عدم پذیرش ETF بیت کوین از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، پروپوزال ارائه شده برای ثبت ETF (صندوق قابل معامله در بورس) بیت کوین را رد کرد.

0 102

عدم پذیرش ETF بیت کوین : کمیسیون SEC طی بیانیه ای اعلام کرد که درخواست ETF ارائه شده از جانب شرکت مدیریت دارایی Bitwise و NYSE Arca مطابق با ملزومات ضروری نیست.

این کمیسیون تاکید کرده است که این پروپزال شرایط لازم در خصوص رفع دستکاری های احتمالی بازار و فعالیت های مجرمانه را دارا نیست. در این بیانیه آمده است که کمیسیون SEC این پروپوزال برای تغییر قانون نمی‌پذیرد، چراکه NYSE Arca نتوانسته مفاد قانون مبادلات و قوانین کمیسیون را رعایت کند و ثابت کند که پیشنهاد مورد نظر مطابق با شرایط بند ۶ قانون مبادلاتی و مخصوصا قوانین مبادلات اوراق بهادار ملی است.

رد شدن ETF بیت کوین از سوی کمیسیون SEC در تناقض کامل با اظهارات اخیر مت هوگان (Matt Hougan)، مدیر ارشد و سرپرست تحقیقات Bitwise، بود. وی پیش از این اعلام کرده بود که  بیش از هر وقت دیگری به اخذ تاییدیه ETF بیت کوین نزدیک شده‌اند.

پیش از این، کمیسیون SEC بارها تصمیم گیری درمورد این پروپوزال را به تعویق انداخته بود. در ماه آگوست نیز این کمیسیون بار دیگر تصمیم گیری در خصوص این پروپوزال و دو درخواست ETF دیگر را تا ۱۳ اکتبر به تاخیر انداخت. این در حالی است که Bitwise درخواست خود را در ماه ژانویه به ثبت رسانده بود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.