شرکت Wheaton Precious Metals به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین‌‌

فناوری بلاک چین‌‌ مدت‌‌هاست که خود را به عنوان بستری مناسب برای ثبت داده‌‌های صنایع مختلف ثابت کرده است. شرکت فلزات گرانبهای WPM در آخرین اعلامیه خود به این موضوع اشاره کرده و اعلام کرده است که قصد دارد یک پلتفرم بلاک چینی جدید را برای ثبت اطلاعات مربوط به استخراج و انتقال فلزات توسعه دهد.

0 76

شرکت فلزات گرانبهای Wheaton Precious Metals استفاده از بلاک چین‌‌ برای سرعت بخشیدن به فرآیندهای حسابداری فلزات را در دستور کار خود قرار داد.

به نظر می‌‌رسد که WPM شرکت نرم‌‌افزاری Blockhead Technologies را استخدام کرده است تا از پلتفرم بلاک چینی آن یعنی STAMP جهت رسیدگی به فرآیندهای حسابداری خود بهره ببرد. این پلتفرم کاربران خود را قادر می‌‌سازد ردیابی و ثبت گواهی منبع زنجیره‌‌های ارزش فلزات را به شیوه‌‌ای هرچه بهتر انجام دهند. WPM با استفاده از این پلتفرم در نظر دارد فرآیندهای مدیریت داده و همچنین تحلیل داده‌‌های موجود را ارتقاء دهد.

WPM یکی از بزرگ‌‌ترین شرکت‌‌های فلزات گرانبها در جهان است. در سه‌‌ماهه چهارم ۲۰۱۸، WPM حدود ۱۱۰ میلیون دلار گردش نقدی داشت و گردش نقدینگی خود در سال ۲۰۱۸ را به ۴۷۵ میلیون دلار رساند. این شرکت بیش از ۳۷۰,۰۰۰ اونس طلا، ۲۴ میلیون اونس نقره و ۱۴,۰۰۰ اونس پالادیوم تولید کرد.

تعدادی دیگر از شرکت‌‌های تولیدکننده و مصرف‌‌کننده فلزات فناوری بلاک چین‌‌ را با فرآیندهای داخلی خود ادغام کرده‌‌اند. در ماه آوریل، شرکت وولکس‌‌واگن به یک پروژه بلاک چینی پیوست تا این اطمینان به دست آید که کبالت به کار رفته در باتری‌‌های لیتیوم یونی مورد استفاده در باتری ماشین‌‌های الکتریکی، به شیوه‌‌ای درست تامین شده است.

همچنین در ماه ژانویه، ابرشرکت IBM با MineHub Technologies وارد شراکت شد تا یک راه‌‌حل بلاک چینی جدید به دست آید که مدیریت چرخه عرضه در صنعت استخراج معدن و فلزات را ارتقاء می‌‌دهد. این محصول “سطح خودکارسازی را افزایش می‌‌دهد، وابستگی به واسطه را پایین می‌‌آورد و سرعت انتقال کالا از استخراج‌‌کنندگان به خریداران را بالا می‌‌برد.”

همانطور که در سپتامبر سال گذشته نیز گزارش شد، فروشنده هنگ‌‌کنگی جواهرات Tai Fook داده‌‌های مربوط به مقادیری از الماس‌‌های خود را در یک لجر توزیع شده‌‌ (Distributed Ledger) و توسعه یافته توسط استارت‌‌آپ بلاک چینی Everledger قرار داده است. همچنین امنیت این لجر توسط پلتفرم بلاک چینی IBM تامین می‌‌شود. این پروژه مشتریان را قادر می‌‌سازد از منبع و اصل بودن جواهرات فروخته شده در فروشگاه‌‌های T Mark اطمینان خاطر داشته باشند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.