Swing High در تحلیل تکنیکال به چه معناست؟

swing high اصطلاحی در تحلیل تکنیکال است و به اوجی اشاره دارد که یک اندیکاتور یا قیمت یک ورق بهادار به آن رسیده است. یک سویینگ های زمانی شکل می‌گیرد که بیشینه یک قیمت بالاتر از تعداد مشخصی از بیشینه‌هایی باشد که پیرامون آن واقع شده‌اند. مجموعه‌ای از swing highها نشان می‌دهد که ورق بهادار مورد نظر در روند صعودی قرار دارد. یک swing high ممکن است در یک بازار محدود به دامنه (rande bound) یا رونددار (trending) رخ دهد. swing low در نقطه مقابل swing high قرار دارد.

0 361

مثال یک swing high

مثال یک swing high

بررسی swing high

معامله‌گران می‌توانند از swing high برای شناسایی نقاط احتمالی حمایت و مقاومت استفاده کنند، که می‌تواند متعاقبا برای تعیین مواضع بهینه برای سفارش‌های توقف زیان (stop-loss order) مورد استفاده قرار گیرد. اگر یک اندیکاتور نتواند یک swing high جدید ایجاد کند و در عین حال قیمت ورق بهادار به یک بیشینه جدید برسد، یک واگرایی بین قیمت و اندیکاتور وجود دارد که می‌تواند سیگنالی برای در شرف برگشت بودن روند باشد. یک swing high ممکن است بخشی از یک الگوی وسیعتر نموداری، مانند شکل دو قله (double top) یا سر و شانه (head and shoulders) باشد.

معامله با استفاده از swing highها

معامله‌گران در هنگام بهره‌گیری از swing highها از دو روش زیر استفاده کنند:

استراتژی ترند یا رونددار: swing highهای یک شکل روند نزولی کلی در پایان اصلاح‌ها (retracement) معامله‌گران می‌توانند پس از مستقر شدن یک swing high و برگشت آهنگ به حالت نزولی، موضع استقراضی اتخاذ کنند. اندیکاتورها و الگوهای ژاپنی کندل‌استیک می‌توانند در کنار swing high برای افزایش احتمال موفقیت یک معامله مورد استفاده قرار گیرند.

به عنوان مثال، یک معامله‌گر می‌تواند الزام کند که برای تایید برگشت به روند نزولی کلی، زمانی که قیمت swing high انجام داده، شاخص قدرت نسبی (RSI) در وضعیت اشباع خرید قرار داشته (بالای ۷۰) و الگوی کندل‌استیک سه کلاغ سیاه متعاقبا ظاهر شده باشد. می‌توان بر مبنای swing high یک سفارش توقف زیان تعریف کرد تا اگر معامله به سمت و سوی مورد نظر پیش نرفت، ضرر به حداقل برسد.

استراتژی محدوده به دامنه: در طی دوره های تحکیم، معامله‌گران می‌توانند در یک swing low موضعی معاملاتی آغاز کرده و از swing high متناظر برای تعیین اهداف مناسب در خصوص سود استفاده کنند. به عنوان مثال، یک معامله‌گر ریسک‌گریز می‌تواند هدف سود را بین دو نقطه سویینگ تعیین کند. معامله‌گران تهاجمی ممکن است هدف سود را در swing high تعیین کنند.

همچنین می‌توان ابزار اصلاح فیبوناچی را در نمودار اعمال کرد تا حوزه‌های احتمالی مقاومت بین swing high و swing low مشخص شود. برای مثال، در نمودار شاخص S&P500) Standard and Poor 500)، معامله‌گرانی که در نزدیکی swing low موضع معاملاتی اتخاذ کردند می‌توانند هدف سود را در سطح2/38٪ یا 50٪ یا 8/61٪ یا 100٪ سطح فیبوناچی تعریف کنند.

مثال سطوح فیبوناچی

swing high

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.