کناره گیری Visa، EBay، Stripe و Mastercard از پروژه لیبرا

شرکت‌های پرداختی Visa، EBay، Stripe و Mastercard خروج رسمی خود از انجمن لیبرا و پروژه استیبل کوین فیسبوک را اعلام کردند.

0 98

طبق گزارشی که سایت خبری بلومبرگ منتشر کرده است، سه شرکت EBay، Stripe و Mastercard از پروژه رمز ارز فیسبوک بنام لیبرا کناره گیری کرده‌اند. چند دقیقه پس از انتشار این خبر سایت The Block نیز از پیوستن Visa به این گروه خبر داد.

این اتفاق در حالی صورت می‌گیرد که تنها یک هفته از خروج شرکت PayPal از انجمن لیبرا می‌گذرد. PayPal دلیل این اقدام خود را دیدگاه بدبینانه سازمان‌های نظارتی نسبت به این پروژه اعلام کرد.

این چهار شرکت با اظهار تحسین و احترام خود نسبت به ایده فیسبوک افزودند در حال حاضر ترجیح می‌دهند تمرکز خود را به جهتی دیگر معطوف کنند.

هدف این سه شرکت از چنین اقدامی حصول اطمینان از خدشه دار نشدن روابط آنها با سازمان‌های نظارتی است. این سه شرکت بزرگ خدمات پرداخت در این رابطه به ادعاهای مبالغه آمیز فیسبوک درباره رضایت قانون گذاران از پروژه لیبرا اشاره کردند. شرکت Stripe که در ابتدا تغییر سیاست‌های خود نسبت به این پروژه را تکذیب کرده بود، در بیانیه ای که امروز منتشر کرد گفت:

شرکت Stripe از پروژه‌هایی پشتیبانی می‌کند که هدفشان تسهیل تجارت آنلاین برای مردم جهان است. پروژه لیبرا از این پتانسیل برخوردار است و ما از نزدیک شاهد پیشرفت آن را خواهیم بود و آماده ایم در زمانی دیگر با این انجمن همکاری کنیم.

حمایت صرافی کوین بیس از لیبرا

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، مدیرعامل و بنیانگذار صرافی بزرگ Coinbase، اخیراً اظهار داشت:

دولت آمریکا به گونه ای با این پروژه برخورد می‌کند که گویا دوست دارند از این قافله (توسعه رمز ارز توسط کشورهای مختلف) عقب بمانند.

آرمسترانگ با ذکر اینکه نگران است اقتصاد آمریکا بدلیل خودداری آنها از تطبیق با نوآوری های جدید از میدان رقابت جهانی خارج شود، افزود:

تنها راه کشور‌ها برای باقی ماندن در چرخه صنعت و حفظ رشد اقتصادی بالا، سرمایه گذاری در علم، فناوری و نوآوری است. ما از مساعدت دولت‌ها در این زمینه خوشحال می‌شویم، اما نخست لازم است آسیبی به این صنعت وارد نکنند.

 

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.