دادرسی رمز ارز لیبرا : تلاش فیسبوک برای متقاعد کردن سناتورها

جلسه استماع رمز ارز فیسبوک، لیبرا (Libra)، در برابر کمیته بانکداری سنای آمریکا، برگزار شد و دیوید مارکوس (David Marcus)، رئیس بخش کیف پول فیسبوک با نام کالیبرا (Calibra)، به پرسش‌های سناتورها در زمینه امنیت و حریم خصوصی در شبکه این رمز ارز پاسخ داد. اما به نظر می‌رسد که قانون گذاران آمریکایی هنوز متقاعد نشده‌اند.

0 106

در جلسه دادرسی رمز ارز فیسبوک، لیبرا (Libra)، در برابر کمیته بانکداری سنای آمریکا، قانون گذاران به بررسی موضوع حریم خصوصی و اعتماد در پروژه رمز ارز این شرکت پرداختند. دیوید مارکوس (David Marcus)، رئیس بخش کیف پول فیسبوک به نام کالیبرا ( Calibra)، تلاش کرد کنگره را در این زمینه متقاعد کند و تاکید کرد که این پروژه کاملا مطابق با قوانین و شفاف خواهد بود.

 

مارکوس در پاسخ به پرسش سناتور جان تستر، درمورد توانایی لیبرا در مقابله با کلاهبرداری و ازدست رفتن سرمایه مردم، گفت: ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که چنین مشکلاتی را هرچه سریعتر برطرف کنیم.

هنگامی که سناتور شرود براون موضوع توقف راه اندازی پروژه لیبرا را مطرح کرد، مارکوس در پاسخ بیان کرد:

اگر کشور ما اقدامی در این زمینه انجام ندهد، ما به زودی شاهد ظهور رمز ارزی خواهیم بود که در کنترل کشورهای دیگری است که ارزش و باورهای کاملا متفاوتی از ما دارند.

مارکوس همچنین عنوان کرد که اطلاعات اجتماعی و مالی در شبکه کالیبرا کاملا از هم جدا خواهند بود و افزود:

برای جلب اعتماد مردم ما باید بالاترین استانداردها را در زمینه حریم خصوصی داشته باشیم.

سناتور و نامزد ریاست جمهوری، الیزابت وارن، که از منتقدین رمز ارزهاست، درباره قابلیت انتقال اطلاعات در این شبکه پرسید:

اگر یک کاربر فیس بوک بخواهد از کیف پول دیگری غیر از کالیبرا استفاده کند، آیا شما پروسه انتقال اطلاعات را برای او تسهیل می‌کنید؟

در پاسخ مارکوس تاکید کرد که آنها حتما این کار را انجام خواهند داد، اما در واکنش به پرسش مشابه درمورد پیامرسان Whatsapp از پاسخ دادن طفره رفت.

سناتور وارن در جمع بندی اظهارات خود عنوان کرد که فیس بوک در سواستفاده و درآمدزایی از اطلاعات کاربرانش مهارت دارد و اظهارات مارکوس او را در این زمینه متقاعد نکرده است.

جلسه دادرسی و استماع لیبرا در برابر کمیته خدمات مالی آمریکا نیز ۱۷ جولای برگزار می‌شود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.