SolidX: چرا شروع ناگهانی کسب و کار بیت‌کوین توسط Goldman Sachs واقع گرایانه نیست

به گفته دنیل اچ گالانسی (Daniel H. Gallancy)، مدیر عامل شرکت SolidX Partners، پیش بینی Goldman Sachs برای راه اندازی یک کسب و کار بیت کوین قبل از پایان سال غیر واقع گرایانه است.

0 75

گالانسی، که برای معرفی صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین در بازارهای آمریکا با یک شرکت سرمایه گذاری بزرگ در VanEck کار می‌کرد در مصاحبه‌ای با بلومبرگ اظهار داشت که سرمایه گذاران به صورت نابهنگامی از Goldman Sachs، مورگان استنلی (Morgan Stanley)، و سایر موسسات مالی در ایالات متحده انتظار داشتند که راه حل‌های کاستدی (custody) بیت کوین ارائه دهند و به مدیریت صرافی‌های دارایی دیجیتال بپردازند.

او گفت:

این بازار به صورت غیر واقع گرایانه‌ای از گلدمن یا هر یک از همتایانش انتظار داشته که به طور ناگهانی بتوانند یک کسب و کار معامله بیت کوین را راه اندازی کنند. این دیدگاه، توهمی‌ترین دیدگاه بازار است.

Goldman Sachs کمی متفاوت است

مورگان استنلی، سیتی گروپ (Citugroup) و بسیاری از بانک‌های بزرگ دیگر که شایعاتی مبنی بر راه اندازی شرکت‌های مرتبط با بیت کوین تا پایان سال ۲۰۱۸ در مورد آنها انتشار یافته، به احتمال زیاد قصد نداشتند که با عجله وارد بازاری شوند که بر اساس یک کلاس دارایی که هنوز در دوران کودکی خود به سر می‌برد ساخته شده است.

اما، Goldman Sachs، غول بانکداری سرمایه گذاری ۶۱ میلیارد دلاری، مدتی است که خود را برای ارائه خدمات بیت کوین به مشتریانش آماده می‌کند.

طبق گزارش CNN در ماه ژوئن، برای اولین بار در تاریخ شرکت، دیوید سولومن (David Soloman)، که در حال حاضر مدیرعامل Goldman Sachs است، مستقیما تایید کرد که این بانک با هدف ایجاد یک میز معاملاتی رمزارز در آینده‌ای قابل پیش‌بینی، برخی از قراردادهای آتی بیت کوین را برای کلاینت‌ها خود تسویه می‌کند.

سولومن در مصاحبه‌ای که با تلویزیون بلومبرگ در چین داشت گفت: “حالا که صحبت از انجام یک سری فعالیت‌های دیگر شد باید بگویم که ما بعضی از قرادادهای آتی مربوط به بیت کوین را تسویه می‌کنیم، اما این کار را بسیار محتاط انجام می‌دهیم. ما به کااینت‌های خود گوش می‌دهیم و تلاش می‌کنیم که هنگام بررسی موراد مختلف توسط کلاینت‌هایمان با آن‌ها کمک کنیم. Goldman Sachs باید کسب و کار خود را تکامل ببخشید و با محیط اطراف سازگار شود.

گرچه Goldman Sachs می‌تواند با استفاده از CME، CBOEو دیگر بازارهای آتی موجود در بازار ایالات متحده، قراردادهای آتی بیت کوین را تسویه کند، اما نمی‌تواند روی رمز ارزهایی که به سرمایه گذارانش تعلق دارد حساب کند و یا از طرف کلاینت‌های خود و بدون دریافت تاییدای برای اداره‌ چنین کاستدی روی این کلاس دارایی سرمایه گذاری کند.

جاستین اشمیت (Justin Schmidt) مدیر اجرایی Goldman Sachs در ماه نوامبر گفت که این بانک قادر به دریافت تاییدیه از مقامات مالی محلی نیست و ارائه‌ی خدمات مربوط به حوزه‌ی این بازار توسط موسسات، در طول دوره‌ای که لایحه مربوط به تعریف قانونی دارایی‌های دیجیتالی هنوز در حال انتظار است، خطرناک به نظر می‌رسد.

اشمیت در آن زمتن گفت :

کاستدی این قطعه‌ی اصلی است که کاملا ضروری به نظر می‌رسد. کاستدی بخشی از سیستم یکپارچه کلی است که در آن بخش‌های مختلف باید به خوبی با یکدیگر همکاری کنند و شما باید بتوانید به تمام بخش‌های مختلف آن زنجیره، از خرید چیزی گرفته تا انتقال آن برای ذخیره برای مدتی طولانی، اعتماد داشته باشید

آیا سرمایه گذاران می‌توانند برای سال ۲۰۱۹ منتظر خدمات بیت‌کوین باشند؟

انتظار اینکه مورگان استنلی، سیتی گروپ و بسیاری از بانک‌های بطرگ در چشم انداز مالی جهانی به طور ناگهانی شروع به ارائه خدمات بیت کوین کنند، واقع گرایانه به نطر نمی‌رسد و بسیاری از این موسسات احتمالا یک فرصت PR برای تغییر تصویر عمومی خود بعنوان یک سازمان خلاق و آینده نگر در این زمینه مشاهده کرده‌اند.

با این حال، برخی موسسات مانند فیدلیتی (Fidelity) و Goldman Sachsبه طور جدی به چشم انداز دراز مدت بازار توجه می کنند و در نهایت، این دو موسسه می‌توانند به سرمایه گذاران بازار دارایی‌های دیجیتال کمک کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.