کد بلاک چین تلگرام منتشر شد

با انتشار کد راه اندازی نود TON، پروژه بلاک چین تلگرام، این پروژه وارد آخرین مرحله آماده سازی شده است. اکنون آن دسته از توسعه دهندگان و اعضای جامعه که علاقمند به بلاک چین این پیام رسان هستند می‌توانند نود کامل، نود اعتبارسنج و جستجوگر بلاک چین را مورد آزمایش قرار دهند.

0 178

کد راه اندازی نود بلاک چین تلگرام در شبکه آزمایشی آن منتشر شد. این انتشار پیش از این برای تاریخ یک سپتامبر برنامه ریزی شده بود، اما به دلایل نامشخص با چندین روز تاخیر همراه شد.

میتجا گوروشفسکی، مدیر ارشد فناوری TON Labs که در حال کار بر روی ابزارهای توسعه دهندگان است، می‌گوید در حال حاضر 100 نود توسط خود تلگرام روی شبکه آزمایشی آن پشتیبانی می شود. چندین نود دیگر توسط استارت آپ آن پشتیبانی می شوند، که تحت کنترل سرمایه گذاران بخش فروش توکن تلگرام است. این توکن در اوایل سال 2018، 1.7 میلیارد دلار سرمایه کسب کرد.

گوروشفسکی به خبرگزاری کوین دسک گفت:

کد منبع برای یک نود کامل که بتواند به شبکه آزمایشی دسترسی داشته و بلاک ها را ایجاد و معتبر سازد، منتشر شده است. کلاینت لایت (Lite) در چند ماه گذشته منتشر شد. TON Labs نسخه عمومی بتا را برای مجموعه ابزارهای توسعه دهنده خود دوشنبه ارائه خواهد داد.

شبکه اصلی برای شبکه باز تلگرام (TON) قرار است حداکثر تا تاریخ 31 اکتبر راه اندازی شود.

بلاک چین تلگرام به عنوان یک پروتکل اثبات سهام با پشتیبانی از چندین شاردچین (Shardchain) طراحی شده است. اعتبارسنج ها از بین کاربرانی انتخاب می شوند که تعداد قابل توجهی توکن در اختیار دارند. آنها بلاک ها را تایید می کنند. همچنین بنابر اعلام TON Labs، بلاک چین TON با نرم افزارهای مبتنی بر اتریوم سازگار خواهد بود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.