تست کیف پول Button Wallet با استفاده از BCH در تلگرام

کاربران کیف پول Button Wallet ، که از بلاک چین شبکه باز تلگرام (TON) استفاده می‌کند، هم اکنون قادرند با استفاده از پردازنده پرداخت Wyre به خرید دارایی دیجیتال مورد نظر خود بپردازند. کاربران می توانند با استفاده از کیف پول Button Wallet ، رمز ارزهایی از قبیل بیت کوین کش، اتریوم، بیت کوین، لایت کوین و اتریوم کلاسیک را از طریق پیام رسان تلگرام ذخیره، ارسال و دریافت کنند. در ادامه به بررسی کامل تجربه کاربری از این کیف پول خواهیم پرداخت.

0 297

ارسال رمز ارز با کیف پول Button از طریق پیام رسان تلگرام

یک استارت‌اپ در سال ۲۰۱۸ راهکاری به مشتریان ارائه کرد تا از طریق پیام رسان تلگرام بتوانند به ذخیره، ارسال و دریافت رمز ارزها اقدام کنند، این راهکار کیف پول غیر کاستدی (Noncustodial) یا بدون متولی Button Wallet بود. تا به امروز برای این منظور چندین بات پرخطا در تلگرام وجود داشته که توسط کاربران آزمایش شده است، اما ظاهرا کیف پول Button با داشتن حدود ۱۰۰ هزار کاربر از زمان عرضه شروع موفقی داشته است. تیم توسعه دهنده این کیف بیان داشت که ایده اصلی از سیستم پرداخت Wechat الهام گرفته شده است و برای انتشار هرچه زودتر این کیف در بستر Facebook Messenger نیز ابراز امیدواری کرد. سایت خبری Bitcoin.com در همین هفته اقدام به آزمایش این کیف پول با بیت کوین کش گرفت تا نحوه عملکرد آن را مشاهده و بررسی نماید.

تست کیف پول Button Wallet با استفاده از BCH در تلگرام

نخست به وب سایت رسمی Button Wallet مراجعه کرده و برای شروع بروی تب “Use Telegram” که آبی رنگ است کلیک نمایید. به محض انجام این کار به پیام رسان تلگرام هدایت شده و توسط بات رسمی Button Wallet پیام تبریک دریافت می‌کنیم. این بات نیز مشابه انواع بات‌های تلگرام از قابلیت واکنش و پاسخ دهی به دستورات برخوردار است، ولی افزون بر این دارای دکمه‌هایی برای دستورات ساده و سریع نیز می‌باشد. برای ایجاد یک حساب کاربری نیاز به ارائه یک آدرس ایمیل معتبر به این بات دارید، سپس کلیدهای خصوصی شما در قالب یک کد QR به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

تست کیف پول Button Wallet با استفاده از BCH در تلگرام

کاربران می‌توانند از این کد QR علاوه بر بازیابی کیف پول و یا دارایی خود بمنظور تایید تراکنش‌ها نیز بهره ببرند. کیف پول Button از رمز ارزهای متنوعی از قبیل بیت کوین کش، اتریوم، بیت کوین، لایت کوین، اتریوم کلاسیک پشتیبانی می‌کند. ما برای شروع مقداری بیت کوین کش به آدرسی که توسط کیف پول Button برایمان ارسال شده است می‌فرستیم، برای دریافت این آدرس تب سپرده (deposit) را برای رمز ارز دلخواه خود انتخاب نمایید.

تست کیف پول Button Wallet با استفاده از BCH در تلگرام

بعد از ارسال چند دلار بیت کوین کش به حساب خود باید منتظر تاییده تراکنش بمانیم تا مبلغ انتقال داده شده در حساب ما ثبت شود. سپس با یکی از همکارانم که در واقع این کیف پول را به من معرفی نمود گفتگو کرده و مبلغی معادل ۰.۲۵ دلار بیت کوین کش برایش ارسال کردم و مشخص شد که ناموفق بوده است. شاید دلیل این خطا حجم بالای داده‌های سرور این پلتفرم به دلیل همکاری با سیستم پردازش پرداخت Wyre و ثبت کاربران جدیدی باشد که به آن ملحق شده اند.

