اجرای سیستم بلاک چینی در اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا

کمیته اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا (CBP)، قصد دارد اثبات مفهوم حقوق مالکیت معنوی مبتنی بر بلاک چین خود را به طور آزمایشی اجرا کند.

0 84

بر اساس آنچه در سایت CBP آمده است، کمیته مشاوره تجاری گمرک (COAC) این آزمایشات را از اواخر آگوست تا اواخر ماه سپتامبر اجرا خواهد کرد. وظیفه اداره COAC ارائه مشاوره به دبیران وزارت خزانه داری و امنیت ملی است.

این کمیته در حال حاضر مشغول اجرای همزمان سه پروژه اثبات مفهوم در زمینه فناوری بلاک چین است. یکی از این پروژه‌ها “اثبات مفهوم حقوق مالکیت معنوی” نام دارد و برای انتقال محموله‌ها از فناوری بلاک چین استفاده نموده که متکی بر روابط موجود بین مجوز دهنده‌گان و مجوز گیرندگان است.

بر طبق آخرین گزارشات COAC، شروع آزمایش مستقیم این نوع اثبات مفهوم از ماه آگوست آغاز می‌شود:

همکاری کارگروه با POC از زمان اجرای پروژه ی اثبات مفهوم حقوق مالکیت معنوی یا IPR آغاز شد. از زمان آخرین جلسه حضوری در ماه مارس، پیشرفت این کارگروه با برگزاری طراحی کلی پروژه، اجرای طرح اولیه ی مهندسی و ادغام سیستم‍‌های تجاری و CBP میسر شده است، با این حال آزمایش زنده سیستم از اواخر ماه آگوست آغاز و اواخر ماه سپتامبر به پایان می‌رسد

آزمایش حمل و نقل بلاک چینی در گذشته

کمیته CBP یک آزمایش مشابه را برای پروژه حمل و نقل بلاک چین در سال ۲۰۱۸ انجام داده است. این پروژه از یک سیستم بلاک چینی برا رهگیری مرسوله‌‌ها استفاده نمود، این سیستم ترکیبی از اپلیکیشن قدیمی کمیته CBP بر یک بستر بلاک چین است که توسط سازمان امنیت ملی آمریکا توسعه داده شده است.

به اعتقاد وینسنت آنونزیاتو (Vincent Annunziato) که مدیریت بخش تحول و نوآوری CBP را عهده دار است، سیستم پلتفرم‌های بلاک چین از سازگاری لازم با یکدیگر برخوردار نیستند. در این آزمایشات CBP به دفعات سعی کرده تا استانداردهای تعامل را میان این پلتفرم‌ها چک و به گونه ای تعیین کند که همه شرکت‌ها و اپلیکیشن‌ها بتوانند به سایت گمرکات و حفاظت مرزی آمریکا متصل شوند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.