دو برادر اسرائیلی به اتهام هک صرافی رمز ارز بیت فاینکس بازداشت شدند

دو برادر اسرائیلی در ارتباط با هک صرافی رمز ارز بیت فاینکس (Bitfinex) و سایر حملات فیشینگ (phishing attacks) مرتبط با کریپتو بازداشت شدند. طبق گزارش‌ها، این دو نفر از صرافی‌های آنلاین رمز ارز و کیف پول‌ها به طور دقیق نسخه‌برداری‌ کرده و لینک‌های مربوط به آن‌‌ها را در گروه‌های تلگرامی یا دیگر انجمن‌های مرتبط با رمز ارز ارسال می‎کردند.

0 75

طبق گزارش خبرگزاری اقتصادی Finance Magnates در تاریخ 23 ژوئن، دو برادر اسرائیلی در ارتباط با هک صرافی رمز ارز بیت فاینکس (Bitfinex) و سایر حملات فیشینگ (phishing attacks) مرتبط با کریپتو بازداشت شدند.

یک سخنگوی پلیس اسرائیل در گفتگو با Finance Magnates اعلام کرد که الی جیجی (Eli Gigi) و برادر کوچکترش عاصف جیجی (Assaf Gigi) ده‌ها میلیون دلار به دست آورده‌اند. این دو برادر به عنوان مسئول سرقت‌های سازمان یافته طولانی مدت رمز ارزها از طریق دسترسی مخرب به حساب کاربری سایر کاربران، مظنون شناخته شده‌اند.

طبق گزارش‌ها، این دو نفر از صرافی‌های آنلاین رمز ارز و کیف پول‌ها به طور دقیق نسخه‌برداری‌ کرده و لینک‌های مربوط به آن‌‌ها را در گروه‌های تلگرامی یا دیگر انجمن‌های مرتبط با رمز ارز ارسال می‎کردند. این دو نفر همچنین به عنوان مسئول هک صرافی بیت فاینکس در سال 2016 (که چندین حساب کاربری را در معرض خطر سوءاستفاده قرار داد) نیز متهم شدند.

طبق گزارش کوین تلگراف در اوایل ماه ژوئن، دارایی‌های سرقت شده در حمله مذکور، به تازگی جابجا شده‌اند.

پلیس خاطرنشان کرد که اغلب قربانیان این حملات، خارج از اتحادیه اروپا و ایالات متحده امریکا بوده‎اند که این نتایج، به بررسی موضوع در سازمان‎های قانونی چندین کشور منجر شد.

در جریان این حملات، پلیس کیف پولی را یافت که موجودی آن به میزان قابل ملاحظه‌ای کمتر از مبلغ به سرقت رفته توسط این دو نفر بود. Finance Magnates همچنین اشاره کرد که الی جیجی فارغ التحصیل واحد نخبگان فناوری در نیروی دفاعی اسرائیل است. مرکزی که در آن، تنها جوانان دارای توانایی‌های علمی برجسته گزینش می‎شوند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.