Self-Custody ‌‌ چیست؟

این مطلب، با توضیح مختصری از تاریخچه نگهداری دارایی‌‌های منقول و دشواری نگهداری آن‌ها، فناوری بلاکچین را راهکاری برای کاهش هزینه و افزایش امنیت می‌‌داند. در انتها نیز کیف پولی را معرفی می‌‌کند که از طریق آن می‌‌توان تمامی ارزهای رمزنگاری شده را ذخیره و دادوستد کرد.

0 84

در تاریخ امور مالی انسان، ارزها و سایر دارایی‌‌های منقول همیشه دارای مزیت‌‌هایی از قیبل: سهولت انتقال به سایر اشخاص، سهولت استفاده و سهولت حمل و نقل هستند. هرچند که این مزایا همراه با مشکلاتی هستند که برای قرن‌‌ها حل نشده باقی مانده‌‌اند. ارزهای فیات و سکه‌‌های فلزی به آسانی از دست می‌‌روند و سرقت می‌‌شوند، همچنین امکان ذوب کردن آنها نیز وجود دارد. از آنجایی‌‌که این مسائل مربوط به ماهیت این این ارزهاست، موسسات و بنگاه‌‌هایی مختلف از ابتدای تاریخ شکل‌‌گیری این ارزها، به منظور بهبود این مسائل تلاش کرده‌‌اند. بسیاری از این موسسات به عنوان “بانک”، واسطه‌‌های مالی شناخته می‌‌شوند که دارایی‌‌های مختلف را برای برداشت سود، امنیت، نظارت و مدیریت می‌‌کنند. بانک‌‌ها برای حفظ امنیت خود از گاوصندوق‌‌های فلزی بزرگ، نگهبانان مسلح و کارکنان پشت میز استفاده می‌‌کنند تا بتوانند از ثروت خود محافظت کنند. در ازای محافظت از دارایی شما، بانک‌‌ها به طور معمول هزینه‌‌هایی دریافت می‌‌کنند و از حساب‌‌های شما پرداخت انجام می‌‌دهند و یا از حساب شما به دیگر اشخاص وام می‌‌دهند. تا زمانی که برای نگهداری دارایی‌‌های مالی نیاز به حفاظت فیزیکی داشته باشیم، چه بر روی کاغذ یا روی فلزات باشد، همواره به نگهبانان فیزیکی نیاز خواهیم داشت.

پیشرفت‌‌های اخیر در فناوری اطلاعات این مسئله را از راه‌‌های مختلف تغییر می‌‌دهد. خدمات پرداخت آنلاین و حساب‌‌های بانکی، ارزهای انتزاعی را فقط به حساب‌‌های آنلاین اختصاص می‌‌دهند. در حالی که این موضوع به نظر ساده می‌‌رسد، اما این پدیده از ایده کاغذ و پول فلزی دور نیست. اگر کاغذ و سکه می‌‌توانند بیشتر از ارزش فیزیکی خود ارزشمند تلقی شوند، آیا اعداد می‌‌تواند در شبکه‌‌ اینترنتی امن همین‌‌گونه درنظر گرفته شود؟ البته اینترنت نیز مشکلاتی را ایجاد کرده است که شبیه شکل‌‌های قبلی ارز است. مشکلات سرقت، حملات سایبری و فساد اینترنتی باعث شده است کاربران اینترنت از ذخیره آنلاین دارایی خودداری کنند. بانک‌‌هایی که در اینترنت کار می‌‌کنند، باید آخرین نسخه فناوری‌‌های امنیت اینترنت را در اختیار داشته باشند تا اعتماد مشتریان خود را حفظ کنند.

با وجود همه این سیستم‌‌ها، یک مسئله وجود دارد. آیا دارایی‌‌های شما در شعبه بانک است یا در وب‌‌سایت بانک؟ آیا این دارایی‌‌ها را می‌‌توان در یک موقعیت مکانی پیدا کرد؟ قرار دادن دارایی‌‌های شما در یک مکان همیشه باعث سهولت دسترسی مجرمان برای پیدا کردن دارایی‌‌های شما بوده است. بنابراین آیا می‌‌توان دارایی‌‌های شما تکه‌‌تکه کرد و در مکان‌‌های مختلف قرار داد؟ دارایی غیرمتمرکز همیشه راه حل برای این مسئله بوده است، مثلا زمانی که بازرگانان ثروتمند ایتالیایی طلا را در سراسر کشورهای پاپ پنهان می‌‌کنند یا زمانی که پادشاهان اروپایی ملک خود را برای ارث بردن بین چندین فرزند تقسیم می‌‌کنند. مسئله و مشکل تمرکز زدایی این است که همیشه باید آن را پیگیری کرد و در چندین محل قرار داد. این که آیا چندین کلید یا چند کلمه عبور برای حساب بانکی خود قرار داده‌‌اید، معنای درست تمرکز زدایی نیست.

