پشتیبانی پلتفرم جدید صرافی ShapeShift از کیف پول های سخت افزاری

صرافی رمز ارز سوئیسی ShapeShift اعلام کرد که پلتفرم رمز ارز جدید غیر امانی (غیر کاستدی) خود را با قابلیت فعالیت بین چند بلاک چین، راه‌اندازی نموده است. این پلتفرم از ۵۰ رمز ارز از جمله بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و لایت کوین (LTC) پشتیبانی می‎کند.

0 125

صرافی رمز ارز سوئیسی ShapeShift با انتشار خبری در تاریخ ۸ جولای، اعلام کرد که پلتفرم رمز ارز جدید غیر امانی (non-custodial) خود را با قابلیت فعالیت بین چند بلاک چین، راه‌اندازی نموده است.

پلتفرم جدید ShapeShift مجموعه‏‎ کاملی از خدمات را به منظور مدیریت دارائی‎های دیجیتالی ارائه کرده است که یک ابزار همتا به همتا به منظور ذخیره، خرید، فروش، معامله، و ردیابی رمز ارزها فراهم می‎سازد.

این پلتفرم از ۵۰ رمز ارز از جمله بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و لایت کوین (LTC) پشتیبانی کرده و به جای سرمایه گذاران سازمانی، معامله‎گران بین‌المللی را هدف قرار می‎دهد.

بدین ترتیب کاربران پلتفرم ShapeShift اکنون می‎توانند استفاده از کیف پول‎های سخت افزاری همچون ترزر (Trezor) یا کیف پول متعلق به   KeepKey) ShapeShift) را با این پلتفرم همگام سازی کنند. ShapeShift مدعی‌ست که در آینده روش‎های جدیدی برای ذخیره کلیدهای خصوصی عرضه خواهد کرد.

اریک ورهیز (Erik Voorhees) بنیان گذار و مدیرعامل ShapeShift در این اعلامیه اظهار داشت که این شرکت بیش از یک سال در حال آماده سازی این نوآوری بوده است. وی تأکید کرد که ماهیت غیرامانی این پلتفرم به عنوان یک مزیت اساسی، خطرات امنیتی را از بین خواهد برد.

ورهیز در مصاحبه با کوین تلگراف اظهار داشت:

غیر امانی (یا غیر کاستدی) به این معناست که لازم نیست هیچ کاربری برای حفظ سرمایه‎های خود به دیگران اعتماد کند. این بدان معناست که این سرمایه‎ها تحت کنترل کلیدهای خصوصی باقی می‎ماند و بنابراین کاربران بر کل دارایی‎های رمز ارز خود نظارت دارند. معمولاً مردم تمایل دارند تجربه کاربری یا نحوه کارکرد دستگاه‌‎ها را سفارشی کنند؛ اما هدف ما از ساختن ShapeShift آن بود که نگهداری و تعامل پذیری دارایی‎های دیجیتال را از طریق یک مرورگر وب استاندارد، ساده و کارآمد کنیم.

برخلاف صرافی‎های رمز ارز امانی (custodial cryptocurrency exchanges) از قبیل کوین بیس (Coinbase)، پلتفرم های غیر امانی، به دلیل عدم نظارت بر کلیدهای خصوصی کاربران، به دارائی‎های آنان دسترسی ندارند.

ShapeShift یکی از محبوبترین پلتفرم‎هایی‎ست که معامله غیرامانی رمز ارزها را امکان‎پذیر می‎سازد. با این حال هنوز هم ایجاد یک اکانت آنلاین در آن ضروری‎ست.

ورهیز در اواسط ماه می گفته بود، بیت کوین هیچ شانسی برای رسیدن به ارزش تریلیون دلاری نخواهد داشت؛ مگر آن که «حباب‏‌های چرخه‌ای (cyclical bubbles)» را تجربه کند. وی توضیح داد که این حباب‎ها بخش مهمی از توسعه صنعت کریپتو هستند. ورهیز در اوایل ۲۰۱۹ اعلام کرد که این شرکت به دلیل دوره طولانی مدت بازار خرسی، مجبور است یک سوم کارمندانش را اخراج کند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.