راه‌اندازی درگاه ورودی اتریوم توسط شرکت امنیتی سرورهای وب Cloudflare

شرکت Cloudflare، ارائه دهنده سرویس امنیتی سرورهای وب اعلام کرد درگاه ورودی اتریوم (Ethereum Gateway) را راه‌اندازی نموده است. این درگاه ورودی به کاربران اجازه می‎دهد «بدون نصب هرگونه نرم افزار جانبی، با شبکه‌ی اتریوم ارتباط برقرار کنند.»

0 85

شرکت Cloudflare، ارائه دهنده سرویس امنیتی سرورهای وب، با انتشار پستی در وبلاگ رسمی خود در تاریخ ۱۹ ژوئن، راه‌اندازی درگاه ورودی اتریوم (Ethereum) را اعلام کرد.

طبق این اطلاعیه، این درگاه ورودی (که بخشی از مجموعه‌ی وسیع‌تر درگاه‎های اینترنتی توزیع شده در وب توسط این شرکت است)، به کاربران اجازه می‎دهد «بدون نصب هرگونه نرم افزار جانبی، با شبکه‌ی اتریوم ارتباط برقرار کنند.»

به نظر می‌رسد این سیستم افراد را قادر می‌سازد تا از طریق یک هاست نیم (hostname) اختصاصی به شبکه دسترسی داشته و با قراردادهای هوشمند (smart contracts) تعامل داشته باشد. علاوه بر این، این ابزار را می‌توان در ترکیب با درگاه ورودی Interplanetary File System (IPFS) این شرکت که در سپتامبر سال ۲۰۱۸ راه‎اندازی شد، نیز استفاده کرد:

«ارتباط با درگاه IPFS، میزبانی وبسایت‌ها و منابع را به شورت غیرمتمرکز ممکن می‎سازد.»

Cloudflare همچنین خاطرنشان کرد، با وجود آن که این درگاه متمرکز است، اما باعث افزایش تعداد شرکت‎های ارائه دهنده‌ی این خدمات گردیده و نهایتاً اعتبار کلی اکوسیستم را افزایش می‎دهد.

این شرکت اظهار داشت، از فناوری‎هایی که اعتماد را توزیع می‎کنند پشتیبانی کرده و امیدوار است که این درگاه، فرایند تمرکززدایی را تسهیل نماید.

مسأله‌ی تمرکزگرایی پیش‌تر در خصوص اینفورا (Infura)، بازوی زیرساخت عملیاتی متمرکز بر اتریوم در شرکت کانسنسیس (ConsenSys) مطرح شده بود که به توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp) اجازه می‎داد بدون نیاز به میزبانی فول نودهای (full node) خود، اپلیکیشن‌های غیرمتمرکزشان را گسترش دهند. برخی معتقد بودند که توسعه دهندگان در استفاده از اینفورا، بر زیرساختی که به طور کامل توسط کانسنسیس اداره و توسط Amazon Web Services میزبانی می‎شد، تکیه داشتند که در نوع خود شکستی برای اینفورا به حساب می‎آمد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.