بلاتکیفی ها درباره تاثیرات هاوینگ بعدی بیت کوین

هرچه که به تاریخ هاوینگ (نصف شدن پاداش استخراج) بعدی بیت کوین نزدیک‌تر می‌شویم، بحث ها و پیش بینی ها در مورد پیامدهای آن و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین داغتر می‌شود. اما یکی از کارشناسان در حوزه رمز ارزها معتقد است هاوینگ ۲۰۲۰ بیت کوین که انتظار میرود در ماه می اتقاق بیافتد، به دلیل تحولات صورت گرفته در بازار بیت کوین، کاملا متفاوت خواهد بود.

0 146

آیا هاوینگ بعدی بیت کوین و تاثیر آن بر بازار متفاوت خواهد بود؟ ملتم دمیرورز ( Meltem Demirors)، مدیر ارشد استراتژی در شرکت مدیریت سرمایه دیجیتال CoinShares، در یک پادکست عنوان کرد که امروز نسبت به هاوینگ قبلی در جولای ۲۰۱۶، مارکت بزرگتری برای بیت کوین وجود دارد. ملتم معتقد است که در سال ۲۰۱۶ جهت گیری خاصی برای بازار بیت کوین وجود نداشت و سرمایه گذاران تنها می‌توانستند به سمت سرمایه گذاری بلند مدت بروند، اما امروزه اوضاع تغییر کرده است.

امروز شرکت های بزرگتری وارد بازار بیت کوین شده‌اند. بنابراین به عقیده من، این جهت گیریِ عمیق، نحوه معاملات بیت کوین را تا زمان هاوینگ تغییر خواهد داد.

 

آیا هاوینگ بعدی بیت کوین و تاثیر آن بر بازار متفاوت خواهد بود؟

ملتم این گونه استدلال می‌کند که با افزایش تقاضا و کاهش عرضه، شرایط به نفع بیت کوین تغیر می‌کند. به نظر ملتم این حقیقت که ” حالا مردم مایلند بیت کوین را در سبد بازنشستگی خود قرار دهند” و اینکه در حال حاضر ” ده ها مرکز خرید و فروش مشتقات کریپتو وجود دارد”، روی قیمت بیت کوین پس از هاوینگ تاثیر خواهد گذاشت.

جالب خواهد بود که ببینیم مردم در زمان هاوینگ چگونه معامله و ترید خواهند کرد، خصوصا شرکت هایی که حجم معاملات بالایی دارند.

به عقیده بسیاری از تریدرها و مفسران در صنعت کریپتو، همین حالا نیز افراد با آگاهی نسبت به هاوینگِ پیش رو و نصف شدن عرضه بیت کوین، با ایجاد تغییراتی در روند معاملات خود در بازار بیت کوین مشغول معامله هستند. این سرمایه گذاران میدانند که پاداش استخراج از ماه می نصف خواهد شد، بنابراین نرخ بالاتری برای معاملات می‌پردازند. بنابراین هیچکس غافلگیر نخواهد شد و تغییری در قیمت بیت کوین‌‌ صورت نخواهد گرفت.

اما گروه دیگری هم هستند که نظر کاملا متفاوتی دارند و به این نکته اشاره می‌کنند که بسیاری از تریدرهای بیت کوین از این هاوینگ اطلاعی ندارند و بنابراین قیمت بالاتری هم برای آن نمی‌پردازند. برای مثال اگر به آمار مربوط به ترندهای گوگل نگاه کنیم، می‌بینیم که تعداد سرچ ها برای عبارت ” هاوینگ بیت کوین” بسیار کمتر از آمار ثبت شده برای جولای ۲۰۱۶، زمان هاوینگ قبلی است.

متخصصین فعال در این صنعت همچنین پیش بینی می‌کنند که دستگاه های استخراج، بسیار پیشرفته تر و قدرتمندتر خواهند شد، از انرژی های تجدید پذیر بیشتر استفاده خواهد شد و هزینه انرژی به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. اما از سوی دیگر، پیش بینی قیمت بیت کوین کار سختی است، بنابرین نمی‌توان پیش بینی کرد که سودآوری ماینینگ چقدر خواهد بود و اینکه آیا ماینرها پیش از هاوینگ بعدی، بیت کوین انباشته می‌کنند یا آن را می‌فروشند.

به نظر شما هاوینگ بعدی بیت کوین چه تاثیری بر قیمت و بازار آن می‌گذارد؟

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.