تلگرام به عرصه رقابت کریپتو برمیگردد؛ زاکربرگ دلیل اصلی توقف TON بود!

یکی از سرمایه‌گذاران در پروژه بلاک چینی ناکام تلگرام (TON) که برای همیشه متوقف شد، می‌گوید که مغز متفکر پروژه هنوز حاضر نیست که از این پروژه شکست خورده دست بکشد و باور دارد که پاول دورف با یک حرکت هوشمندانه، تلگرام را دوباره به طریقی به عرصه رقابت کریپتو باز خواهد گرداند. وی همچنین درمورد نقش مدیرعامل فیس بوک در تحریک مقامات آمریکایی برای توقف این پروژه صحبت کرد.

1 115

پاول چرکاشین (Pavel Cherkashin) که دستیار مدیریتی در Mindrock Capital و GVA Capital و یکی از سرمایه‌گذاران در عرضه اولیه ۱.۷ میلیارد دلاری TON است، در یکی از ستون‌های مجله فوربز روسیه درباره تجربیات خود از پروژه TON مطلبی نوشته است.

او عنوان کرد که یک خصومت از سوی مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک، دلیل اصلی شکست TON بوده است که این هفته به صورت رسمی مورد تایید قرار گرفت؛ اما مدیرعامل تلگرام پاول دورف درصدد است تا به نحوی به پروژه بازگردد.

چرکاشین می‌نویسد:

شاید فکر کنید زیادی خوش بین هستم، اما من هنوز امید دارم که پاول دورف با یک حرکت هوشمندانه خواهد آمد و این وضعیت را درست خواهد کرد.

ین سرمایه‌گذار اضافه کرد که تلگرام هنوز می‌تواند از طریق اجرای IPO برای افزایش سرمایه اقدام کند و بدهی‌های خود را به سرمایه‌گذاران پرداخت کند یا به وسیله صدور سهام‌های غیرقابل انتقال به غیر برای سرمایه‌گذاران ICO به نحوی پول آنان را بازگرداند و به این ترتیب زاکربرگ را سر جایش بنشاند!

این سرمایه‌گذار اینگونه ادامه می‌دهد:

دورف نمی‌خواهد در تاریخ از او به عنوان مردی یاد کنند که هزاران میلیون از پول افراد را فدای پروژه خود کرده است و به زودی با آرام شدن اوضاع می‌تواند گلیم خود را از آب بیرون بکشد.

با این حال چرکاشین تصریح می‌کند که یک جنگ حقوقی طولانی مدت در انتظار دورف و تلگرام خواهد بود و درباره آن می‌نویسد:

به احتمال زیاد حداقل تعدادی از سرمایه‌گذاران از تلگرام شکایت خواهند کرد و به محض اینکه آنها پرونده تشکیل دهند، باقی سرمایه گذاران نیز برای آنکه از قافله عقب نمانند شکایت خود را مطرح خواهند کرد. همین حالا نیز وکلای حریص و تشنه پول، تلفن‌های سرمایه‌گذاران را منفجر کرده‌اند تا آن‌ها را راضی به استفاده از خدمات حقوقی خود کنند. در چنین دعواهای حقوقی پیچیده و بلند مدتی، پیروز نهایی وکلا هستند

چرکاشین همچنین عنوان کرد که زاکربزرگ ایده لیبرا را از برنامه دورف برای TON دزدیده است. او می‌گوید که رییس فیس‌بوک از این موضوع که پروژه آمریکایی او توسط مقامات آمریکا از دور خارج شده، اما پروژه روسی TON بدون هیچ توجهی از سوی قانون گذاران به حال خود رها شده است، به شدت عصبانی بود و این موضوع منجر شد او قانون گذاران آمریکایی را مواخذه کند. این واکنش تند زاکربرگ باعث شد که SEC شروع به انجام پروسه های قانونی درمورد پروژه تلگرام کنند که نهایتا به توقف کامل TON منتهی شد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] تلگرام به عرصه رقابت کریپتو برمیگردد؛ زاکربرگ دلیل اصل… اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]