پروژه بلاک چین و رمز ارز تلگرام لغو شد!

مدیرعامل تلگرام از لغو پروژه بلاک چین تلگرام (TON) و عرضه توکن Gram تحت فشار قانون گذاران آمریکایی خبر داد.

1 110

پاول دوروف، مدیرعامل پیام رسان تلگرام در کانال تلگرامی خود از لغو پروژه بلاک چین تلگرام (TON) و عرضه توکن Gram خبر داد واعلام ‌کرد:

امروز یک روز غم انگیز برای ما کارمندان تلگرام است. ما این جا پایان پروژه بلاک چین را اعلام می کنیم.

شبکه باز تلگرام قرار بود به یک پلتفرم بلاک چینی نسل جدید برای رمز ارز گرام تبدیل شود. دوروف علت عدم موفقیت این پروژه را مخالفت مقامات آمریکایی و دادگاه آمریکایی اعلام‌ کرد که طی چند ماه قبل، آن ها چندین بار این پروژه را ممنوع اعلام کرده‌اند.

پروژه تلگرام پس از اینکه نتوانست نبرد قانونی در دادگاه با کمیسیون SEC را برنده شود مجبور به لغو این پروژه شد. تلگرام طی چندین ماه درگیر مسائل قانونگذاری با کمیسیون SEC بود. کمیسیون SEC به دلیل فروش توکن های اولیه به سرمایه گذارانی که قصد فروش آن توکن ها را به عموم مردم داشته اند و همچنین عرضه توکنی که یک اوراق بهادار محسوب می شده است اما به هنگام فروش آن به سرمایه گذاران مجور کافی برای این کار را نداشته است و همچنین فروش این توکن ها به شهروندان آمریکایی حکم ممنوعیت دادگاه برای تلگرام صادر کرد.

تلگرام تقریبا ۲.۵ سال گذشته بر روی پروژه بلاک چین TON و رمز ارز گرام کار کرده است . بلاک چین TON قصد داشت که پلتفرم غیرمتمرکزی همانند بیت کوین و اتریوم اما با سرعت و مقیاس پذیری بیشتر عرضه کند.

پاول دوروف بیان کرد که دادگاه آمریکا از تحقق این پروژه جلوگیری کرده است و آن را با مثال ملموسی بیان کرده است. وی خاطر نشان کرد:

تصور کنید که چندین نفر می خواهند پول خود را بر روی استخراج طلا سرمایه گذاری کنند و سپس طلاهای استخراج شده را تقسیم کنند. اما ناگهان دادگاه بیان می کند: این مردم به دلیل اینکه به دنبال سود بوده اند در این استخراج طلا سرمایه گذاری کرده اند و آنها این طلاها را برای خود نمی خواستند بلکه می خواستند آن را به افراد دیگر بفروشند. به همین دلیل این سرمایه گذاران نمی توانند طلاها را کسب کنند.

وی در ادامه بازگو کرده است که او هم از تصمیم دادگاه مبنی بر اینکه سرمایه گذاران نمی توانند از توکن گرام همانند بیت کوین استفاده کنند و آن را خرید و فروش کنند متعجب شده است. وی همچنین اعلام کرد که طی حکم دادگاه آمریکا، توکن گرام نه تنها در آمریکا بلکه در جهان نیز نمی تواند به فروش برسد، زیرا شهروندان آمریکایی راهی برای خرید و فروش این توکن پیدا خواهند کرد و برای جلوگیری از رخداد چنین اتفاقی توکن گرام حق عرضه ندارد.

پاول دوروف بنیانگذار تلگرام همچنین توضیح داد این تصمیم دادگاه نشان می دهد که دیگر کشورها هیچ سلطه و حاکمیتی برای تصمیم گیری در خصوص شهروندان خود و اینکه چه چیز برای آنها خوب یا بد است ندارند. اگر آمریکا تصمیم بگیرد که قهوه را ممنوع کند، حتی کافی شاپ های ایتالیا نیز باید مغازه های خود را ببندند. وی معتقد است:

متاسفانه در مورد یک چیز حق با قاضی آمریکایی است: ‌ما مردم خارج از کشور آمریکا می توانیم به رییس جمهور خود رای دهیم و یا مجلس خود را انتخاب کنیم، اما در مورد تکنولوژی و امور مالی ما به تصمیمات ایالات متحده وابسته هستیم. ایالات متحده می تواند از کنترل خود بر دلار و سیستم مالی جهانی برای بستن هر حساب بانکی یا بانکی در جهان استفاده کند. می تواند از قدرت خود برای حذف اپلیکیشنی در گوگل پلی و اپ استور استفاده کند. بله درست است که دیگر کشورها سلطه و حاکمیت کاملی نسبت به آنچه در قلمرو و کشور خود اجازه می دهند را ندارند. متاسفانه ۹۶ درصد مردم جهان که خارج از آمریکا زندگی می کنیم بر تصمیمات جمعیت ۴ درصدی داخل این کشور متکی هستیم.

وی در آخر اعلام کرد که این پست را به طور رسمی منتشر کرد تا خاطر نشان کند تمام فعالیت های پروژه TON به طور کامل لغو شد و اگر در آینده وبسایتی در مورد این پروژه و از سرگیری آن خبری اعلام کرد اخبار دروغین و کذب می باشد و به این نوع اخبار اعتماد نکنید. همچنین هیچ یک از تیم تلگرام در این پروژه مشارکت نخواهند داشت.

شاید شبکه‌هایی بر پایه فناوری‌‌ که برای TON ساختیم ظهور کنند، اما ما با آنها هیچ ارتباطی نخواهیم داشت و احتمالا آنها را به هیچ طریقی نیز مورد حمایت قرار نخواهیم داد. پس مراقب باشید و به هیچکس اجازه ندهید که شما را گمراه کند.

پاول دورف در پایان در خطاب به کسانی که برای تمرکز زدایی و برابری مبارزه می‌کنند، اینطور نوشت:

می‌خواهم این پست را با آرزوی موفقیت برای تمامی کسانی که در راه تمرکز زدایی، توازن و برابری در جهان تلاش می‌کنند به پایان برسانم. شما در سمت صحیح این جنگ قرار گرفته‌اید. شاید این مهمترین نبرد نسل ما باشد. امیدواریم که شما در جنگی که ما در آن شکست خوردیم، پیروز شوید.

 

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] پروژه بلاک چین و رمز ارز تلگرام لغو شد! اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]