Webmoney چیست و چگونه کار می‌کند؟

این روزها پرداخت‌های آنلاین برای هر کاربر اینترنت امری کاملا عادی است. با اینکه از سال 1998 تاکنون وجود داشته است، Webmoney همچنان برای خیلی‌ها یک سامانه‌ی پرداخت نا آشناست. بنابراین تصمیم گرفتیم بررسی ساده و دقیقی درباره این سامانه‌ی پرداخت قابل اعتماد و یکی از پر استفاده‌ترین‌ها در نوع خود، انجام دهیم.

0 109

Webmoney چیست؟

Webmoney یک سامانه‌ی پرداخت است که از سال 1998 فعال بوده و مرکز کنترل کننده‌ی آن واقع در مسکو، روسیه است. این سامانه همانند یک بانک آنلاین برای مردم عمل می‌کند تا پرداخت‌های خود را آنلاین و به طور ساده انجام دهند.

این سامانه همانند PayPal، یکی دیگر از سامانه‌های پرداخت قابل اعتماد است که افراد از آن برای اهداف مختلف استفاده می‌کنند. اهدافی مانند ارسال پول، دریافت وجه، خرید و کارهای بسیار دیگری که در بر گیرنده‌ی پول الکترونیکی و غیره است.

در دنیای کسب وکار، افراد نیاز به انجام تراکنش‌های گوناگونی در طول زمان دارند. از آنجایی که عصر دیجیتال است، تعداد زیادی کسب و کار آنلاین وجود دارد. Webmoney نقش خود را در اجرای کارآمد تراکنش‌های تجاری برای این کسب و کارها یا اشخاص ایفا می‌کند.

چگونه کار می‌کند؟

طرز کار Webmoney ساده بوده و به هیچ وجه سخت نیست. این سامانه سرویس‌های مختلفی را برای تامین نیازهای هر کاربر ارائه می‌کند. امکان دارد یک شخص از پِرس‌های (purse)، به معنی کیف پول، متفاوت استفاده کند. این پِرس‌ها برای هر واحد پولی و با توجه به نیاز کاربر، استاندارد سازی شده‌اند.

شما به آسانی یک حساب در www.wmtransfer.com ثبت می‌کنید و سپس پِرس مربوطه را جهت انجام تراکنش‌ها با واحد پولی مطلوبتان می‌سازید. برای دلار آمریکا (USD) پِرسِ WMZ، WME برای یورو، WMB برای روبل بلاروس و WMG برای سهام‌های طلا. (نگران نباشید، پِرس‌ها به طور جداگانه پوشانده خواهند شد).

شما یک WMID منحصر به فرد دریافت می‌کنید که ممکن است آن را با هدف انجام تراکنش به هر کسی بدهید. به طور مشابه، شما هم برای ارسال وجه به یک حساب Webmoney) WM) دیگر، نیاز به این WMID منحصر به فرد دارید. شما به آسانی پول خود را از طریق انتقال الکترونیکی وجه دریافت می‌کنید. تنها ایراد این است که WM برای برخی از کشورها گزینه‌ی انتقال الکترونیکی وجه را پشتیبانی نمی‌کند. اما نگرانی در کار نیست، چرا که شما می‌توانید واحد پولی WMZ خود را با یک تبدیل کننده‌ی (واحد پولی) قابل اعتماد مانند PayExchanger تعویض کنید.

پِرس‌ها چه هستند؟

با هدف کمک به کاربران برای انجام عملیات مختلف و برآورده کردن نیازهای آنلاینشان، Webmoney پِرس‌هایی را برای هر واحد پولی یا ابزارهای پولی استاندارد سازی کرده است.

شخص می‌تواند در حساب WM، هشت پِرس متفاوت را برای ساختن انتخاب کند. اگر می‌خواهید با دلار آمریکا کار کنید از Z-Purse یا WMZ، از WME برای یورو و از WMB برای روبل بلاروس استفاده کنید.

شما می‌توانید هر نوع پِرس دیگر را بر اساس نیازتان به تراکنش‌های آنلاین بسازید.

آیا Webmoney امن است؟

پیش از اینکه به سراغ هر سامانه‌ی پرداختی بروید، این پرسش بسیار مهمی است. شما پول خود را واگذاری می‌کنید و این یعنی دارید ریسک می‌کنید، پس سوالتان به جاست. برای پاسخ به نگرانی شما بگذارید جور دیگری به آن نگاه کنیم.

این سامانه‌ پرداخت همانند دیگر سامانه‌های پرداخت نیست که توسط یک نفر اداره شود. منظورم این است که برای هر پِرس، یک شرکت جداگانه به نام Guarantor کارها را بر عهده دارد. آدرس آن‌ها را می‌توانید برروی وب‌سایت WM پیدا کنید.

دوم اینکه آن‌ها مراحل متفاوتی برای امن ساختن حساب شما و موجودیتان دارند. اولین مرحله که بسیار کاربردی است، تایید از راه SMS است. این یعنی تا زمانی که شماره موبایلتان را، که در فایل آن‌ها ذخیره شده، به همراه داشته باشید در امنیت هستید.

به عنوان مثال اگر با شرایط نامساعدی مواجه شدید، همچنان می‌توانید حساب خود را از طریق یک پرسش تاییدی باز گردانید که فقط شما به آن (پرسش خاص) آگاه هستید. این موارد، از WM یک سامانه‌ی پرداخت امن برای انجام پرداخت‌های آنلاین ساخته است.

(توجه: همچنان بهتر است که اقدامات امنیتی را به سهم خود انجام دهید.)

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.