آنالیز عملکرد ۵ رمز ارز برتر در هفته اخیر: XMR، BTC، BNB، ETC، XRP

بحث داغ این روزها مربوط به این است که آیا با وجود رکود آلتکوین ها، بیت کوین به رشد خود ادامه خواهد داد؟ افراد بسیاری در حمایت از بیت کوین (به عنوان بزرگ‎ترین رمز ارز موجود) و حفظ تسلط ۶۲ درصدی آن بر بازار رمز ارزها سخن گفته‌اند. اگرچه بیت کوین پیشروی بلامنازع دنیای رمز ارزهاست، اما بعید به نظر می‌رسد که تنها رمز ارزی باقی بماند که شاهد رشد تند و تیز قیمت بوده است. به عقیده ما بیت کوین پس از رشد قیمت اخیر، نفس راحتی خواهد کشید؛ چرا که توجه معامله‌گرها به سوی آلتکوین‌ها جلب خواهد شد.

0 538

آنالیز عملکرد ۵ رمز ارز برتر در هفته اخیر

دیدگاه‌ها و نظرات بیان شده در این مقاله، صرفاً مربوط به نویسنده بوده و بازتاب‌گر دیدگاه‌های فینمگ نیست. هر حرکت مربوط به سرمایه گذاری و معامله در بر گیرنده خطراتی بوده و لازم است در هنگام تصمیم گیری، تحقیقات شخصی خود را انجام دهید.

داده هایی که در این مقاله به آن استناد شده، از صرافی رمز ارز HitBTC بدست آمده است.

بحث داغ این روزها مربوط به این است که آیا با وجود رکود آلتکوین ها، بیت کوین به رشد خود ادامه خواهد داد؟ افراد بسیاری در حمایت از بیت کوین (به عنوان بزرگ‎ترین رمز ارز موجود) و حفظ تسلط ۶۲ درصدی آن بر بازار رمز ارزها سخن گفته‌اند. اگرچه بیت کوین پیشروی بلامنازع دنیای رمز ارزهاست، اما بعید به نظر می‌رسد که تنها رمز ارزی باقی بماند که شاهد رشد تند و تیز قیمت بوده است.

به عقیده ما بیت کوین پس از رشد قیمت اخیر، نفس راحتی خواهد کشید؛ چرا که توجه معامله‌گرها به سوی آلتکوین ها جلب خواهد شد. به هر تقدیر، بر خلاف بازار گاوی پیشین، اینبار با توجه به موارد مصرف آلتکوین ها، بازار در میان آن‎ها تمایز قائل خواهد شد. بنابراین ممکن است تعداد اندکی از آلتکوین‌ها عملکرد بهتری داشته باشند و اغلب آن‎ها به جدال با یکدیگر و دیگر رمز ارز ها برای رشد، ادامه دهند.

معامله‌گران نباید توکن هایی که پس از هر بیشینه قیمت دچار اصلاح شدید قیمت می‎شوند را به امید بازگشت سریع، بخرند. قیمت این توکن ها به دلیل خاصی پایین است. عملکرد بهتر این است که رمز ارز هایی را بخرند که به دلیل رشد علاقه معامله‌گران به آن‌ها، شروع به افزایش قیمت نموده‌اند. بیایید نگاهی به عملکرد ۵ بازیگر برتر دنیای رمز ارز ها در ۷ روز گذشته بی‌اندازیم و نمودارهای قیمت آن‎ها را تحلیل کنیم.

XMR/USD

مونرو (XMR) با ۸ درصد رشد در ۷ روز گذشته، بهترین عملکرد را در میان ۲۰ رمز ارز برتر بازار داشته است. اگر تمایل عمومی بازار به خرید و فروش بهبود یابد، آیا این رمز ارز خواهد توانست عملکرد خوب خود را ادامه دهد؟ بیایید نگاهی به نمودارها بی‌اندازیم.

آنالیز عملکرد 5 رمز ارز برتر در هفته اخیر: XMR، BTC، BNB، ETC، XRP

افت شدید جفت معاملاتی XMR/USD از حدود ۱۲۰ دلار در هفته، پیش از یافتن خریداران در سطح حمایتی بحرانی ۸۱ دلار؛ این یک نشانه مثبت است چرا که نشان می‎دهد معامله‎گرها نسبت به خرید در کف قیمت، هوشمندانه عمل کرده‎اند. از اواسط ماه می تا کنون این سومین بار است که سطح قیمتی ۸۱ دلار حفظ شده است؛ بنابراین کف معاملاتی جدید این جفت، ۸۱ دلار است.

