هشدار هکر صرافی بایننس مبنی بر انتشار موج جدیدی از اطلاعات کاربران

هکری که ادعا می‌کند اطلاعات شخصی کاربران را از سایت صرافی بایننس (Binance) به سرقت برده است، قصد دارد این داده‌ها را منتشر کند.

0 105

هشدار هکر صرافی بایننس  : بر اساس تعدادی پست توییتری که در روز 16 آگوست منتشر شده است، حساب کاربری بناتوف پلاتون (Bnatov Platon) دست به انتشار خلاصه ای از سوابق «مشتری‌ات را بشناس (KYC)» زده است که به صرافی بایننس تعلق دارد.

بناتوف در یکی از کامنت‌ها نوشته است که درحال “آماده شدن” برای این کار است.

درحالی که زمان انتشار این اطلاعات از سوی وی مشخص نشده است، این هکر بیان داشت پرونده‌هایی در اختیار دارد که شامل گفتگوی تلگرامی وی با کاربری است که گفته می‌شود از اعضای تیم خدمات مشتری صرافی بایننس باشد.

در یکی از کامنت‌ها لینکی با عنوان “داده‌‌های جدید KYC” به چشم می‌خورد که ظاهرا سعی دارد با ترغیب هکر به بازدید از یک سایت جعلی او را به دام بیاندازد.

تا کنون مدرکی دال بر اینکه تصاویر KYC به بایننس تعلق داشته باشد وجود ندارد

صرافی بایننس هر گونه نقض حریم خصوصی کاربران خود را تکذیب کرده و مدعی شد هدف از این اقدامات فقط کلاه برداری است.

با وجود انجام تحقیقات لازم، هنوز نمایده ی رسمی این صرافی هیچ یک از اخبار و اتفاقات موجود را تصدیق نکرده است.

در بیانیه ای که توسط بایننس در تاریخ 7 آگوست منتشر شده آمده است:

در حال حاضر مدرکی دال بر ارتباط تصاویر KYC موجود با صرافی بایننس وجود ندارد، زیرا این تصاویر فاقد واترمارک دیجیتال تبث شده توسط سیستم ما هستند.

این صرافی همچنین عنوان کرد که بنظر می‌رسد تصاویر موجود متعلق به فوریه سال 2018 باشد، یعنی زمانی که این صرافی برای رسیدگی به حجم بالایی از درخواست‌ها اقدام به همکاری با یک شرکت واسطه خدمات KYC نموده بود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.