هشدار سیاستمداران آمریکا به شرکای تجاری لیبرای فیسبوک

به نظر می‌رسد که سه کمپانی Visa، Mastercard و Stripe، پس از دریافت هشدار نامه از سوی سیاست مداران آمریکا، درباره مشارکت خود در پروژه رمز ارز فیسبوک یعنی لیبرا تجدید نظر خواهند کرد.

0 89

طبق گزارش سایت خبری بلومبرگ، نامه ای از سوی ۲ سناتور آمریکایی به شرکای لیبرای فیسبوک یعنی ویزا، مستر کارت و استرایپ ارسال شده است. در نامه سنا نوشته شده است:

مشکلات فیسبوک مشکلات شما نیز خواهند بود. در این نامه آنها با تحت فشار گذاشتن این ۳ غول خدمات پرداخت، بر پیامدهای قانونی رمز ارز لیبرا تاکید کرده‌اند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که از شایعاتی مبنی بر دلسردی شرکت‌ها از مشارکت در رمز ارز لیبرا حدود ۱ هفته گذشته است. شرکت پی پال که از اعضای سابق انجمن لیبرا بود، با اعلام هراس خود از پیامدهای قانونی احتمالی این رمز ارز در هفته گذشته رسما از آن خارج شد. در جدید ترین نامه این سناتورها نوشته شده است:

هم اکنون فیسبوک با مشکلات عظیمی از قبیل نقض حریم شخصی، دخالت در انتخابات، تبعیض، گمراه‌سازی و کلاهبرداری دست و پنجه نرم می‌کند و تابحال نتوانسته است بر آنها غلبه کند. لازم است بدانید هرگونه ضعف در سیستم مدیریتی فیسبوک شامل حال شما نیز خواهد شد و این احتمال وجود دارد که شما نیز نتوانید موفق به غلبه بر آنها شوید.

 

شرود براون (Sherrod Brown)، سناتور ارشد دموکرات در کمیته بانکداری مجلس، یکی از نویسندگان این نامه است. دیدگاه این کمیته نسبت به رمز ارز لیبرا کاملا منفی و بدبینانه است و طی جلسات متعددی مدیران را برای تصمیمات خود در قبال لیبرا مورد استنطاق و پرس و جو قرار داده است.

بنظر براون، بی اعتمادی حاکم بر فیسبوک گریبانگیر فعالیت‌های اقتصادی آن نیز خواهد شد. براون در این زمینه اظهار داشت:

در حال حاضر بسیاری از کشورهای دنیا به دقت فعالیت‌‌های فیسبوک را بررسی می‌کنند، بعید می‌دانم لیبرا تا قبل از سال ۲۰۲۳ بتواند شروع به کار کند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.