استفاده از فناوری بلاک چین در نیروی هوایی آمریکا !

نیروی هوایی ایالات متحده (USAF) با استارت‌آپ بلاک چینی Constellation که در زمینه مدیریت داده‌های کلان فعالیت می‌کند، همکاری خود را آغاز کرده است.

0 82

استارت‌آپ بلاک چین Constellation ،قراردادی برای همکاری با نیروی هوایی آمریکا امضا نموده است. در بیانیه ای که از جانب نیروی هوایی منتشر شده است، اهداف این همکاری به این صورت شرح داده شده است:

آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی آمریکا و شاخه نوآوری آن که AFWERX نامیده می‌شود، برای تسریع تجربه، گسترش جذب متقاضیان بالقوه و کاهش هزینه های اداری شروع به همکاری با استارت‌آپ بلاک چین Constellation نموده تا با یکدیگر بتوانند روند تحقیقات در کسب و کارهای کوچک را تسهیل نمایند.

یک سیستم منسجم و غیر متمرکز

بنجامین دیگلز (Benjamin Diggles)، نایب رئیس توسعه تجارت این استارت‌آپ که مسئول این همکاری است، گفت که USAF دارای منابع گسترده ای از داده‌ها از قبیل پهبادها، هواپیما و ماهواره‌هایی است که نیازمند ایمن سازی می‌باشد.

او همچنین به این نکته اشاره نمود که

دستگاه‌های دفاعی کشور نیازمند داده‌های منظم و منسجمی هستند که قابل بازخوانی و بررسی سریع باشند.

داده‌هایی که از منابع مختلف بدست می‌آید قطعه قطعه، پیچیده و برای بررسی، برنامه ریزی و جمع آوری نیازمند نیروی انسانی عظیمی هستند. استارت‌آپ Constellation مدعی شده است که می‌تواند پلتفرمی غیر متمرکز و مقیاس‌پذیر را برای مدیریت داده‌ها فراهم سازد که قابل ادغام با انواع داده‌های گذشته و آینده خواهد بود.

این استارت‌آپ در ادامه افزود:

Constellation نه تنها امنیت رمزگذاری شده و غیرمتمرکز را برای داده‌های نیروی هوایی تامین می‌کند، بلکه امکان رسیدگی و مرور کلی از وضعیت هر منبع داده را نیز فراهم می‌آورد.

USAF با استارت‌آپ قراردادهای هوشمند SIMBA Chain نیز مشارکت خود را آغاز کرده تا به کمک یک بستر بلاک چینی، زنجیره تامین خود را ایمن کند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.