بیت کوین و پرداخت های درون برنامه‌ای

بسیاری از مردم با مفهوم رمز ارزهایی مثل بیت کوین آشنا هستند و می‌دانند که این گونه رمز ارزها را می‌توان با دلار، یورو، ین و سایر ارزهای رایج دنیا معامله کرد. اما بسیاری هنوز نمی‌دانند که از سال 2012 می‌توان پرداخت های درون برنامه‌ای یا آیتم بازی‌های مختلف سبک آرپی‌جی (RPG) ، مثل ران اسکیپ (Runscape) ، گیلد وارز (Guild wars) و ورلد آف وارکرافت را با بیت کوین خریداری کرد.

0 97

بیت کوین و پرداخت های درون برنامه‌ای

میزان سود معاملات بیت کوین و سکه‌های درون بازی

در یک دهه گذشته، تقاضای سکه درون بازی‌هایی که به سبک RPG هستند، افزایش یافته و بر اساس آخرین آمار، معاملات جهانی در این زمینه به رقم بیش از 50 میلیارد دلار دست پیدا کرده است. فروش آیتم‌های مجازی و گلد فارمینگ(Gold Farming) دقیقا عامل مستقیم بازی‌های چند نفره آنلاین و تلاش کاربران برای جمع کردن سکه‌های درون بازی و یا آیتم‌های آن است. در جوامع توسعه یافته تر، کسب‌وکارهای بسیاری وجود دارند که به عنوان یک عامل، این روند را سرعت می‌بخشند و همچنین کاربران نیز تمام‌وقت به دنبال کسب طلا و آیتم بازی هستند. بسیاری از هزینه‌های سرمایه‌گذاری شده روی این گونه بازی‌ها از فروش رمز ارزها به دست می‌آید و درعین‌حال بازار خرید و فروش و معامله ارزها با آیتم‌های درون برنامه‌ای نیز طی هفت سال اخیر کاملا با این فرایند همسو شده‌اند.

بیت کوین و پرداخت های درون برنامه‌ای

4 نمونه از معروف ترین بازی‌هایی که گیمرها می‌توانند آیتم‌های درون برنامه‌ای را با بیت کوین مبادله خریداری کنند.

گلد فارمینگ و رمز ارزها به نوعی به یک نوع منبع درآمد نیز تبدیل شده‌اند. بسیاری از مردم ونزوئلا برای فرار از شرایط سخت اقتصادی به مبادله ارزهای درون بازی با رمز ارزها روی آورده‌اند. اخیرا نرخ بازی Runscape Dragon Bones با قطعی برق در کشور ونزوئلا کاهش یافته بود، اما این میزان در تاریخ 12 مارس مجددا 10 درصد افزایش پیدا کرد. گزارش‌های دیگری نیز از این منطقه ارسال شده که نشان می‌دهد مردم به خاطر فرار از فقر به بازی‌های گلد فارمینگ روی آورده‌اند. در تاریخ 10 ژوئن سال 2018 یکی از شهروندان ونزوئلا روی وب‌سایت Reddit همه‌پرسی راه‌اندازی کرده بود و در آن به این نکته که فروش ارزهای درون بازی‌ها برای به دست آوردن رمز ارز به یک امر طبیعی و روزمره تبدیل شده است، اشاره کرد. زمانی که در مورد پراستفاده بودن گلد فارمینگ سوال شد، او گفت:

ونزوئلایی‌ها سکه بازی ران اسکیپ و بازی ورلد آف وارکرافت به دست می‌آورند و سپس آن را تبدیل به ارزهای مجازی یا دلار می‌کنند، بعضی دیگر هم این کار با بازی‌های گیلد وارز یا تیبیا انجام می‌دهند.

در ماه اکتبر سال گذشته، آمازون یک بسته تخفیف ثبت نام برای بازی ران اسکیپ عرضه کرد و بیش از دوسوم ثبت نام کنندگان آن را ونزوئلایی‌ها تشکیل می‌دادند. افرین پنا (Efrain Pena) شهروند 29 ساله ونزوئلا در مصاحبه با بلومبرگ به تاریخ دسامبر سال 2017 گفت :”من برای تامین مخارج همسر و فرزندم بازی می‌کنم، تابه‌حال چنین درآمدی نداشتیم.”

بیت کوین و پرداخت های درون برنامه‌ای

ارائه خدمات به گلد فارمرها توسط رمز ارزها از سال 2012

بسیاری از مردم از وجود بازارچه‌های آنلاین برای خریدوفروش سکه‌های ران اسکیپ ، ران اسکیپ 3 ، اولد اسکول ران اسکیپ (OSRS) و ورلد آف وارکرافت و سایر فروشگاه‌های آنلاین معامله این آیتم‌ها با رمز ارزها بی‌خبرند. به‌عنوان‌مثال در وب‌سایت piegp.com می‌توانید سکه‌های OSR3 ، RS3 و ران اسکیپ را به بیت کوین تبدیل کنید. همچنین Food4rs،Boglagold، Wowhead، papusgold، Gran Mercado بسیاری از صرافی‌های دیجیتال نیز سکه بازی‌های نام برده را با بیت کوین معامله می‌کنند. این گونه معاملات از سال 2012 فعال هستند و همچنان به کار خود ادامه  می‌دهند.

بیت کوین و پرداخت های درون برنامه‌ای

در آن زمان کاربران می‌توانستند سکه‌های بازی ورلد آف وارکرافت را در وب‌سایت Bitmet.net خریدوفروش کنند. همچنین در ماه فوریه همان سال یکی از کاربران Bitmet بیش از 10000 سکه ورلد آف وارکرافت را به ازای 1 بیت کوین به فروش رساند. البته با قیمت فعلی کسی نمی‌تواند 1 بیت کوین دریافت کند، در حال حاضر هر 10000 WOW تنها 0.30  دلار ارزش دارد.  البته در همان سال مقدار 10000 سکه WOW تقریبا قیمتی برابر با 5.6 دلار داشت. این مساله نشان می‌دهد که گلد فارمینگ و ارزهای درون برنامه‌ای بازی‌های سبک آنلاین چند نفره و RPG ، همواره رابطه قوی با رمز ارزها داشته‌اند و این روند همچنان نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.