هر دو میانگین متحرک در نمودارهای هفتگی در آستانه یک گذار گاوی هستند. این به معنی آن است که روند فعلی در حال تغییر است و معامله گران می‌بایست از کاهش قیمت فعلی، برای خریدن استفاده کنند.

احتمالاً طی چند هفته آینده این رمز ارز در محدوده قیمتی ۸۱ دلار تا ۱۵۰ دلار معامله می‎گردد. از آنجا که این محدوده گسترده است، معامله‎گران می‎توانند معاملات بلند مدتی را در سطوح فعلی آغاز کرده و توقف ضرر (stop loss) را کمتر ۷۸ دلار تعیین نمایند. هدف واقعی، افزایش قیمت به ۱۵۰ دلار است. اگرچه در قیمت ۱۲۰ دلار مقاومت جزئی وجود دارد، اما انتظار ما این است که قیمت از این سطح عبور نماید. نسبت ریسک به پاداش این معامله، بسیار جذاب است. اگر خرس‎های بازار قیمت را در زیر ۸۱ دلار نگه دارند، دردگاه‎های ما بی اعتبار خواهد شد. سطح حمایتی بعدی در سوی نزولی بازار، ۶۰ دلار است.

BTC/USD

با بازگشت قیمت ها، طرفداران بیت کوین بار دیگر اطمینان یافتند. اهداف دور و دراز بار دیگر به روی میز برگشتند. آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano) هم بنیان‎گذار شرکت مدیریت دارائی های رمز ارز Morgan Creek Digital Assets گفته است که انتظار دارد قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰۰۰۰ دلار برسد. پمپلیانو حرف زدن را کنار گذاشته و ۵۰ درصد از ثروت خود را در بیت کوین سرمایه گذاری نموده است.

گزارشی که اخیراً توسط بایننس منتشر شده، نشان می‎دهد که همبستگی میان بیت کوین و سایر رمز ارزها از ۰.۷۳ در سه ماهه اول ۲۰۱۹، به ۰.۶۱ در سه ماهه دوم ۲۰۱۹ کاهش یافته است. در حرکت صعودی فعلی، حجم قراردادهای آتی بیت کوین جهش یافته است و این نشان‎گر آن است که معامله گران بزرگ، در حال سرمایه گذاری بر روی رمز ارزها هستند. با این حال بعید به نظر می‎رسد که معامله گران سازمانی، با وجود افزایش چشمگیر قیمت‌ها به خرید بی محابای خود ادامه دهند. بنابر این به عقیده ما این رشد قیمت ادامه نخواهد یافت. بهترین سطح قیمت برای خرید کجاست؟ بیایید نمودارها را تحلیل کنیم.

آنالیز عملکرد 5 رمز ارز برتر در هفته اخیر: XMR، BTC، BNB، ETC، XRP

روند صعودی BTC/USD از پایین ترین سطح آغاز شده و با تشکیل نمودار دوجی سنگ قبری (gravestone doji) در هفته گذشته پایان یافته است. اگرچه همانطور که در تحلیل های پیشین گفتیم، قیمت خرید در زیر ۱۰۰۰۰ دلار ثبت شده است، شکست گاوها در حفظ سطوح بالای هفته نشان دهنده آن است که معامله‌گران در سطوح بالاتری قرار گرفته و موقعیت های فروش خود را نزدیک به ۱۲۰۰۰ دلار بسته‌اند. اگر خریداران در تلاش خود برای پایین کشیدن قیمت ها موفق نشوند و سطح قیمت در هفته آینده نیز بالاتر از ۱۲۰۰۰ دلار حفظ شود، شاهد خروج سودهای بیشتر خواهیم بود که در نهایت بار دیگر باعث می‎شود سطح قیمت به زیر ۱۰۰۰۰ دلار کشیده شود.

