Visa شریک پرداخت برون مرزی ریپل، Earthport را می‌‌خرد

رویترز انگلیس روز ۲۷ دسامبر گزارش کرد که Visa‌‌، غول خدمات پرداخت آمریکا، شریک پرداخت ریپل، Earthport را که یک شبکه پرداخت برای تراکنش‌‌های برون مرزی است، می‌‌خرد.

0 82

Earthport مستقر در لندن که در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد، یک شرکت خدمات مالی است که خدمات پرداخت برون مرزی را به بانک‌‌ها و موسسات مالی ارائه می‌‌دهد. Earthport شریک شرکت فناوری ریپل است، که هدف این مشارکت ادغام پروتکل ریپل در شبکه پرداخت موجود شرکت برای بهبود تراکنش‌‌های بین المللی است.

طبق گزارش رویترز، ریپل این شرکت را به قیمت ۱۹۸ میلیون پوند (۲۵۱ میلیون دلار) و یا ۳۰ پنی (۳۸/۰ دلار) به ازای هر سهم Earthport که بیش از چهار برابر قیمت ۴۵/۷ پوندی سهام در روز دوشنبه است می‌‌خرد.

سهام Earthport که در بازار ثانویه بورس لندن ثبت شده است، در پی خسارات و هزینه‌‌های رو به رشد در سال جاری بیش از ۲۸ درصد کاهش یافته است. طبق گزارشات صورت گرفته این امر باعث شد که این شرکت ایجاد تغییرات اساسی در استراتژی خود را در نظر بگیرد.

طبق درگاه اخبار مالی و کسب‌‌و‌‌کار فین اکسترا (Finextra)، شرکت Earthport در سال ۲۰۱۶ یک رابط برنامه نویسی کاربردی (API) را برای اتصال بانک‌‌ها به پروتکل دفتر کل توزیع شده ریپل در هنگام پردازش پرداخت‌‌های بین المللی راه اندازی کرد. گزارش‌‌ها حاکی از آن است که هدف از این توسعه قادر ساختن بانک‌‌ها برای غلبه به محدودیت‌‌های بودجه، فناوری و سازگاری است.

در ماه اکتبر، کوین تلگراف گزارش کرد که Visa‌‌ سیستم شناسایی مبتنی بر بلاکچین خود برای پرداخت‌‌های برون مرزی را که “Visa B2B Connect” نام دارد، برای راه اندازی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ آماده می‌‌کند. طبق گزارشات صورت گرفته این سیستم اطلاعات حساس کسب و کار مانند اطلاعات بانکی و شماره حساب – را با اعطای یک شناسه رمزگذاری شده که می‌‌تواند برای تراکنش‌‌های صورت گرفته در پلتفرم نشانه گذاری می‌‌کند.

در ماه ژوئن Visa‌‌ اظهار داشت که پرداخت‌‌های کارت آن در سراسر انگلستان و اروپا با اختلالات روبرو بوده است، در حالی که رگولاتورهای سیستم‌های پرداخت اعلام کرده‌‌اند که این مسئله صرفا به پرداخت کارت‌‌های Visa‌‌ محود بوده است. Visa‌‌ بدون اشاره به دلیل این امر در توییتر اعلام کرد که این شرکت ” در مورد علت این اتفاق تحقیق خواهد کرد و تا حد ممکن سریع کار می‌‌کند تا این وضعیت را حل کند. ”

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.