ویتالیک بوترین: ظرفیت بلاک چین اتریوم تقریبا پر شده است!

بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین، در مصاحبه‌ای با The Star عنوان کرده است که بزرگترین مانع برای پیوستن شرکت‌های بزرگ به اکوسیستم اتریوم، مشکل مقیاس پذیری بلاک چین آن و پر شدن ظرفیت این شبکه است.

0 104

اشباع شدن ظرفیت بلاک چین اتریوم !

ویتالیک بوترین در پاسخ به این پرسش که چه موانعی بر سر راه پذیرش گسترده رمز ارزها قرار دارد، درمورد مشکلاتی که بلاک چین اتریوم با آن رو به روست صحبت کرد و توضیح داد:

مقیاس پذیری به تنگای بزرگی تبدیل شده، در حال حاضر ظرفیت بلاک چین اتریوم تقریبا پر شده است. اگر یک شرکت بزرگ بخواهد به این شبکه بپیوندد، نه تنها ظرفیت شبکه کمتر می‌شود بلکه ما باید برای گرفتن فضای تراکنش با دیگران رقابت کنیم. این کار همین حالا هم گران است و به خاطر پیوستن شبکه ما، حتی تا ۵ برابر هم گرانتر خواهد شد. این مشکل مانع از پیوستن افراد به اکوسیستم ما می‌شود.

راه حل پیشنهادی ویتالیک بوترین برای این مشکل این است که شبکه‌ها باید از مدلی که در آن تک تک تراکنش ها باید تایید شوند، به سمت مدلی بروند که هر کامپیوتر به طور میانگین تنها بخش کوچکی از تراکنش ها را روی بلاک چین تایید می‌کند.

ویتالیک بوترین معتقد است که چنین تغییری منجر به بهبود مقیاس پذیری شبکه و در نتیجه کاهش هزینه‌ها می‌شود. وی همچنین تاکید کرد که ایجاد بلاک چینی که برای عموم مردم کاربرد داشته باشد، چالشی است که هنوز هم باید روی آن کار کرد.

دوستی یا رقابت با بیت کوین؟

ویتالیک بوترین در صحبت‌های اخیر خود و در واکنش به پیشنهادی که مبنی بر اجرای شبکه لایتنینگ بیت کوین به عنوان رابط کاربری برای قراردادهای اتریوم مطرح شده بود، موضع خود را در این زمینه اعلام کرد. بوترین عنوان کرد که از نظر او، صنعت رمز ارز تک قطبی نخواهد بود و او از راهکارهای هایبرید و مشترک بین بیت کوین و اتریوم استقبال می‌کند.

پیش از این نیز بوترین پیشنهاد داده بود که برای حل مشکل مقیاس پذیری شبکه اتریوم، به طور موقت از بلاک چین بیت کوین کش استفاده کنند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.