درخواست سناتورها: رهبری صنعت بلاک چین و رمز ارزها توسط ایالات متحده

پس از جلسات مربوط به بررسی رمز ارز فیسبوک، لیبرا، و مطرح شدن پرسش‌ها و نگرانی‌های مرتبط با این پروژه جنجالی توسط سناتورهای آمریکا، بررسی ریسک‌ها و پتانسیل‌های فناوری بلاک چین و رمز ارزها برای اقتصاد آمریکا همچنان ادامه دارد. حالا در جلسه اخیر “بررسی چارچوب‌ مقررات برای رمز ارزها و بلاک چین”، سناتورها خواهان رهبری این کشور در این عرصه و پیشی گرفتن از رقبایی مانند چین شده‌اند.

0 102

کمیسیون امور بانکی، مسکن و شهری ایالات متحده امروز پایان جلسه “بررسی چارچوب‌ مقررات برای رمز ارزها و بلاک چین” را اعلام نمود.

مدیر عامل شرکت سرکل (Circle) جرمی آلایر (Jeremy Allaire)، ربکا ام. نلسون (Rebecca M. Nelson) متخصص تجارت و امور مالی بین الملل و مهرسا برادران (Mehrsa Baradaran)، استاد حقوق دانشکده حقوق دانشگاه ایروین کالیفرنیا (University of California Irvine School of Law)، افرادی بودند که در این کمیسیون برای حمایت از بلاک چین شهادت دادند.

قانون گذاران خواستار رهبری بلاک چین توسط امریکا هستند

سناتور ایالت آیداهو (Idaho) مایکل کراپو (Michael Crapo) جلسه را با بیان اینکه رمز ارزها و فناوری بلاک چین امری اجتناب ناپذیر و سودمند هستند آغاز نمود، وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که ایالات متحده باید رهبری جهانی این فناوری را بر عهده بگیرد.

او در پایان گفت:

من خواهان حضور آمریکا در خط مقدم این فناوری هستم، امری که همزمان دارای پتانسیل و ریسکی باورنکردنی است.

سناتور ایالت نوادا (Nevada) کاترین ماری کورتز مستو (Catherine Marie Cortez Masto) با ابراز اعتقادش به پتانسیل بلاک چین، همچنین بر اهمیت پیشی گرفتن از چین در این زمینه تاکید کرد.

رمز ارز لیبرا (Libra) که به شبکه اجتماعی فیسبوک تعلق دارد، موجب نگرانی افراد زیادی شده است.

بسیاری از قانون گذاران، بحث رمز ارزها را با ارز فیسبوک یعنی لیبرا مترادف می‌دانند. سناتور ایالت اوهایو (Ohio) شرود براون (Sherrod Brown) اظهار داشت که غول رسانه‌های اجتماعی یعنی فیسبوک “بارها و بارها ثابت کرده است که قابل اعتماد نیست.” وی تصریح کرد که فیسبوک با پنهان شدن در پس واژه “نوآوری”، قصد دارد دلار آمریکا و سیستم‌های پرداخت را تضعیف نماید.

سناتور نلسون با رد اظهارات براون، گفت که اگرچه این شبکه اجتماعی در گذشته دارای مشکلات نظارتی و سیستماتیک بوده است، ولی می‌تواند جریان بازی رمز ارزها را به نفع آمریکا تغییر دهد. او همچنین افزود که فیسبوک جریان بحث در زمینه رمز ارزها را تغییر داده است.

در ادامه سناتور مارک وارنر (Mark Warner) از ویرجینیا (Virginia) درباره معنای واقعی نسبت حمایت یک به یک رمز ارز لیبرا پرسشی مطرح نمود، که در پاسخ به آن سناتور الایر (Allaire) توضیح داد: در حالی که موج اول این رمز ارزها بر ایجاد یک رمز ارز جهانی متمرکز شده بودند، پذیرش عمومی استفاده از آن در بخش خدمات مالی، نیازمند توسعه ارزهای پایدار یا همان استیبل کوین‌هایی مانند لیبرا دارد.

وی در ادامه افزود:

موضع سختگیرانه دولت در قبال شرکت‌های مبتنی بر رمز ارز، باعث استقرار آنها در خارج از مرزهای آمریکا شده است. الایر گفت قانون گذاری در زمینه دارایی‌های دیجیتال امری ضروری است، با این حال کنگره باید این دارایی‌ها را به عنوان یک دسته جدید دارایی تعریف و به رسمیت بشناسد.

وی بیان کرد:

پول دیجیتال با سرعت بالای اینترنت و با سطح بالایی از امنیت و حفاظت داده‌ها در تمام دنیا قابل انتقال است.

جلسه امروز قسمتی از روند افزایش رویکرد نظارتی بر رمز ارزهای موجود در ایالات متحده بود که پس از جلسات بحث و تبادل نظر درباره رمز ارز لیبرا در کنگره تشکیل شد. فعالان این صنعت تمایل دارند درباره موضوعات گوناگونی از قبیل هویت، حریم خصوصی، امنیت داده‌ها، رویکردهای داخلی و بین المللی برای تنظیم مقررات و همچنین پتانسیل بلاک چین و رمز ارزها برای امور مالی در آینده نزدیک بحث کنند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.