اگر خرس ها قیمت را به پایین‎تر ۳۸.۲% از سطح اصلاحی فیبوناتچی ۹۹۶۵.۴۸ دلاری بکشانند، اصلاح قیمت تا ۸۷۲۷.۴۰ دلار که ۵۰ درصد از اصلاح روند فعلی‎ست، ادامه می‎یابد. شکست این سطح دوباره قیمت را به روند صعودی باز می‏گرداند. شیب صعودی ۲۰ هفته ای EMA نیز در زیر این خط واقع شده است. بنابراین پیشبینی ما این است که اگر بیت کوین تا این سطح اصلاح شود، شاهد خرید بیشتری خواهیم بود. از آنجا که روند نزولی به صعودی تغییر یافته است، معامله گران می‎بایست در این کف قیمت شروع به خرید کنند.

اگر برخلاف فرض ما گاوها قیمت را به بالای ۱۲۰۰۰ دلار سوق دهند، بیت کوین بار دیگر قیمت ۱۴۰۰۰ دلار را تجربه خواهد کرد. شکست سطح ۱۴۰۰۰ دلار، موجب از سر گیری روند خواهد شد، اما به اعتقاد ما احتمال روی دادن آن در کوتاه مدت، ضعیف است. به باور ما معامله‌گران باید به جای تعقیب قیمت های بالاتر، صبر کرده و در کف قیمت خرید کنند.

BNB/USD

بایننس در حال برنامه ریزی برای فروش معاملات آتی بیت کوین با اهرم ۲۰ برابری است. همان‎قدر که استفاده از این اهرم‌ها به نفع معامله گران باتجربه است، می‎تواند به ضرر معامله گران تازه کار باشد؛ پس عاقلانه از آن استفاده کنید. صرافی رمز ارز پیشروی بایننس آدرس‎های سپرده‌گذاری و برداشت تتر مبتنی بر Omni را به استاندارد ERC-20 منتقل نموده که استاندارد آینده این رمز ارزها می‎باشد. قیمت دوج کوین (DOGE) نیز پس از لیست شدن توسط صرافی بایننس افزایش یافته است. حال آیا بایننس کوین (BNB) با این پایه قوی خواهد توانست روند صعودی خود را از سر بگیرد؟

آنالیز عملکرد 5 رمز ارز برتر در هفته اخیر: XMR، BTC، BNB، ETC، XRP

در حالی که اغلب رمز ارزها همچنان پایین تر از بیشینه قیمت تاریخی خود در حال کشمکش و رقابت با یکدیگر هستند، جفت معاملاتی BNB/USD همچنان نزدیک به بیشینه قیمت تاریخی خود در حال معامله است. شیب EMA بیست هفته ای صعودی بوده و SMA پنجاه هفته‎ ی نیز به تدریج در حال افزایش است. این یک نشانه مثبت است و نشان می‎دهد که این جفت معاملاتی در روند صعودی پر قدرتی قرار گرفته است.

هرگونه نزول قیمت به سطوح حمایتی قوی، فرصت خرید کم خطری را برای معامله گران فراهم می‎کند. اولین سطح حمایتی در روند نزولی، در قیمت ۲۸.۷۱۶۸ نمایان می‎شود. اگر این حمایت شکسته شود، سقوط تا خط بازگشت روند ادامه خواهد یافت. EMA بیست هفته ای نیز به این خط نزدیک است؛ بنابراین براساس پیشبینی ما خرید قوی در این سطح حمایتی‎ست. معامله گران می‎توانند با مشاهده تحرکات قیمت در سطوح یاد شده در بالا، به صورت مرحله ای خرید نمایند.

پس از حرکت صعودی تیز از سطوح پایین، احتمالاً طی چند هفته این رمز ارز در محدوده قیمتی خاصی نوسان کرده و سود بدست آمده را تقویت می‎کند. دومین مرحله از این حرکت صعودی، در پی یک شکست قیمت رخ داده و در نهایت بالاتر از ۴۰ دلار بسته خواهد شد.

