66 درصد از هش ریت شبکه بیت کوین در دست ماینر های چینی !

طبق یک گزارش منتشر شده، 66 درصد از هش ریت جهانی استخراج بیت کوین تحت کنترل ماینر های چینی قرار دارد.

0 134

ماینر های چینی ، 66 درصد از هش ریت جهانی استخراج بیت کوین را در اختیار دارند. طبق گزارش رویترز و براساس تحقیقات انجام شده توسط شرکت مدیریت دارایی دیجیتال CoinShares، استان سیچوان چین بیش از نیمی از هش ریت جهانی استخراج بیت کوین را در اختیار دارد.

طبق این گزارش، سهم ماینر های چینی از هش ریت شبکه بیت کوین ، از 60 درصد در ژوئن 2019 جهش یافته و به بالاترین رکورد خود از سال 2017 رسیده است.

از دیگر مراکز ماینینگ در چین میتوان به استان های Yunnan، ژین ژیانگ و مغولستان داخلی اشاره کرد. دیگر هاب های ذکر شده در این گزارش شامل مراکز ماینینگ مستقر در ایالات متحده، روسیه و قزاقستان می‌شود.

کریس بندیکسن، مدیر تحقیقات CoinShares، معتقد است که جهش اخیر در هش ریت چین، نتیجه استفاده از سخت افزارهای ماینینگ پیشرفته تر بوده است:

” این اتفاق به نفع صنعت ماینینگ چین است …اگر شما بتوانید اولین کشوری باشید که سهم خود را از هش ریت افزایش دهید و از رقبای خود سبقت بگیرید، این مطمئنا به نفع شما خواهد بود. “

براساس برخی گزارش های منتشر شده، شرکت Bitmain که یکی از غول های ماینینگ در جهان است، 75 درصد از بازار جهانی سخت افزار های کریپتو را در اختیار دارد و به سوی تک قطبی کردن بازار ماینینگ چین پیش میرود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.