بیت کوین در دوران پسا کرونا قوی‌تر خواهد شد!

طبق گزارش  Delphi Digita، بیت کوین بیشترین سود را از شرایط بحرانی کنونی و اقدامات اقتصادی دولت ها برای نجات اقتصاد از این شرایط خواهد برد و در دوران پسا کرونا، قدرتمند از پیش عمل خواهد کرد.

0 1,197

وضعیت بیت کوین در دوران پسا کرونا : دلفی دیجیتال در آخرین گزارش خود درمورد بیت کوین، توضیح می‌دهد که این رمز ارز بیشترین بهره را از تزریق پول توسط بانک‌های مرکزی در سراسر دنیا به منظور شناور نگه‌داشتن اقتصاد خواهد برد.

همانطور که بانک مرکزی آمریکا می‌گوید:

ما تا حدی که مورد نیاز است به خرید اوراق بهادار و اوراق بهادار با پشتوانه اوراق بهادار آژانس‌ها ادامه خواهیم داد تا از روان بودن عملکرد بازار و انتقال مؤثر سیاست پولی در شرایط مالی و اقتصادی گسترده تر اطمینان حاصل کنیم.

یک سازمان تحقیقاتی مستقل می‌گوید:

میزان کمک‌های پولی و مالی که برای تحریک اقتصادهای جهانی به کار گرفته شده است، بیش از ۱۰ تریلیون دلار است. چنین مبلغ عظیم از پول نقد تازه چاپ شده احتمالاً تورم جهانی را در پی خواهد داشت. در چنین شرایطی، سیاست‌های ضد تورمی بیت کوین موجب رشد بیشتر آن خواهد شد.

بیت کوین در زمان آشفتگی اقتصاد : یک صندوق سرمایه گذاری مطمئن

دلفی دیجیتال تصریح کرد:

تصمیم بی سابقه دولت‌های سراسر جهان مبنی بر اینکه چاپخانه‌های پول را بی‌وقفه به کار گیرند، دیر یا زود تأثیرات جدی بر سیستم مالی خواهد گذاشت. این نوع سیاست پولی ممکن است باعث شود برخی از قدرتمندترین ارزها قدرت خرید خود را از دست دهند و این قضیه در طولانی مدت می تواند برای بیت کوین سودمند باشد، چیزی که قبلا هم رخ داده است.

دلفی دیجیتال می‌گوید:

گفتنی است که چرخه‌های قبلی BTC، هنگامی به سمت نقطه اوج حرکت کرده‌اند که رشد دارایی‌های بانک‌های مرکزی بزرگ شروع به کاهش کرده است.

 

بیت کوین در دوران پسا کرونا قوی‌تر خواهد شد!
بیت کوین در دوران پسا کرونا قوی‌تر خواهد شد!

مقایسه بیت کوین با دارایی‌های بانک‌های بزرگ مرکزی (منبع: دلفی دیجیتال)

در حالی که ممکن است مدتی طول بکشد تا بیت کوین بخشی از سیستم مالی جهانی شود، اما در حال حاضر عملکرد خوبی در برابر ارزهای برخی از مرفه ترین کشورها در سراسر دنیا دارد.

برای مثال، در مقایسه با روبل روسیه، بیت کوین از ابتدای سال میلادی تاکنون (YTD) بیش از ۴۴% رشد داشته است. هنگامی که دلار آمریکا را در نظر می‌گیریم این عدد بیش از ۲۰ درصد و در مقایسه با رئال برزیل این عدد تا ۷۴ درصد YTD نیز بالا می‌رود.

بیت کوین در دوران پسا کرونا قوی‌تر خواهد شد!
بیت کوین در دوران پسا کرونا قوی‌تر خواهد شد!

مقایسه بیت کوین با ارزهای فیات کشورهای شاخص (منبع: دلفی دیجیتال)

عملکرد چشمگیر بیت کوین در برابر برخی از “قویترین” ارزها باعث می شود که دلفی انتظار داشته باشد که “با افزایش خطر بازپرداخت بدهی‌های ارزی با چاپ ارز جدید”، تقاضا برای این دارایی غیر حکومتی به عنوان یک پناهگاه مالی به طرز چشمگیری افزایش یابد.

تعداد هولدرها به صورت نمایی در حال افزایش است

با این وجود معیارهای موجود در زنجیره‌های رمز ارزها، مشخص می‌کند که تقاضا در حال حاضر رو به افزایش است. دلفی توضیح می‌دهد که میزان عرضه نگهداری شده توسط کیف‌پول‌های کوچکتر در طول زمان، در حال افزایش است. این روند می تواند نشانه ای از “ادامه رشد کاربرهای جدید” در نظر گرفته شود.

این شرکت تصریح می کند که امروزه بیش از ۱۴٪ از گردش بیت کوین در آدرس‌هایی قرار دارد که کمتر از ۱۰ BTC موجودی دارند. در همین حال ، طبق گفته Coin Metrics ، میزان BTC نگه‌داری شده در صرافی ها به سرعت در حال کاهش است.

Coin Metrics می‌گوید:

میزان BTC نگه‌داشته شده در بیت‌مکس و بیت فینکس به دنبال سقوط ۱۲ مارس، به کمینه‌های جدیدی رسیده است. بیت فینکس در حال حاضر از ۹۳.۸ هزار BTC نگه‌داری می‌کند که نسبت به ۱۹۳.۹ هزار بیت کوین در ۱۳ مارس، کاهش داشته است. میزان BTC بیت‌مکس هم از نقطه اوج ۳۱۵.۷ هزار بیت کوینی در ۱۳ مارس، به ۲۱۶ هزار BTC کاهش یافته است.

باوجود آنکه مشخص نیست بیت کوین چگونه در برابر بحران جدید اقتصادی واکنش نشان خواهد داد، برخی از بازیگران بزرگ در این عرصه به قدرت این دارایی دیجیتالی در قالب یک صندوق سرمایه‌گذاری مطمئن، ایمان دارند. به عنوان مثال، میلیاردری به نام پولادور جونز،اعلام کرد که ۲٪ از سرمایه خود را در BTC سرمایه گذاری کرده است تا سرمایه خود را در برابر ویرانی های ناشی از COVID-19 محافظت کند.

به همین ترتیب ، هزاران نفر از آرژانتینی‌ها ، شیلیایی‌ها ، کلمبیایی‌ها ، ونزوئلایی‌ها و مصری‌ها به دلیل سیاست های اقتصادی که در هر یک از این کشورها اجرا می شود، مشتاق خریداری بیت کوین هستند. به همین دلیل و دلایل دیگر، “خارج شدن بیت کوین از دور رقابت، دیگر به عنوان یک گزینه مطرح نخواهد بود.”

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.