‌‌بلاکچین مالی وSelf-Custody مالی

پیشرفت‌‌های اخیر در فناوری اطلاعات به ما بلاکچین را داده است. اگر نتوان گفت امن‌‌ترین راه اما فناوری بلاکچین یکی از امن‌‌ترین راه‌‌های ایجاد برنامه‌‌های مالی غیرمتمرکز فراهم می‌‌کند. ماهیت غیرمتمرکز اکوسیستم بلاکچین، کاربران را قادر می‌‌سازد که با استفاده از اصاول بنیادی رمزنگاری دارایی‌‌های خود را در یک شبکه غیرمتمرکز ذخیره کنند. با داشتن توانایی‌‌های امنیتی در شبکه‌‌ای که متعلق به آنهاست و توسط هیچ نهاد نظارت نمی‌‌شود، کاربران قادر به انجام امور مختلف خود هستند. این موضوع به معنای افزایش بهره‌‌وری در هدف موردنظر است. در عین حال، خودنگهداری دارایی در شبکه‌‌های غیر متمرکز بلاکچین، دوران جدیدی را برای دسترسی جهانی فراهم می‌‌کند تا امنیت دارایی‌‌ها تامین شود. برای قرن‌‌ها، ذخیره‌‌سازی و امنیت دارایی‌‌های قابل انتقال همیشه برای کسانی که دسترسی محلی و سرمایه لازم را داشتند، امتیاز ویژه‌‌ای محسوب می‌‌شد. اکنون همه کسانی که نیاز به حفظ امنیت دارایی خود دارند، تنها نیازمند یک هویت قانونی و اتصال به اینترنت هستند.

این پیشرفت‌‌های فناوری بدون هیچگونه چالشی انجام نمی‌‌شود. برای سرمایه گذاری در یک ارز رمزنگاری شده یا بلاکچین، یک کاربر باید در یک کیف پول دیجیتال ثبت نام کند و این کیف پول معمولا برای انواع رمز ارزها متفاوت است. به این معنی که شما باید یک کیف پول دیجیتالی مختلف برای هر یک از ارزهای رمزنگاری شده مجاز خود داشته باشید.(البته امروزه بسیاری از کیف‌‌پول‌‌ها از چندین ارز رمز و توکن پشتیبانی می‌‌کنند) مسئله اصلی در حال حاضر با سرمایه‌‌گذاری در بلاکچین این است که در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از ارزهای رمزنگاری شده برای استفاده و سرمایه‌‌گذاری وجود دارند.. حتی اگر کاربر بتواند چندین حساب را حفظ کند، این کاربر چگونه تمام اطلاعات مربوط به امنیت خود را پیگیری کند؟ در اینجا Ethos Universal Wallet و SmartKey وارد می‌‌شوند. در Ethos ما سخت تلاش کرده‌‌ایم تا یک کیف پول جهانی را ایجاد کنیم که در آن کاربران می‌‌توانند با استفاده از یک حساب کاربری از طریق چند حساب استفاده کنند برای مثال رمز ارز خود را ذخیره، ارسال و دریافت کنند. بنابراین تنها به یک کیف پول نیاز دارند. به طور معمول، راه اندازی یک کیف ‌‌پول ارز رمزنگاری شده نیاز به ایجاد یک آدرس عمومی برای دریافت دارایی‌‌ها و کلید خصوصی برای دسترسی به دارایی‌‌ها دارد. SmartKeys با استفاده از تنها یک کلید واحد به کاربران امکان دسترسی به انواع دارایی‌‌ها در انواع کیف پول مربوطه را می‌‌دهد.

هدف ما در توسعه و انتشار کیف پول Ethos جهانی این است که لایه‌‌های اضافی امنیت و راحتی را به قلمرو خودنگهداری دارایی اضافه کنیم. نگرانی‌‌های اصلی در زمینه افزایش اعتماد همیشه مربوط به امنیت، سهولت استفاده و قابلیت دسترسی است و ما با هدف اجرای این راه‌‌حل جامع تمام این نگرانی‌‌ها را رفع کرده‌‌ایم. از طریق استفاده از کیف پول Ethos، ما ابزارهایی برای به دست آوردن کنترل کامل دارایی‌‌های مالی خود را از طریق Self-Custody‌‌ امن توسط فناوری بلاکچین ایجاد کرده‌‌ایم. با استفاده از این کیف‌‌پول می‌‌تواند به تمام آنچه که در این مطلب توضیح داده شد، دست پیدا کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.