بسته حمایتی ۴۸۰ میلیارد دلاری سنای آمریکا برای مقابله با کرونا

مجلس سنای آمریکا یک بسته حمایتی به ارزش ۴۸۰ میلیارد دلار را با هدف کمک به کسب و کارهای کوچک آسیب دیده از بحران شیوع ویروس کرونا تصویب کرد.

0 102

مجلس سنای آمریکا بسته مالی ۴۸۰ میلیارد دلاری را با هدف اعطای وام به کسب و کارهای کوچک و حفظ فرصت های شغلی تصویب کرده است. این کمک مالی به کسب و کارهایی اعطا خواهد شد که بیشترین آسیب را از بحران شیوع ویروس کرونا متحمل شده اند.

بر اساس این گزارش میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنای آمریکا، در این باره گفت:

مجلس سنا با هدف حمایت و پشتیبانی از مردم آمریکا، نظارت بر اجرای قانون امنیت اقتصادی و کمک به مشاغل و کسب و کارهای کوچک، به حفظ برنامه های موجود ادامه خواهد داد.

وی افزود:

۳۲۰ میلیارد دلار بودجه بیشتر برای برنامه حمایت از مشاغل کوچک در نظر گرفته شده تا میلیون ها فرصت شغلی حفظ شود.

دموکرات ها و جمهوریخواهان قبل از دستیابی به سازش در مورد اندازه بسته و مناطق مورد نظر ، به مدت دو هفته به عقب و جلو رفته بودند. جمهوریخواهان می خواستند این قانون را با محوریت وامهای ۲۵۰ میلیارد دلاری برای وام های کسب وکار حفظ کنند، در حالی که دموکرات ها به دنبال یک بسته گسترده تر بودند که شامل بودجه قابل توجهی برای بیمارستان ها بود.

اولویت برای دموکرات ها این بود که ۶۰ میلیارد دلار از کل ۳۲۱ میلیارد دلار اختصاص داده شده به برنامه حمایت از چک های افراد فقیر ، برای کمک به مشاغل کوچک زیرپرداخت که در دور اول وام دسترسی به صندوق ها داشتند.

پس از ۱۲ روز مذاکره ، دموکرات ها مجبور بودند در مواجهه با مخالفت جمهوریخواهان از پیگیری ۱۵۰ میلیارد دلاری اضافی برای ایالت ها و دولت های محلی چشم پوشی کنند ، اما پول بیشتری برای بیمارستان ها و آزمایش ها بدست آوردند.

میچ مک کانل این توافق را ستود:

“مردم آمریکا روی کنگره حساب می کنند تا یک پارتیشن منعکس کننده را کنار بگذارند و در راهرو کار کنند تا از طریق این همه گیری به ملت ما کمک کنند.”

این بسته حمایتی شامل ۶۰ میلیارد دلار برای اعطای وام به مشاغل آسیب دیده از ویروس کرونا، ۷۵ میلیارد دلار برای کمک به بیمارستان ها و ۲۵ میلیارد دلار برای تقویت آزمایش های کرونا است.

بر اساس جدیدترین آمار ویروس کرونا تا کنون بیش از ۸۱۹ هزار نفر را در آمریکا مبتلا کرده و شمار فوتی ها هم از ۴۵ هزار نفر عبور کرده است.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.