برنامه جک دورسی، خالق توییتر، برای ارتقاء بخش رمز ارز ها

جک دورسی (Jack Dorsey) در آخرین توییت خود به راه‌‌اندازی یک تیم توسعه جدید اشاره کرده است. این تیم سعی خواهد کرد راه‌‌های جدیدی را برای توسعه تجاری شرکت‌‌های اینترنتی در سراسر جهان پیدا کند و به همین دلیل است که رمز ارزها به عنوان یکی از نوآورانه‌‌ترین روش‌‌های موجود در نظر گرفته شده‌‌اند.

0 76

جک دورسی (Jack Dorsey)، موسس رسانه اجتماعی توییتر و ارائه‌‌دهنده پرداخت‌‌های موبایلی Square، در گفتگوی خود با رسانه The Next Web به تاریخ 14 ژوئن در مورد برنامه‌‌های خود برای راه‌‌اندازی تیم اختصاصی ارتقاء بخش رمز ارز در Square توضیحاتی ارائه داد.

طبق گفته‌‌های دورسی، این پروژه – Square Crypto – قادر است از طریق فراهم آوردن یک زیرساخت جدید برای پرداخت‌‌های اینترنتی، زمینه مناسبی را برای افزایش فعالیت‌‌های شرکت‌‌های پرداخت ارز فیات به وجود آورد. وی اذعان داشت که در حال حاضر مقررات و شراکت‌‌های موجود سرعت Square را پایین آورده‌‌اند – وی امیدوار است این موانع با استفاده از زیرساخت‌‌های رمز ارز بهتر از سر راه برداشته شوند:

امروزه از دیدگاه تجاری مانند یک شرکت اینترنتی به نظر نمی‌‌رسیم. شرکت‌‌های اینترنتی می‌توانند چیزهای جدیدی راه‌‌اندازی کنند و در سراسر جهان در دسترس هستند. در حالی که در بخش پرداختی، باید به همه بازارها سفر کرده و به قانون‌‌گذاران نیز توجه کنید. باید با بانک‌‌های محلی همکاری کنید. چنین فرآیندی در بازار جدید جهانی بسیار کند است.

تلاش‌‌های این تیم جهت فراهم آوردن راه‌‌حل‌‌های جدید برای فضای کریپتوکانسی به صورت منبع باز خواهد بود. دورسی اذعان داشت که امنیت و کارآمدی ارز، در میان حوزه‌‌هایی قرار دارند که امیدوار است به همراه تیم خود آنها را برطرف سازد و در عین حال مسائل کمتری از لحاظ فرآیند بررسی کد به وجود آیند که به عقیده دورسی یکی از بزرگ‌‌ترین مشکلات بیت کوین‌‌ است.

به نظر می‌‌رسد که این تیم تا حدودی کوچک بوده و از چند مهندس نرم‌‌افزاری آشنا با رمز ارز و یک طراح تشکیل خواهد شد. دورسی در نظر دارد به صورت مستقیم با این تیم کار کند. اولین توسعه‌‌دهنده این تیم استیو لی (Steve Lee) است که پیش از این در شرکت گوگل فعالیت می‌‌کرد.

همچنین دورسی در مورد وظیفه اصلی طراح مورد نظر چنین توضیح داد که طراحی بهتر می‌‌تواند دسترسی به فضای کریپتو برای افراد غیرحرفه‌‌ای را بسیار بهتر کند:

طراح این تیم وظیفه‌‌ کارهای آموزشی را بر عهده خواهد داشت... این یعنی افراد عادی باید قادر باشند رمز ارزهایی مانند بیت کوین‌‌ را به آسانی برای پرداخت‌‌های روزانه مورد استفاده قرار دهند.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.