چرا BitGo به عنوان آینده‌‌ بلاک چین‌‌ بدون رمز ارز شناخته می‌‌شود؟

خیلی‌‌ها BitGo را به عنوان آینده‌‌ بلاک چین‌‌ و رمز ارز می‌‌دانند. جالب اینجاست BitGo پلتفرم بلاک چینی است اما رمز ارز ندارد. اما با غول‌‌هایی مانند ضرابخانه‌‌ سلطنتی همکاری کرده و رمز ارز RMG را برای پلتفرم CME می‌‌سازد. جالب است، نه؟ در ادامه‌‌ این مقاله نام‌‌های بزرگ بیشتری را خواهید دید!

0 93

BitGo آینده‌‌ بلاک چین‌‌ هاست ولی هیچ رمز ارزی ندارد. BitGo یک مدل کسب‌‌وکاری قدیمی از پیشنهاد خدمات و راهکارها ارائه می‌‌دهد و کارمزد دریافت می‌کند.

به طور ویژه، این بلاک چین‌‌ یک پلتفرم رابط برنامه‌‌نویسی اپلیکیشن (API) است که همه‌‌ خدمات یک کیف پول وب را ارائه می‌‌دهد. در نتیجه، کارآفرینان می‌‌توانند BitGo API را در پلتفرم‌‌هایشان، بازی‌‌هایشان و راه‌‌کارهای تجارت الکترونیکشان قرار دهند.

برای مثال، یک شرکت بازی می‌‌تواند یک BitGo API را بر روی پلتفرم خود بسازد و صدها رمز ارز را با آن بپذیرد. به عبارت دیگر، API به کاربران پلتفرم بازی، اجازه‌‌ دسترسی مستقیم به پلتفرم BitGo API را می‌‌دهد.

در نتیجه پلتفرم بازی می‌‌تواند برای بازی‌‌های خود از پرداخت‌‌های رمز ارزی حمایت کند. به علاوه، شرکت بازی هم می‌‌تواند موتور Co-Signing BitGo را برای وضع قوانین، محدودیت‌‌های نرخ، لیست‌‌های سفید برای آدرس‌‌ها، وب هوک‌‌ها، تاییدهای ثانویه و دیگر پارامترها به کار ببرد. مثلا پلتفرم بازی می‌‌تواند تصمیم بگیرد که کدام رمز ارز را بپذیرد و از چه کشورهایی پرداخت قبول کند.

BitGo چیست؟

درک شرکت BitGo کار ساده‌‌ای نیست، زیرا این شرکت تلفیقی از توسعه‌‌ی نرم‌‌افزار و یک پردازنده‌‌ رمز ارز است. به علاوه، BitGo تعدادی از ویژگی‌‌های یک بانک را نیز دارد.

چرا BitGo به عنوان آینده‌‌ بلاک چین‌‌ بدون رمز ارز شناخته می‌‌شود؟

با این حال، BitGo بسیار بزرگ است و ادعا شده که بزرگترین پردازنده‌‌ پرداخت با بیت کوین جهان خواهد بود. برای مثال، BitGo ادعا می‌‌کند که 15% از همه‌‌ی تراکنش‌‌های بیت کوین جهان را پردازش می‌‌کند.

به علاوه، BitGo اعلام کرده که 15 میلیارد دلار رمز ارز را در یک ماه پردازش کرده و 2 میلیارد دلار دارایی رمز ارزی را در کیف پول‌‌های خود نگه می‌‌دارد. با این وجود، BitGo یک صرافی رمز ارز نیست. در عوض، این پلتفرم خدمات صرافی‌‌های رمز ارز را ارائه می‌‌کند.

این خدمات شامل BitGo Custody و BitGo Trust Company هستند. شایان ذکر است این نهاد‌‌ها اولین کاستدی (Custodian) برای ذخیره‌‌ی دارایی‌‌های دیجیتال را ایجاد می‌‌کنند. مثلا، BitGo می‌‌تواند رمز ارز یا ارز فیاتی را که توسعه‌‌دهندگان استیبل کوین‌‌ها را با پشتوانه آنها تثبیت کرده‌اند، ذخیره کند.

آیا BitGo یک بانک است؟

BitGo یک بانک نیست ولی شبیه به آن عمل می‌‌کند. برای مثال، BitGo Custody برای دارایی‌‌های کریپتویی، حق بیمه‌‌ای بالای 100 میلیون دلار پیشنهاد می‌‌دهد.

به علاوه، کوین دسک گزارش داده که Lloyd افسانه‌‌ای از لندن، سامانه‌‌ی بیمه‌‌ای BitGo را تجهیز می‌‌کند. در واقع، Lloyd بازاری است که در آن قراردادهای بیمه‌‌ای به بیمه‌‌گران به فروش می‌‌رسد. بیشتر بیمه‌‌گران BitGo ناشناس هستند ولی کوین دسک ادعا می‌‌کند که AmTrust Financial Services هزینه‌‌ی دست کم بعضی از دارایی‌‌های BitGo Custody را تقبل کرده است.

چرا BitGo به عنوان آینده‌‌ بلاک چین‌‌ بدون رمز ارز شناخته می‌‌شود؟

BitGo Custody شبیه به یک بانک است، زیرا بیمه‌‌های Secure ارائه می‌‌دهد. جالب اینجاست که BitGo حتی 100% از ذخیره سرد رمز ارزهای کیف پول‌‌های موجود در صندوق‌‌های کلاس 3 در سطح بانکی را نیز ارائه می‌‌دهد.

