Tim Draper: در پنج سال آینده، فقط مجرمان از پول نقد استفاده خواهند کرد

Tim Draper ، میلیارد سرمایه گذار شناخته شده بیت کوین (BTC) ادعا می‌‌کند که در پنج سال آینده، با گسترش کریپتو در سطح جهان، تنها جنایتکاران از فیات استفاده خواهند کرد. دریپر ادعاهای خود را در مصاحبه با کانال تلویزیونی اخبار مالی آمریکایی فاکس بیزینس (Fox Business) که در تاریخ ۱۸ فوریه منتشر شد مطرح کرد.

0 90

دریپر با تکرار اظهارات پیشین خود در مورد پیش بینی اینکه پول فیات، پنج سال دیگر مضحک و منسوخ خواهد شد، در مورد این پیش بینی توضیح داد و عنوان کرد که هیچکس جز جنایتکاران پول نقد نگه نخواهد داشت، زیرا از طریق بلاک‌‌چین می‌‌توان مجرمانی که از کریپتو استفاده می‌‌کنند را ردیابی کرد. او گفت:

جنایتکاران همچنان تمایل خواهند داشت که با پول نقد کار کنند زیرا هر کسی که سعی در استفاده از بیت کوین داشته باشد دستگیر می‌‌شود

اوت ۲۰۱۸، یکی از نمایندگان اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده (DEA) خاطر نشان کرد که ترجیح می‌‌دهد مردم به استفاده از کریپتوکارنسی‌‌ها ادامه دهند، چرا که بلاکچین ابزاری برای شناسایی مجرمان فراهم می‌‌کند.

درپر طی مصاحبه به این موضوع نیز اشاره کرد که از نظر او پپولی که در بانک ذخیره کرده است، نسبت به پولی که به بیت کوین تبدیل کرده، از امنیت کمتری برخوردار است. درپر اظهار داشت: “بانک من به طور مداوم در معرض حملات هک قرار دارد”، و افزود که تا به امروز، هیچ کس موفق به هک کردن بیت کوین نشده است.

این میلیادر بیت کوین، با اشاره به اینکه بیت کوین امن‌‌تر از دلار است، تبدیل بیت کوین به پول نقد را با تبدیل طلا به صدف (در گذشته صدف در آفریقا به عنوان پول استفاده می‌‌شد) مقایسه کرد و گفت از آنجاییکه آینده در مورد بیت کوین و سایر کریپتوکارنسی‌‌ها است، هیچی دلیلی برای بازگشت به زمان‌‌های گذشته وجود ندارد.

هنگامی که از وی در مورد مقدار دارایی کریپتوی وی سوال شد، درپر با یک جمله خیلی کوتاه جواب داد : “خیلی”.

بیانه‌‌ی اخیر درپر، موضع میلیونر جوان بیت کوین، جرمی گاردنر (Jeremy Gardner) را منعکس می‌‌کند که گفت سیستم مالی موجود بیشتر از آنچه که فناوری بلاکچین بتواند مقصر چیزهایی مانند تروریسم و جنایات شود، به خاطر این موارد سزاوار سرزنش است.

در ماه نوامبر سال گذشته، تیم درپر مجددا روی پیش بینی خود در مورد وضعیت بیت کوین در آوریل ۲۰۱۸ تاکید کرد. پیش بینی وی این بود که بیت کوین، بزرگترین کریپتوکارنسی دنیا تا سال ۲۰۲۰ با قیمتی معادل ۲۵۰۰۰۰ دلار در ازای هر کوین معامله می‌‌شود. طبق گزارش کوین تلگراف، بیت کوین اخیرا رشد قابل ملاحظه ای داشته، در طول یک روز ۶/۷ درصد افزایش قیمت پیدا کرده و در این لحظه در بازار به قیمت ۹۰۷/۳ دلار معامله می‌‌شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.