نظرسنجی: مشتریان به ارزهای دیجیتال بانک ها بیشتر از رمز ارزها اطمینان دارند

یک نظرسنجی نشان می‌دهد که تعداد افرادی که از ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی استفاده می‌کنند، دو برابر کاربران رمز ارزهای غیرمتمرکز است.

0 180

Crypto.com و مجله اکونومیست به صورت تیمی یک نظرسنجی میان بیش از ۳۰۰۰ مشتری دارایی‌های کریپتویی انجام داده‌اند. این نظرسنجی نشان می‌دهد که به دارایی‌های دیجیتالی بانک‌های مرکزی یا CBDC‌ها اعتماد بسیار بیشتری نسبت به رمز ارزهای غیرمتمرکز وجود دارد و این مساله نشان می‌دهد که رمز ارزها هنوز نیازمند جلب اعتماد گسترده عموم مردم هستند.

کوین تلگراف در گفتگویی با اریک انزیانی، سردبیر سایت Crypto.com ، به بررسی نتایج این نظرسنجی پرداخته است.

مشتریان به CBDC ها بیشتر از رمز ارزها غیرمتمرکز اطمینان دارند

نظرسنجی: مشتریان به ارزهای دیجیتال بانک ها بیشتر از رمز ارزها اطمینان دارند
نظرسنجی: مشتریان به ارزهای دیجیتال بانک ها بیشتر از رمز ارزها اطمینان دارند

نظرسنجی نشان می‌دهد که ۳۸ درصد از مشتریان رمز ارزهای غیرمتمرکز را مطمئن نمی‌دانند. ۲۶ درصد به رمز ارزهای غیرمتمرکز اطمینان دارند، و این در حالی است ۲۵ درصد از آن‌ها میانه این دو را در نظر می‌گیرند. ۱۱ درصد باقی‌مانده هم اعلام کرده‌اند که نظری در اینباره ندارند.

در مقابل، ۵۴ درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که به ارزهای دیجیتالی که توسط دولت یا بانک صادر می‌شوند، اعتماد دارند. این در حالی است ۱۴ درصد از آن‌ها CBDC ها را نامطمئن خواهند، ۲۳ درصد نظری متعادل دارند و ۹ درصد باقی‌مانده چیزی نمی‌دانستند.

اریک انزیانی، سردبیر سایت Crypto.com می‌گوید:

از آنجا که CBDC ها کشش و آگاهی زیادی را در اخبار اصلی به دست می‌آورند، برای این صنعت مهم است که قدر اینگونه فرصت‌ها را بداند. حریم خصوصی داده‌ها، امنیت و آموزش، سه حوزه کلیدی در صنعت کریپتو هستند که این صنعت به منظور ایجاد یک زیرساخت قوی‌تر و کسب مقبولیت بیشتر در جامعه، به آن‌ها نیاز دارد.

اعتماد به ارزهای دیجیتال ارائه شده توسط بنگاه‌های مالی بزرگ، ۴۰ درصد است، در صورتی که این آمار برای بنگاه‌های تکنولوژیک ۳۶ درصد است. ۲۹ درصد از پاسخ‌دهندگان درباره ارزهای دیجیتال بنگاه‌های خصوصی نظر متعادل دارند، و این در حالی است که ۲۱ و ۲۳ درصد پاسخ‌دهندگان به ترتیب نسبت‌ به ارزهای ارائه شده توسط بنگاه‌های مالی و تکنولوژیک بی‌اعتماد هستند.

رمز ارزها در حال کسب محبوبیت به عنوان یک روش پرداخت هستند

با آنکه صنعت کریپتو نیاز به جذب بیشتر اعتماد عموم مردم دارد، انزینانی می‌گوید که از آگاهی مشتریان کریپتو تحت تاثیر قرار گرفته است.

“هنگامی که متوجه شدیم سطح آگاهی نسبت به رمز ارزها با آمار ۸۵% از سطح انتظار ما بالاتر است، بسیار سورپرایز شدیم.”

انزیانی همچنین ادامه داد: ۳۴ درصد از پاسخ‌دهندگان پرداخت آنلاین را به عنوان کاربرد اصلی ارزهای دیجیتال بیان کرده‌اند و این در حالی است که تنها ۲۴ درصد آنان، کاربرد اصلی این ارزها را سرمایه‌گذاری کوتاه مدت عنوان کرده‌اند. ۲۱ درصد پاسخ‌دهندگان کلاه‌برداری یا تراکنش‌های غیرقانونی را به عنوان کاربرد اصلی اینگونه ارزها بیان کرده و ۲۰ درصد باقی‌مانده نیز باور دارند که کاربرد اصلی ارزهای دیجیتال، پناهگاهی امن برای نگهداری ارزش است.

مقبولیت رمز ارزها در اقتصادهای پیشرفته ۲۰ درصد بیشتر است

در این نظرسنجی ۳۰۴۸ نفر در طی ماه‌های ژانویه و فوریه امسال شرکت کرده‌اند. تقریبا نیمی از شرکت‌کنندگان در کشورهای توسعه‌یافته همچون آمریکا، انگلیس، فرانسه، کره جنوبی، استرالیا و سنگاپور زندگی می‌کردند و نیمی دیگر از شرکت‌کنندگان در کشورهای در حال توسعه‌ای همچون برزیل، ترکیه، ویتنام، آفریقای جنوبی و فیلیپین زندگی می‌کردند.

این مطالعه نشان داد که حدود ۲۰ درصد فاصله میان مقبولیت رمز ارز در کشورهای پیشرفته و کشورهای در حال توسعه وجود دارد، ۲۳ درصد از پاسخ‌دهندگان کشورهای پیشرفته اظهار داشتند که دارایی‌های کریپتویی دارند و این آمار در میان افراد کشورهای در حال توسعه ۱۹ درصد بود.

سن ۶۰ درصد از پاسخ‌دهندگان میان ۱۸ تا ۳۸ سال بود، و چهار نفر از هر ده نفر ۳۹ سال سن و یا بالاتر داشتند. ۶۰ درصد پاسخ‌دهندگان مرد و ۴۰ درصد از آن‌ها زن بودند و نیمی از شرکت‌کنندگان نیز پاسخ دادند که درآمد ماهانه آن‌ها از حد متوسط بالاتر است و برای نیم دیگر از حد متوسط پایین‌تر بود. در مورد سوابق تحصیلی نیز، بیشتر شرکت‌کنندگان (۴۰ درصد) دارای مدارک دانشگاهی بودند.

تمام پاسخ‌دهندگان نیز، در سال گذشته تجربه خرید یک محصول یا سرویس با استفاده از پرداخت دیجیتال را داشته‌اند.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.