تست کیف پول Button Wallet با استفاده از BCH در تلگرام

بعد از گفتگو با مامور بخش پشتیبانی شرکت Button Wallet در روز آینده، انها برای من یک دلار بیت کوین کش واریز کردند تا بتوانم مجددا برای دستور انتقال امتحان کنم. از این رو که انتقال این وجه توسط تیم پشتیبانی انجام شد من هیچ خطایی در زمینه ارسال مقادیر اندک این سکه دریافت نکردم. بنابراین با انتخاب رمز ارز بیت کوین کش و کلیک کردن روی تب مربوط به آن مقداری سکه برای همکارم فرستادم. بات تلگرامی این کیف پول به شما چندین رقم انتخابی از جمله ۰.۱ دلار، ۰.۲۵ دلار، ۰.۵ دلار و ۱ دلار ارائه می‌کند. من مبلغ ۰.۵۰ دلار را انتخاب کرده و برنامه با هدایت من به یک آدرس ویژه، فاکتور انتقال وجه را نشانم داد. بعد از اینکه علامت تایید شدن انتقال را مشاهده نمودید، دوباره به تلگرام برگردید و جزییات مربوط به تراکنش را از طریق بات دریافت نمایید.

تست کیف پول Button Wallet با استفاده از BCH در تلگرام

هنگامی که شما برای یک شخص دیگر مبلغی را ارسال نمایید تنها قادر به کپی و پیست یک آدرس رشته ای الفبایی سنتی خواهید بود، اما با استفاده از این بات تلگرامی تنها نیاز است آدرس فرد مورد نظر را پس از کارکتر @ تایپ کنید. برای این کار شخصی که در طرف دیگر این انتقال قرار دارد نیازمند داشتن یک حساب کاربری است، پس شما قادرید با کپی نام کاربری آن شخص و چسباندنش بعد از حرف @ از ارسال تصادفی وجه مورد نظر به افرادی با نام مشابه خودداری کنید. به محض اینکه همکار من تاییدیه انتقال ۰.۲۵ دلاری خود را مشاهده نمود، مبلغی معادل ۰.۱ دلار سکه بیت کوین کش برای من ارسال کرد.

تست کیف پول Button Wallet با استفاده از BCH در تلگرام

در مجموع استفاده از این اپلیکیشن کاملا ساده بوده و بهتر است برای یادگیری عمکردش اقدام به تست کردن بخش‌های مختلفش نمایید. در همین ابتدا می‌توان گفت با تایپ کردن نام کاربری اشتباه انتقال وجه با مشکل روبرو شود، بنابراین بهتر است همیشه با کپی کردن نام کاربر مورد نظر از دقیق بودن آن اطمینان حاصل کنید.

شکل نگارش مبالغ به حروف اعشار در دلار برای مبالغ اندک شاید نخست گیج کننده بوده و برای محاسبه دقیق تر به اندکی زمان نیاز باشد. به جز این مساله و مشکلاتی که هنگام استفاده اپلیکیشن برای بار اول به آن بر می‌خورید، کیف پول Button Wallet همانطور که طراحی شده است عمل کرد و من توانستم با استفاده از آن برای چند نفر دیگر نیز بیت کوین کش بفرستم و تراکنش‌های کوچکی انجام دهم. من ترجیح دادم به کیف پول خود مبلغی ارسال نکنم، زیرا انجام تراکنش‌های کوچک بیت کوین کش روی زنجیره با هزینه‌های فعلی ۲ تا ۴ دلاری برای هر تراکنش کمی دشوار است. می‌توان گفت بارزترین ویژگی این کیف پول این است که بر خلاف سایر رقبا، Button Wallet از سیستم غیر کاستدی بهره می‌برد. با این حال بهتر است از این برنامه تنها برای تراکنش‌های اندک استفاده کنید و آنرا بعنوان کیف پول گرم (Hot wallet) در نظر بگیرید.

 

نظر شما در مورد اپلیکیشن Button Wallet چیست؟

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.