ETC/USD

به تازگی هارد فورک آتلانتیس (Atlantis) وارد مرحله آزمایشی شده است. این بروزرسانی برای ماه سپتامبر برنامه ریزی شده است. ETC Labs و مترونوم (Metronome) نیز اخیراً قابلیت انتقال میان زنجیره‎ای را بین بلاک چین های اتریوم (Ethereum) و اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) راه‎اندازی کرده‎اند. حال نظر به اینکه این رمز ارز (ETC) با اخبار مثبت مربوط به توسعه بنیادین آن پشتیبانی می‎شود، نمودار آن چطور به نظر می‎رسد؟

آنالیز عملکرد 5 رمز ارز برتر در هفته اخیر: XMR، BTC، BNB، ETC، XRP

بازیابی جفت معاملاتی ETC/USD به دیوار بسته‎ای در قیمت ۱۰.۰۴۰ رسیده است. این نشان دهنده رزرو سود در سطوح بالاتر است. با این حال یک نشانه مثبت جزئی نیز آن است که گاوهای بازار در حین این عقب نشینی، قیمت را بالاتر از EMA بیست هفته ای حفظ کرده اند.

اگر قیمت از EMA بیست هفته‏ ای نیز پایین تر بیاید، گاوها دوباره تلاش می‎کند که آن را به بالاتر از ناحیه مقاومتی ۱۰.۰۴۰ دلار تا ۱۱.۸۸۰ دلار سوق دهند. این احتمالاً آغاز یک روند صعودی جدید است که می‎تواند قیمت را به ۱۵ دلار یا بالاتر از آن، به ۲۰ دلار برساند. معامله گران می‎توانند بخشی از خرید مد نظر خود را بالاتر از ۱۰.۰۴۰ انجام داده و باقی آن را در شکست قیمت به بالاتر از ۱۱.۸۸۰ انجام دهند. در مقابل، اگر خرس‎های بازار قیمت را به زیر EMA 20 هفته ای بکشانند، قیمت تا ۵.۲۲ سقوط خواهد کرد. بنابراین پیشنهاد ما به معامله گران این است که پیش از آغاز موقعیت های معاملاتی جدید، تا شکست قیمت کنونی صبر کنند.

XRP/USD

Xpring، ابتکار اکوسیستم ریپل (Ripple) مدعیست که از ماه می سال گذشته تا کنون، ۵۰۰ میلیون دلار XRP را به پروژه های بیش از ۲۰ شرکت اختصاص داده است. هدف از این اقدام، حمایت از پروژه هایی‎ست که برای توکن XRP موارد مصرف واقعی ایجاد می‎کنند. بیایید نگاهی به نمودار آن بیندازیم.

آنالیز عملکرد 5 رمز ارز برتر در هفته اخیر: XMR، BTC، BNB، ETC، XRP

جفت معاملاتی XRP/USD از بازیابی اخیر قیمت‎ رمز ارزها جا مانده است. گاوهای بازار چندین بار در حفظ قیمت بالای ۰.۴۵۰ دلار شکست خورده‌اند و این نشان می‎دهد که در سطوح قیمتی بالاتر، تقاضایی برای خرید وجود ندارد. در حال حاضر این جفت معاملاتی در قیمت نزدیک به ۰.۳۷۰ دلار حمایت می‎شود. هر دو میانگین متحرک نیز در این سطح قرار دارند. از این رو، مراقبت از این حمایت بسیار حیاتی‎ست.

چنانچه قیمت از این سطح حمایتی نیز سقوط کند، گاوهای بازار بار دیگر تلاش خواهند کرد که قیمت را به ناحیه مقاومتی ۰.۴۵۰ دلار تا ۰.۵۰۵۰ دلار بکشانند. انتظار ما این است که این رمز ارز روند صعودی جدیدی را آغاز کرده و پس از حفظ موقعیت در بالای ۰.۵۰۵۰ دلار، به حرکت صعودی خود ادامه دهد.

با این حال اگر قیمت به پایین تر از میانگین متحرک سقوط کند، به کف قیمتی ۰.۲۷۷۹۵ خواهد لغزید. ورود به ناحیه حمایتی ۰.۲۷۷۹۵ دلار تا ۰.۲۴۵۰۸ دلار برای این رمز ارز، نشانه ای به شدت منفی خواهد بود. با فرض گیر افتادن قیمت در این محدوده، بهترین رویکرد آن است که تا آغاز یک روند صعودی جدید، صبر کنیم. با این حال بهترین توصیه به معامله‌گرانی که قصد خرید و فروش دارند، این است که نزدیک به سطوح حمایتی بخرند، و نزدیک سطوح مقاومت بفروشند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.