خروج رسمی PayPal از انجمن لیبرا

شبکه پردازش پرداخت PayPal ، به طور رسمی از انجمن لیبرا که بخش تصمیم گیرنده درمورد سیاست‌های رمز ارز لیبرا (Libra) است، جدا شد.

0 120

خروج رسمی PayPal از انجمن لیبرا : آژانس خبری Financial Times در تاریخ ۳ اکتبر، در گزارشی عدم حضور PayPal را در جلسه ای متشکل از ۲۸ حامی لیبرا را اعلام کرد. در پی این اتفاق یکی از سخنگویان این شرکت به سایت Cointelegraph در ۴ اکتبر درباه‌ی خروج رسمی PayPal از انجمن لیبرا گفت . وی اظهار داشت:

ما به حمایت از ایده‌های خلاقانه لیبرا ادامه خواهیم داد و مشتاقانه خواهان همکاری‌های آتی با آنها هستیم. شرکت فیسبوک یکی از شرکای قدیمی و همکاران استراتژیک ارزشمند PayPal بوده و همکاری‌های ما در زمینه‌‌های مختلف ادامه ‌خواهد داشت.

این رویداد درحالی رخ می‌دهد که طبق شایعاتی سه نهاد پشتیبان دیگر نیز در نظر دارند از پست خود بعنوان اپراتورهای نود کناره گیری نمایند. نشریه Times نیز بقول یکی از افراد وابسته به شرکت PayPal اینگونه نوشته است:

از نظر ما لیبرا نتوانسته هماهنگ‌های لازم و کافی با سازمان‌های نظارتی داشته باشد. شرکت‌های پرداخت دوست ندارند کسب و کارشان زیر ذره بین این سازمان‌ها باشد.

 

گزارش‌ها حاکی از تردید اعضای مهم دیگر این انجمن است

پیش تر در ۲ اکتبر گزارش شد که شرکت‌های Visa ، Mastercard و Stripe نیز نگران این هستند که انجمن لیبرا روابط آنها را با سازمان‌های نظارتی مختل کند.

از زمان پیدایش خود، لیبرا موجب بر انگیختن مخالفت قانونگذاران در سراسر جهان شده است. نگرانی مشترک آنها تسلط رمز ارز ها بر سیستم مالی جهان و ربودن قدرت از دولت‌ها است.

در هفته گذشته شرکت Stripe خبر تغییر سیاست خود در قبال لیبرا را تکذیب کرد و همچنین تیم توسعه دهنده لیبرا یک طرح پیشبردی ترسیم نمودند که در آن از ارتباط آزمایشی نودها با یکدیگر خبر دادند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.