دوقلوهاى وینکلواس به دنبال پیوستن به پروژه رمز ارز فیسبوک

تایلر و کامرون وینکلواس (Tyler and Cameron Winklevoss)، که از تاجران بیت کوین و بنیانگذاران صرافی Gemini هستند، اظهار کردند که قصد مشارکت با مارک زاکربرگ در پروژه رمز ارز Libra را دارند.

0 91

پیوستن دوقلوهاى وینکلواس به پروژه رمز ارز فیسبوک

بخش اقتصادی خبرگزاری CNN در روز ۱۹ آگوست نوشت:

دوقلوهای وینکلواس اجازه نخواهند داد که اختلافات قدیمی آنها با مارک زاکربزگ مانع از شکل گیری یک همکاری بالقوه شود.

در حال مذاکره برای پیوستن به انجمن Libra

کامرون به CNN در پاسخ به این سوال که آیا این همکاری سرانجام میسر خواهد شد یا خیر، گفت رمز ارز Libra گامی بزرگ در مسیر تعمیم و همگانی کردن رمز ارزها است، وی افزود:

“بنظرم در آینده زندگی بدون رمز ارزها ممکن نباشد، حتی تصور دنیایی فاقد این فناوری سخت است” با توجه به واکنش های منفی دولت‌ها و دستگاه‌های نظارتی به پروژه رمز ارز فیسبوک، فعالیت‌های دوقلوهای وینکلواس در زمینه قانون گذاری رمز ارزها، می‌تواند به فیسبوک در این زمینه کمک کند.

برادران وینکلواس بیان کردند که در حال مذاکره برای پیوستن به انجمن Libra هستند. این انجمن یک ائتلاف جدید و مستقل برای مدیریت توکن‌های فیسبوک است که در حال حاضر ۲۸ عضو پایه داشته و باید تا زمان راه اندازی Libra تا ۱۰۰ عضو افزایش یابد.

با این وجود تایلر و کامرون اعلام کردند که پیش از تصمیم گیری نهایی برای ملحق شدن به این انجمن و پشتیبانی از رمز ارز Libra در صرافی خود Gemini ، باید اطلاعات بیشتری درمورد این پروژه کسب کنند.

انجمن Libra از هرگونه ابراز نظر درباره مذاکرات انجام شده با شریکان خود امتناع می‌کند.

تمام غول‌های اینترنتی از رمز ارز استقبال خواهند کرد

به عقیده کامرون، فیسبوک ممکن است اولین تایتان دنیای فناوری باشد که اقدام به راه اندازی رمز ارز بومی خود نموده است، اما بی شک آخرین نیز نخواهد بود. وی در ادامه گفت:

معتقدم شرکت‌های اینترنتی نیازمند اتخاذ استراتژی‌های رمز ارزی بوده و در حقیقت تعداد زیادی از آنها به فکر ایجاد رمز ارز بومی خود هستند. در حال حاضر این شرکت‌ها، Libra و فیسبوک و نحوه پیشرفت و توسعه این پروژه را زیر نظر گرفته اند.

او پیش بینی می‌کند که احتمالا آمازون، اپل، نتفلیکس و گوگل از این الگو پیروی می‌کنند، او همچنین آمازون را یک مدعی جدی دانست و گفت:

آمازون قادر به ارسال و تحویل بسته‌های سفارشی به سرتاسر دنیا است، حتی اگر مجبور شود قسمتی از مسیر را با دوچرخه طی می‌کند، با اینحال خنده دار است که ما حاضر به انتقال بسته‌های فیزیکی هستیم ولی نمی‌توانیم پول را به این شکل جابجا کنیم.

بنظر می‌رسد طرح توسعه رمز ارز ملی چین که توسط بانک مرکزی چین نیز پشتیبانی می‌شود، از ایده Libra تاثیر گرفته است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.