اعلام تاریخ جلسه رسیدگی به پروژه رمز ارز فیسبوک در مجلس آمریکا

پروژه رمز ارز شرکت فیسبوک که با نام Libra شناخته می‌‌شود، تاکنون موجی از نگرانی را در میان کشورهای مختلف به راه انداخته است. مجلس سنا نیز رسیدگی به وضعیت قانونی این پروژه را به تاریخ 16 جولای‌‌ موکول کرده است تا در مورد شرایط بکارگیری آن در آینده تصمیم‌‌گیری‌‌های لازم انجام شوند.

0 73

بر اساس گزارش رسانه اقتصادی MarketWatch در تاریخ 19 ژوئن، کمیته بانکداری مجلس سنای آمریکا در تاریخ 16 جولای‌‌ به پروژه رمز ارز Libra شرکت فیسبوک رسیدگی خواهد کرد.

این غول رسانه جمعی وایت پیپر توکن‌‌های Libra را دیروز منتشر کرد. استیبل کوین Libra بر روی یک بلاک چین اختصاصی اجراء و توسط دسته‌‌ای از دارایی‌‌های ذخیره پشتیبانی خواهد شد “که به منظور حفظ ارزش داخلی این توکن‌‌ و کاهش بی‌‌ثباتی ارزش آن طراحی شده‌‌اند.”

قانون‌‌گذاران آمریکا بعد از عرضه این پروژه توسط فیسبوک نگرانی خود را در مورد تاثیرات احتمالی آن بر روی ثبات مالی آمریکا اظهار داشته‌‌اند. مکسین واترز (Maxine Waters)، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، درخواست کرده است که فیسبوک توسعه خود بر روی این پروژه را تا زمان بررسی کامل آن توسط قانون‌‌گذاران به تعویق اندازد:

با توجه به پیشینه مشکل‌‌آفرین این شرکت، درخواست می‌‌کنم که فیسبوک باید با یک ضرب‌‌الاجل موافقت کند تا پیش از بررسی کامل این پروژه توسط کنگره و قانون‌‌گذاران دیگر هیچ توسعه‌‌ای را بر روی رمز ارز خود صورت ندهد.

کمیته بانکداری مجلس سنا یک جلسه رسیدگی را با عنوان “بررسی رمز ارز پیشنهادی فیسبوک و ملاحظات حریم خصوصی داده‌‌ها” به تاریخ 16 جولای‌‌ مقرر کرده است.

جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس بانک مرکزی آمریکا، روز چهارشنبه در طی یک سخنرانی اذعان داشت که فیسبوک پیش از آغاز پروژه خود با قانون‌‌گذاران مشورت کرده است:

فیسبوک جلسات زیادی را در سراسر جهان با قانون‌‌گذاران، ناظرین و تعدادی زیادی از مردم برگزار کرده است تا در مورد برنامه‌‌های خود بحث کند و ما نیز در میان آنها قرار داشتیم.

مقامات دولتی کشورهای دیگر نیز شک و نگرانی خود در مورد این پروژه جدید را عنوان کرده‌‌اند. برونو لو میر (Bruno Le Maire)، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه، در این مورد اذعان داشته است که دولت فرانسه قصد دارد در مورد Libra “ضمانت‌‌هایی را از شرکت فیسبوک طلب کند.”

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.