Turkcell ، غول مخابرات ترکیه، محصول بلاکچینی خود را برای مدیریت ID معرفی کرد

در حالی که سیستم‌های مدیریت ID موجود اشتراک داده‌های کاربران با اشخاص ثالث را مدنظر قرار می‌دهند، راهکاری مبتنی بر بلاکچین جدید شرکت Turkcell، اطلاعات کاربران را در یک بلاکچین ذخیره کرده و نیاز به احراز هویت بیشتر و حضور طرف‌های ثالث را پوشش می‌دهد.

0 88

روزنامه دیلی صباح در روز ۲۶ فوریه گزارش داد که Turkcell، ارائه دهنده خدمات مخابراتی مستقر در استانبول، سرویس مبتنی بر بلاکچین جدیدی جهت مدیریت ID معرفی کرده است.

بنا بر گزارش‌ها، Turkcell در ۲۵ فوریه و در کنگره جهانی موبایل (MWC) سال ۲۰۱۹، از محصول بلاکچینی جدید خود پرده‌برداری خواهد کرد. هدف این راهکار مدیریت ID این است که کنترل اطلاعات شخصی در اختیار کاربران قرار گرفته و از تبعیت از الزامات مقررات عمومی حفاظت از داده‌ها اطمینان حاصل شود.

در حالی که سیستم‌های مدیریت ID موجود اشتراک داده‌های کاربران با اشخاص ثالث را مدنظر قرار می‌دهند، ظاهرا محصول بلاکچینی Turkcell اطلاعات مربوط به کاربران را در یک بلاکچین ذخیره کرده و نیاز به احراز هویت بیشتر را برطرف می‌کند. Turkcell همچنین یک سرویس کمک مالی مبتنی بر بلاکچین معرفی کرده است که شامل راهکار مدیریت ID به منظور بررسی استحقاق نیازمندان است.

سرکان اوزتورک معاون اجرایی معاون تجربه مشتریان و فن‌آوری اطلاعات Turkcell گفت:‌

استفاده از فناوری بلاکچین برای بهبود تجربه مشتریان خدمات و راهکارهای دیجیتال ضروری بوده و این امر یکی از اولویت‌های اصلی ما در طراحی خدمات است.» اوزتورک همچنین تاکید کرد که این تلاش‌ها «به ما(Turkcell)کمک خواهد کرد تا خدمات دیجیتال خود را بهبود داده و در مبحث تجربه مشتریان استانداردهای جدیدی را تعریف کنیم

Turkcell که در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد، یک اپراتور دیجیتال است که مقر آن در ترکیه داشته و در ۹ کشور فعالیت می‌کند. در سال ۲۰۱۸، درآمد خالص این گروه ۲ میلیارد لیر (۳۷۷ میلیون دلار) بوده و درآمد این شرکت نسبت به سال قبل ۲۱ درصد رشد داشته است.

بلاکچین به صورت جهانی در حوزه تلکام به کار گرفته شده است. امروز Cointelegraph گزارش داد که بزرگترین شرکت مخابراتی چند ملیتی اسپانیا، Telefonica، برای گسترش نوآوری‌های دیجیتال خود با استفاده از فناوری بلاکچین و هوش مصنوعی، همکاری خود را با مایکروسافت آغاز کرده است. بنا بر گزارش‌ها، این همکاری‌ها شامل بهبودهای مشتری‌محور در فناوری بوده و بر اساس تلاش‌های قبلی توسط دو شرکت انجام می‌شود.

همچنین در ماه جاری،  SKT) SK Telecom)، بزرگترین شرکت مخابراتی کره جنوبی، با پنجمین شرکت مخابراتی بزرگ آلمان، Deutsche Telekom، برای راه‌اندازی یک راهکار تجاری‌شده هویت همراه مبتنی بر بلاکچین وارد همکاری شد. راهکاری که می‌تواند در اپلیکیشن‌های کاربردی مانند کنترل دسترسی، معاملات و قراردادها مورد استفاده قرار گیرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.