چرا قیمت بیت کوین دوباره سقوط کرد؟

قیمت محبوبترین رمز ارز جهان بار دیگر دچار ریزشی ناگهانی شده و به زیر ۷۰۰۰ دلار سقوط کرد. در پی این اتفاق گمانه زنی های زیادی در فضای مجازی و به ویژه توییتر درمورد علت این اتفاق در جریان است.

0 193

در پی سقوط دوباره قیمت بیت کوین و کاهش ۲۲ درصدی (حدود ۲ هزار دلار) ارزش آن طی تنها ۵ روز، گمانه زنی های زیادی در فضای مجازی و به ویژه توییتر درمورد علت این اتفاق در جریان است. برخی دلیل این ریزش قیمت را به فعالیت مشکوک کیف پول Plus Token و دامپ شدن ۷ هزار BTC در صرافی هوبی (Huobi) توسط این کیف پول نسبت می‌دهند. برخی دیگر نیز معتقدند که اخبار مطرح شده درمورد قوانین سختگیرانه اخیر دولت چین در زمینه توقیف صرافی ها و پروژه های مرتبط با رمز ارز ها تاثیر مستقیم بر قیمت بیت کوین و بازار رمز ارزها داشته و منجر به ایجاد FUD در بین بسیاری از سرمایه گذاران شده و این سرمایه گذاران را به فروش بیت کوین و رمز ارزهای خود وا داشته است. پیش از این، بانک خلق چین اعلام کرد که هرگونه مبادله رمز ارز و همچنین پروژه های مربوط به فروش توکن را ممنوع می‌کند.

از طرف دیگر، برخی از فعالان بازارهای مالی فارغ از این مباحث معتقدند افزایش ریسک ها و تنش های جهانی باعث شده تا معامله گران رغبت بیشتری برای خرید دارایی های امن دیگری مانند طلا داشته باشند. همین مساله باعث شده تا باز هم شاهد ریزش قیمت رمز ارزها باشیم. ریزشی که این بار بسیار سنگین تر از ماه های اخیر بوده است.

در حالی‌که بیت کوین در اوایل هفته گذشته در کانال هشت هزار و ۵۰۰ دلار معامله می‌شد، روز جمعه بار دیگر به کانال هفت هزار دلار یعنی کمترین نرخ شش ماه گذشته سقوط کرد. در حال حاضر، (در لحظه نوشتن گزارش) قیمت بیت کوین حدود شش هزار و هفتصد دلار است. تحلیلگران زیادی سطح حمایتی ۶۰۰۰ دلار را تارگت بعدی بیت کوین پیش بینی می‌کنند. در چند روز گذشته ارزش کل بازار رمز ارز ها به کمتر از ۲۰۰ میلیارد دلار رسید که در شش ماه اخیر بی‌سابقه بوده است.

به‌گفته تحلیلگران، بازار رمز ارزها نسبت به روزهای پایانی ماه ژوئن ۵۰ درصد ریزش را تجربه کرده و به‌نظر می‌رسد باید منتظر کاهش بیشتر هم باشیم. سال گذشته هم در اواخر ماه نوامبر بازار رمز ارزها روند کاهشی داشت و حالا پس از گذشت یک سال شرایط مشابهی در این بازار احساس می‌شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.