هویت حقیقی موسس اسرارآمیز Ripple

Ripple Labs شرکتی که پروتکل پرداخت Ripple، شبکه صرافی و دارائی دیجیتالXRP  را ارائه کرده است، توسط کریس لارسن (Chris Larsen) و جد مک‌‌‌کالب (Jed McCaleb) پایه‌‌‌گذاری شده است. اما برای مدت‌زمان طولانی گمان می‌‌‌شد که یک مؤسس اسرارآمیز دیگری نیز وجود دارد که تقریباً هیچ کس چیزی در مورد او نمی‌‌‌داند. مقاله منتشرشده توسط The Block در ۲۶ آوریل جزئیاتی را فاش کرد که به شایعات در مورد مؤسس گمنام Ripple خاتمه داد.

0 141

بر اساس مقاله منتشرشده توسط The Block، موسس گمنام و اسرارآمیز Ripple ، آنقدرها هم گمنام و اسرارآمیز نیست. طبق گفته سخنگوی Ripple نام او آرتور بریتو (Arthur Britto) است و گفته می‌‌‌شود که او یکی از افراد اصلی در توسعه اولیه Ripple بوده است اما الزاماً یک مؤسس نیست.

مطابق گفته Alan Safahi، مشاور پیشین Ripple او چندین باری Britto را ملاقات کرده است و از نظر او موسس Ripple یکی از باهوش‌‌‌ترین افرادی است که تا الان ملاقات کرده است. همچنین تیم رسانه‌‌‌ای Ripple هویتBritto را تأیید کرده است و یکی از سخنگویان Ripple گفته است که او به دلایل شخصی به حریم خصوصی خود خیلی اهمیت می‌‌‌دهد.

این سخنگو اضافه می‌‌‌کند که:

آرتور یک فرد بسیار درون‌گرا و خلوت‌‌‌گزین است. او به دلایل شخصی نمی‌‌‌خواهد که یک چهره عمومی باشد. او فقط به تکنولوژی علاقه دارد.

علاوه بر این، نه تنها Britto وجود واقعی دارد بلکه او هنوز هم در Ripple Labs مشغول به کار است. طبق گفته تیم رسانه‌‌‌ای Ripple آن‌ها او را بطور منظم می‌‌‌بینند و او در حال حاضر نقش مشاور را دارد و با استارتاپ کاستدی کریپتوی Polysign که هنوز در حال آماده‌سازی برای ارائه است همکاری می‌‌‌کند.

نکات نهایی

در حالی که حالا مشخص است که مؤسس سوم Ripple چه کسی است، ولی داستان اینکه ریشه Ripple Labs از کجاست، به صورت یک پرونده مجهول باقی می‌‌‌ماند زیرا McCaleb در سال ۲۰۱۳ بصورت ناگهانی گروه را ترک کرد تا در  XLM) Stellar) کار کند.

برخلاف شایعات که می‌‌‌گویند Britto مؤسس اصلی بوده است، معلوم شد که McCaleb مؤسس اصلی Ripple بوده و بعداً Larsen و Britto را به شرکت آورده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.