SWIFT، HSBC‌‌ وDeutsche Bank یک انتخابات آزمایشی مبتنی بر بلاکچین برگزار می‌‌کنند

SWIFT، شبکه‌‌ای جهانی برای پیامرسانی مالی است و می‌‌خواهد بین سهام داران موسسات مالی بزرگ، انتخابات آزمایشی مبتنی بر بلاکچین برگزار کند. SWIFT این خبر را در 6 مارس در مطبوعات منتشر کرد.

0 75

مطابق اخبار، این انتخابات در آسیای جنوبی و بین Deutsche Bank، دی بی اس، HSBC‌‌، استاندارد چارترد بنک، اس ال آی و صرافی سنگاپور (اس جی ایکس) برگزار می‌‌شود. هدف از این آزمایش این است که توانایی دفتر کل‌‌های توزیع‌‌یافته در مدیریت جلسات سهام‌‌داران را بررسی کند.

به طور دقیق‌‌تر ، این آزمایش قرار است در نیمه‌‌ی اول سال 2019 برگزار شود و 4 هدف را دنبال می‌‌کند. اول، آزمایش کارکرد یک سیستم رای‌‌گیری؛ با همکاری تولیدکنندگان و یک سی اس دی (خزانه‌‌ی مرکزی اوراق قرضه) که وظیفه‌‌ی مدیریت و ذخیره‌‌ی داده با استفاده از یک بلاکچین خصوصی را بر عهده دارد.

دوم، این آزمایش می‌‌خواهد امکان‌‌پذیر بودن روش‌‌های هیبرید را بررسی کند. “ترکیب پیام‌‌رسانی و دفتر کل توزیع یافته برای جلوگیری از تقسیم شدن بازار و اجرای عملکرد متقابل.”

سومین هدف بررسی توانایی SWIFT به عنوان میانجی در محیط دفتر کل‌‌های خود و استفاده‌‌ی مجدد از اوراق قرضه‌‌ و انباشته‌‌هایش است.

و آخرین هدف این رای‌‌گیری ، این است که بر مبادله‌‌ی داده‌‌های الکترونیکی و به خصوص داده‌‌های مالی مطابق استانداردهای ایزو 20022 تاکید کند.

دی بی اس و اس جی ایکس هر دو شریک و شروع‌‌کننده‌‌ی این انتخابات هستند و HSBC‌‌، Deutsche Bank و استاندارد چارترد بنک فقط شریک هستند. در اخبار آمده که کل پروژه با دفتر کل‌‌های SWIFT و در محیط آزمایشی آن انجام می‌‌شود.

به علاوه، شبکه‌‌ی فعلی SWIFT و زیرساخت‌‌هایش مورد آزمایش قرار می‌‌گیرند تا کاربردی بودنِ این فناوری ارزیابی شود.

مطبوعات از طرف مقامات SWIFT نقل کرده‌اند که:

ظهور بلاکچین یک فرصت جدید برای پیش‌‌برد این مراحل است. همچنین SWIFT را انعطاف‌‌پذیرتر می‌‌کند و از این پس SWIFT می‌‌تواند مطابق قوانین ایزو 20022 و سطح امنیت و اطمینان مورد نظر صنعت ما، پذیرای فناوری‌‌های جدید باشد.

کوین تلگراف می‌‌گوید SWIFT برنامه‌‌هایش برای اجرای این آزمایش را در پایان ژانویه منتشر کرده است. در این برنامه آمده که شرکت بلاکچینی R3 که از پلتفرم پرداختی جی پی آی (پرداخت جهانی نوین) استفاده می‌‌کند به SWIFT اضافه خواهد شد.

همچنین گزارش‌‌ها حاکی از آن است که ایران می‌‌خواهد در کنفرانس بانکداری الکترونیکی و سیستم‌‌های پرداخت که در انتهای ژانویه برای دور زدن تحریم‌‌های آمریکا و سامانه‌‌ی SWIFT برگزار می‌‌شود، از یک ارز رمز دولتی رونمایی کند. اگر چه هرگز این ارز به طور رسمی رونمایی نشد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.