قانونگذاران آمریکا در حال بررسی توسعه دلار دیجیتال

اعضای کمیته خدمات مالی مجلس آمریکا از بانک فدرال درخواست کردند موضع و برنامه خود را درمورد توسعه یک ارز دیجیتال مبتنی بر دلار آمریکا اعلام کنند.

0 101

در نامه ای که روز ۳۰ ام سپتامبر به جرومی پاول (Jerome Powell)، رئیس هیئت مدیره بانک مرکزی فدرال رزرو (Federal Reserve) ارسال شد، نمایندگان ایالات متحده، جیمز فرنچ هیل (French Hill) و بیل فاستر (Bill Foster)، نگرانی خود را درباره به خطر افتادن ارزش دلار به دنبال “توسعه گسترده ارزهای دیجیتال مبتنی بر ارز فیات” ابراز نمودند.

آنها در این باره بیان کردند:

در تحقیقاتی که توسط بانک تسویه حساب‌های بین المللی صورت گرفته، مشخص شد بیش از ۴۰ کشور در سراسر جهان در حال حاضر به رمز ارز دست یافته اند یا درحال توسعه آن هستند.

این قانونگذاران اظهار داشتند که به دلیل پتانسیل بالای رمز ارز ها برای غلبه بر ویژگی‌ها و کاربرد پول کاغذی، لازم است بانک فدرال با جدیت “پروژه توسعه دلار دیجیتال” را آغاز کند.

این دو نماینده با اشاره به توانایی‌‌های فدرال رزرو، وظیفه آن را در قبال توسعه یک نظام پولی ایمن تر، انعطاف پذیر تر و پایدارتر که تنها با ایجاد یک رمز ارز ملی محقق می‌شود خاطر نشان کردند.

بانک‌های مرکزی همکاری نمی‌کنند!

در گزارشی که پیش تر توسط سایت Cointelegraph منتشر شد، سیمون پاتر (Simon Potter) مقام سابق فدرال رزرو، مدعی شد که جایگزین کردن دلار آمریکا که ارز برتر جهان است، با یک رمز ارز کاملا بی پایه و اساس است. وی توضیح داد:

با توجه به وجود بازارهای بزرگ سرمایه در آمریکا، منطقی بنظر نمی‌رسد که به فکر سیستم پیچیده ای مانند رمز ارزها باشیم. نبود یک ارز واحد که بتوان براساس آن کالاها را قیمت گذاری کرد و بتوان با آن یک بازار عمیق ایجاد کرد، اقتصاد جهانی را با مشکل رو به رو خواهد کرد.

 

وی با بیان اینکه احتمال همکاری بانک‌های مرکزی با یک پول مجازی تقریبا صفر است افزود، شرکت‌های خصوصی ممکن است با این جریان همراه شوند. پاتر در خاتمه گفت:

بانک‌های مرکزی نسبت به استفاده از رمز ارزها در بخش خصوصی باید کاملا هشیار باشند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.