چرا حجم معاملات آخر هفته بیت کوین در حال افزایش است؟

در چند وقت اخیر حجم معاملات آخر هفته‌ بیت کوین رشد چشمگیری داشته که بخش عمده‌ آن متأثر از علاقه‌مندی چینی‌ها به این رمز ارز بزرگ بوده است. علاوه بر این، با وجود ممنوعیت ICO در چین، در چند ماه گذشته صرافی‌های زیادی در این کشور به وجود آمده‌اند تا خدمت‌رسانی در این فضا را آسان‌تر کنند.

0 116

میخایل میرونوف از شرکت SMC Capital می‌گوید حجم معاملات آخر هفته بیت کوین و سایر رمز ارزها، به طور کلی، نشان‌دهنده‌ی رشد معاملات خُرد به‌خصوص در آسیاست.

علاقه‌مندی نسبت به بیت کوین در چین رو به افزایش است

میخایل میرونوف در مصاحبه‌ای اختصاصی با خبرگزاری Bitcoinist توضیح داد که چرا معتقد است حجم معاملات آخر هفته بیت کوین و رمز ارزها در طول ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته است. او پیش از هر چیز افزایش علاقه چینی‌ها به بیت کوین را یکی از عوامل اصلی موثر در این اتفاق می‌داند.

میرونوف می‌گوید موج جدید صرافی‌های رمز ارزی آنلاین در مناطق اصلی چین در حال ظهور است. این اتفاق علی‌رغم ممنوعیتی است که در سال ۲۰۱۷ توسط دولت چین علیه عرضه‌های اولیه‌ کوین وضع شده است.

میرونوف در ادامه توضیح داد:

معاملات خُرد در چین رو به افزایش و لایق توجه دقیق است. آیا تا به حال نام Biki, Bliss و MXC یا Zg.com را شنیده‌اید؟ همه این‌ها صرافی‌های رمز ارز جدیدی هستند که در طول ماه‌های گذشته در چین افتتاح شده‌اند. این شرکت‌ها همین حالا از طریق کمپین‌های بزرگ بازاریابی به میلیون‌ها کاربر رسیده‌اند و این در حالی است که معامله رمز ارزها در چین ممنوع است. البته باید گفت که Zg.com پلتفرمی برای تبدیل فیات به رمز ارز است که RMB چینی می‌پذیرد.

آقای میرونوف همچنین به ورود «معامله‌گران جدید رمز ارزی» به این بازار اشاره می‌کند. این اعضای جدید در بازار گاوی ۲۰۱۷ حضور نداشتند و احتمالا الگوها و رفتارهای معاملاتی جدیدتری دارند که ممکن است آن‌ها را از بقیه متمایز کند.

او افزایش سهمیِ میزان جستجو درباره بیت کوین و سایر رمز ارزها در WeChat را به عنوان یکی از دیگر مصادیق افزایش علاقه‌مندی نسبت به بیت کوین می‌داند. وی‌چت بزرگ‌ترین پلتفرم رسانه اجتماعی چین با بیش از ۱ میلیارد کاربر ماهانه است.

چرا حجم معاملات آخر هفته بیت کوین در حال افزایش است؟

تاریخچه: تکرار یا مشابهت، نتیجه یکسان است

در رابطه با بازار گاوی ۲۰۱۷، اکثر کاربران معتقدند که ترس و هیجان ناشی از عقب ماندن (FOMO) باعث به وجود آمدن آن بازار شد و در نتیجه تمام رمز ارزها توانستند رکوردهای تاریخی بزنند.

هیجان پیرامون عرضه‌های اولیه نقشی در تسریع جو دیوانه‌وار آن دوره ایفا کرد و میرونوف معتقد است که عرضه‌های اولیه‌ی صرافی (IEO) هم می‌تواند اثر مشابهی در بازار موجود داشته باشد.

میرونوف به جز چین، هند را هم به عنوان یکی از بازارهای مستعد حرکت در مسیر بیت کوین می‌داند. رویکرد او شدیداً تحت تاثیر تصمیم دولت این کشور برای غیرقانونی اعلام کردن تمامی رمز ارزهاست.

معامله‌گران رمز ارزها در هند با بسته شدن صرافی‌های کریپتویی در سال ۲۰۱۸ در حال حرکت به سمت پلتفرم‌های خارجی هستند. این اتفاق موجب افزایش ترافیک کاربری و حجم معاملات در برخی از این صرافی‌ها شده است.

همان طور که قبلا توسط Bitcoinist اعلام شده بود، قیمت بیت کوین هفته پیش در هند به ۵۰۰ دلار رسید. میرونوف می‌گوید:

در سه‌ماهه دوم امسال، ترافیک صرافی KuCoin به دلیل افزایش قیمت بیت کوین تقریبا دو برابر شد. اکنون حجم معاملات این صرافی بین‌المللی به ۲۰۰ میلیون، یعنی تقریبا ۳ برابر رقم ماه گذشته، رسیده است. KuCoin حالا در سراسر جهان ۵ میلیون کاربر دارد و همچنان به رشد سریع خود ادامه می‌دهد. این صرافی در طول چند هفته گذشته در مناطقی مثل جنوب و جنوب شرق آسیا رشد قابل توجهی را از نظر تعداد کاربر تجربه کرده است.

قیمت بیت کوین به زیر ۱۱٫۵۰۰ دلار رسید

در ۷ روز گذشته، قیمت بیت کوین تا سقف ۱۳٫۹۰۰ دلار بالا رفت اما دوباره حدود ۲۵ درصد کاهش پیدا کرد. گاوهای بازار امیدوارند بیت کوین در محدوده ۱۲ هزار دلار باقی بماند تا در خطر شکستن حمایت ۱۱٫۵۰۰ دلار قرار نگیرند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.