملکردی” و جلوگیری از مشکلات مربوط به مکانیزم اجماع اشاره کرد.

پلتفرم Parity Technologies کلاینت‌‌‌های رمز ارز دیگری را نیز در گذشته به وجود آورده است و Parity Ethereum یکی از آنها است. فردریک هریسون (Fredrik Harryson)، مدیر ارشد فناوری Parity، در مورد مزایای آخرین کلاینت زی کش‌‌‌ چنین توضیح داد:

انجمن آن می‌‌‌تواند به صورت گسترده مورد استفاده قرار گیرد... زی کش‌‌‌ می‌‌‌تواند انجمن گسترده‌‌‌تری را در اختیار داشته باشد که قادر است تجربیات مربوط به توسعه‌‌‌دهندگان لایه 2 را بهبود بخشد.

همانطور که کوین‌‌‌تلگراف قبلا گزارش داده است، شرکت رمز ارز عرضه کننده زی کش‌‌‌ هم‌‌‌اکنون با شکایت و درخواست غرامت 2 میلیون دلاری یکی از کارمندان سابق خود روبرو است.

سایمون لیو (Simon Liu)، مهندس نرم‌‌‌افزار، از شرکت Zerocoin Electric Coin Company به این دلیل شکایت کرده است که فعالیت وی در این شرکت به معنی 15,000 دلار از سهام بوده است و مقامات Zerocoin نیز می‌‌‌دانستند که نمی‌‌‌تواند آن را پرداخت کنند. با این وجود، Zerocoin یک نامه را در اواخر سال 2018 به کارمندان خود فرستاده است که آنها هیچ گزینه‌‌‌ای را برای سهام در نظر ندارند و اینکه هیچ سهام رسمی را برای کارکنان خود ارسال نکرده‌‌‌اند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.