آیا BitGo Custody اولین بانک بلاک چین‌‌ آمریکا خواهد شد؟

دیگر ویژگی‌‌های بانکی BitGo Custody شامل کنترل بر سیاست در رده سازمانی، پذیرش تنظیم مقررات، حساب‌‌های چندکاربره و قابلیت نگهداری دلار آمریکا در بانک‌‌های بیمه‌‌شده توسط FDIC می‌‌شود. در نتیجه BitGo Custody رابطی بین بلاک چین‌‌ و سیستم سنتی بانکداری است.

چرا BitGo به عنوان آینده‌‌ بلاک چین‌‌ بدون رمز ارز شناخته می‌‌شود؟

در واقع، Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) بیشتر حساب‌‌های بانکی خصوصی ایالات متحده را بیمه می‌‌کند. FDIC یک آژانس فدرال است که بانک‌‌ها را تنظیم می‌‌کند.

از این رو، گمان می‌‌کنم BitGo در حال برنامه‌‌ریزی برای تبدیل شدن به اولین بانک رمز ارز واقعی ایالات متحده است. در نتیجه BitGo، مرزهای بین شرکت‌‌های فین تک و بانک‌‌ها را در هم می‌‌شکند.

Goldman Sachs پشتیبان BitGo است

از همه مهم‌‌تر پشتیبان‌‌های BitGo هستند؛ مانند GS) Goldman Sachs) ، معروف‌‌ترین و بدنام‌‌ترین بانک سرمایه‌‌گذاری آمریکا. دیگر سرمایه‌‌گذاران BitGo شرکت‌‌هایی مانند سازنده‌‌ فناوری تجاری DRW، Valor Eqity Partners ، Craft Ventures و Repoint Ventures هستند.

چرا BitGo به عنوان آینده‌‌ بلاک چین‌‌ بدون رمز ارز شناخته می‌‌شود؟

پس عجیب نیست که آن‌‌ها BitGo را شبیه به یک بانک ساخته اند؛ حتی برای آن مدیر عامل (CEO)، مدیر ارشد فناوری (CTO)، مدیر ارشد مالی (CFO) و مدیر ارشد امنیتی (CSO) در نظر گرفته اند. از این رو BitGo یک نهاد بلاک چینی ولی شبیه به یک شرکت سنتی است.

در نهایت، من گمان می‌‌کنم BitGo آینده‌‌ بلاک چین‌‌ باشد؛ زیرا بلاک چین‌‌ خدماتی است که BitGo به فروش می‌‌رساند. در واقع، BitGo خدمات بلاک چین‌‌ را به فروش می‌‌رساند؛ خدماتی مثل بلاک چین‌‌‌‌های خصوصی، APIها، و نگه‌‌داری رمز ارز در دیگر موسسات.

واقعیت این است که مشتریان BitGo نام‌‌های بزرگ در دنیای رمز ارز هستند؛ مانند Genesis Mining و Ripple (XPR). جالب است بدانید BitGo اوراق بهادار چند امضایی ریپل، مدیریت خزانه‌‌ی آن و دیگر خدماتش را ارائه می‌‌دهد. این خبر را حساب مدیوم BitGo منتشر کرده است.

BitGo به استخراج Royal Mint Gold (RMG) کمک می‌‌کند

مشتریان رده‌‌ بالای BitGo غول‌‌هایی مثل ضرابخانه‌‌ی سلطنتی (خزانه‌‌ی ملکه‌‌) و شرکت‌‌های کالا و تجارت آتی مانند CME) CME Group) هستند. به طور ویژه، مطابق گزارش رویترز، ضرابخانه‌‌ی سلطنتی، CME و BitGo در حال ساخت RMG) Royal Mint Gold)، یک پلتفرم بلاک چینی تجاری برای معامله طلا هستند.

چرا BitGo به عنوان آینده‌‌ بلاک چین‌‌ بدون رمز ارز شناخته می‌‌شود؟

از این رو، ضرابخانه‌‌ی سلطنتی یک دارایی مبتنی بر طلا ارائه می‌‌دهد: RMG، و CME آن را مبادله می‌‌کند. برای توضیح بیشتر باید گفت که سرمایه گذاران می‌‌توانند شمش‌‌های طلای موجود در صندوق ضرابخانه‌‌ی سلطنتی را از طریق RMG مبادله کنند. هر توکن RMG نماینده‌‌ مقداری از طلای موجود در حراست ضرابخانه‌‌ی سلطنتی است. در عین حال، BitGo Custody نیز حراست کریپتو را فراهم می‌‌کند.

به علاوه، رویترز گزارش کرد که ضرابخانه‌‌ی سلطنتی در نظر دارد بیش از 1 میلیارد دلار RMG منتشر کند. در نتیجه، BitGo می‌‌تواند آینده‌‌ی رمز ارز و بلاک چین‌‌ باشد زیرا برای زیرساخت‌‌های تجاری بلاک چین‌‌ی عظیمی برنامه‌‌ریزی کرده است.

همه‌‌ی سرمایه گذاران، تاجران و طرفداران بلاک چین‌‌ باید به دقت اخبار BitGo را دنبال کنند. شکست BitGo یا موفقیت آن ثابت می‌‌کند که آیا بلاک چین‌‌ می‌‌تواند به پذیرش عموم مردم و تولید پول منجر شود یا خیر.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.