امنیت پرداخت های بین المللی ریپل ۱۰ برابر بیشتر از ارزهای فیات است!

ریپل ادعا می‌‌کند که ایمنی پرداخت های بین المللی با ریپل نسبت به ارز فیات ۱۰ برابر است و سرعتی غیر قابل مقایسه دارد.

0 101

ریپل تاکید دارد که XRP برای انجام پرداخت های بین المللی ۱۰ برابر بیشتر از ارزهای فیات امنیت دارد که امروزه گزینه محبوب‌‌‌‌تری هستند.

سیستم ایکس‌‌رپید (XRapid) ریپل در مقایسه با گزینه‌‌های دیگر برای پرداخت های بین المللی ۱۰ برابر ایمن‌‌تر بوده و یک‌‌دهم دیگران نوسان دارد. ارز فیات توانایی رقابت با سرعت و امنیت XRP را ندارد.

ریپل یک سیستم تسویه انبوه و نوعی صرافی ارز است. بانک‌‌ها و موسسات مالی رمز ارز XRP را در کنار سرویس‌‌های دیگر ریپل به‌‌عنوان فناوری زیرساختی تسویه پرداخت‌‌ها به کار می‌‌برند. پرداخت های انجام‌‌شده توسط این سیستم بازگشت‌‌ناپذیر بوده و هزینه‌‌ای ندارد.

ریپل در مطالعه خود داده‌‌های کلانی را بررسی کرد تا به این نتیجه برسد که چرا XRP باید به‌‌عنوان یک گزینه مناسب و آینده‌‌دار برای پرداخت‌‌های بین المللی در مقایسه با ارز فیات که هنوز بر این صنعت غالب است، شناخته شود. مطالعات ریپل به مقایسه انتقال الکترونیکی پول بین دلار ایالات متحده و پزوی مکزیک پرداخت. ریپل در شرکت انتقال الکترونیکی پول مانی‌‌گرم (MoneyGram) یک سهم خریداری کرد تا از XRP در جریان پرداخت از طریق شبکه پرداخت ریپل (XRapid) برای بالا بردن سرعت و کم کردن هزینه انتقال پول استفاده کند. مانی‌‌گرم و مشتریان دیگر ریپل با ارسال دلار به مکزیک با استفاده از ریپل به‌‌عنوان یک پُل، به افزایش ۵۰ درصدی تراکنش‌‌های XRP کمک می‌‌کنند.

انتقال‌‌های الکترونیکی بین المللی از طریق سویفت بین ۱ تا ۱۴ روز طول می‌‌کشد و ریسک تسویه را هم بالا می‌‌برد. تراکنش‌‌های معمولی ریپل بین ۵ تا ۷ ثانیه طول می‌‌کشند. با این حال XRP بسیار پرنوسان است و اگر کاربران قبل از انجام تبدیل، چند ساعت XRP خود را نگه دارند امکان دارد ارزش سرمایه‌‌شان، گاهی تا حتی ۳۰ درصد تغییر کند.

بزرگ‌‌ترین مزیت XRP سرعت آن است که سرعت تراکنش XRP یعنی تراکنش‌‌های ورودی و خروجی این دارایی دیجیتال آنقدر سریع هستند که نیازی به پوشش نیست. در نتیجه ریسک نهایی بسیار کمتر خواهد بود.

برد گارلینگ‌‌هاوس، مدیرعامل ریپل گفت:

یک تراکنش XRP اگر در یک دارایی کم‌‌نوسان مانند فیات ۲۷۰ هزار بار ضرب شود (یعنی بیش از ۷۲ ساعت) و آن را با یک دارایی پرنوسان مانند XRP که سه تا چهار ثانیه طول می‌‌کشد مقایسه کنیم، باز هم در نهایت نوسان کمتری مشاهده خواهیم کرد

 

در حالی که gpi سویفت (مقایسه GPI SWIFT و سیستم پرداخت ریپل) سریع‌‌تر است و تجربه بهتری نسبت به شبکه قدیمی استاندارد پیام‌‌رسان به حساب می‌‌‌‌آید، ادعای ریپل این است که سویفت هنوز بر بانکداری کارگزاری و نیاز به نگه داشتن پول نقد در بانک‌‌های خارجی برای انجام تسویه نهایی وابسته است، در حالی که سرویس XRapid ریپل از رمز ارز به‌‌عنوان واسطه‌‌ای برای شناسایی معاملات FX و تسویه واقعی بهره می‌‌گیرد. حدود ۵ تا ۱۰ تریلیون دلار پول در حساب‌‌های دارای پشتوانه در سراسر جهان وجود دارد. اگر بانک‌‌ها بتوانند از سرویس‌‌های ریپل برای تسویه ارزهای کلیدی استفاده کنند، می‌‌تواند هزینه‌‌های انجام عملیات و نیاز به سرمایه را کاهش داده و درآمدها و جریانات وجوه نقد را ارتقا بدهد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.