شرایط استخراج بیت کوین در سال 2020

هیچ تضمین و برآورد دقیقی برای تولید یک بیت کوین کامل در طول یک سال وجود ندارد چراکه این کار نه تنها به محاسبات ریاضی بلکه به شانس نیز بستگی دارد. تنها در نظر گرفتن نرخ هش کافی نیست و فاکتورهای دیگری نیز مانند هزینه برق، قیمت بازار و رقابت با دیگر ماینرها نیز در این پروسه نقش دارند. در ادامه به بررسی شرایط و هزینه استخراج بیت کوین در سال 2020 می‌پردازیم.

0 186

شرایط استخراج بیت کوین در سال 2020 : کمتر از سه ماه دیگر به هاوینگ بعدی بیت کوین باقی مانده و تا آن زمان استخراج بیت کوین هنوز نسبتا ساده خواهد بود. بعد از هاوینگ، سختی استخراج بیت کوین دو برابر خواهد شد، پس بهتر است هرچه زودتر دست به کار شوید!

هیچ تضمین و برآورد دقیقی برای تولید یک بیت کوین کامل در طول یک سال وجود ندارد چراکه این کار نه تنها به محاسبات ریاضی بلکه به شانس نیز بستگی دارد. تنها در نظر گرفتن نرخ هش کافی نیست و فاکتورهای دیگری نیز مانند هزینه برق، قیمت بازار و رقابت با دیگر ماینرها نیز در این پروسه نقش دارند.

مطمئن ترین روش برای ماینینگ در سال 2020 پیوستن به استخرهای استخراج است. ماینینگ شخصی اگرچه ممکن است سوددهی بیشتری داشته باشد اما در رقابت با هش ریت استخرهای بزرگ ریسک زیادی نیز خواهد داشت. پیوستن به یک استخر استخراج شانس شما را برای گرفتن پاداش بلاک افزایش می‌دهد.

با توجه به هزینه برق و تجهیزات، هزینه استخراج بیت کوین در خانه در سال 2020 برابر با هزینه یک بیت کوین با نرخ کنونی خواهد بود. دستگاه انت ماینر S17 حدود 2 هزار دلار قیمت دارد که در مقایسه با قیمت مدل های قبلی که در زمان اوج تقاضا به 4 هزار دلار هم می‌رسید، ارزانتر است. دو عدد از این انت ماینرها می‌توانند با توجه به سختی فعلی شبکه، در طول یک سال 1 بیت کوین کامل استخراج کنند.

فارم های استخراج با هزینه برق 5 سنت به ازای هر کیلووات هنوز هم سودآوری خواهند داشت ( به ویژه پیش از هاوینگ). این در حالی است که پس از هاوینگ، حتی فارم های بزرگ نیز به ازای استخراج هر بیت کوین، هزینه‌ای معادل تقریبا یک بیت کوین را متحمل خواهند شد.

هزینه ماینینگ برای آماتورها

برای محاسبه هزینه استخراج یک بیت کوین باید نوسانات قیمت این رمز ارز را نیز مد نظر قرار دهیم. اگر قیمت بیت کوین به 50 هزار دلار برسد، هزینه و سود سر به سر خواهد شد. اما هرگونه نوسانات در قیمت، به زیان های آنی منجر می‌شود. بنابراین استخراج بیت کوین از طریق ASIC، برای آماتورها به اندازه خرید یک بیت کوین هزینه خواهد داشت. اما مزیت استخراج نسبت به خرید بیت کوین در این است که بیت کوین استخراج شده هیچ تاریخچه و مالک قبلی ندارد و کاملا ناشناس است.

در حال حاضر هش ریت شبکه بیت کوین حدود 97 کوینتیلیون است و میزان مشارکت در شبکه بسیار بالاست. اکثریت پاداش های استخراج بلاک نیز به چهار استخر بزرگ استخراج در چین، Poolin، F2Pool، Antpool و BTC.com می‌رسد. این چهار استخر 60 درصد از نرخ شبکه را در دست دارند و هزینه های برق آنها نیز نسبتا پایین است.

سختی استخراج طی یک سال گذاشته جهش زیادی داشته و استخراج بیت کوین را به فعالیتی گران و چالش برانگیز تبدیل کرده است. با این وجود، ماینرها می‌توانند با کمک دستگاه های ASIC Antminer S17، پیش از سختتر شدن سختی شبکه، به سود لازم دست پیدا کنند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.