پذیرش نظرات عمومی در خصوص ETF بیت کوین و اوراق خزانه توسط SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده امریکا (SEC) دوره پذیرش نظرات عمومی برای ETF (سهام قابل معامله در بورس) مبتنی بر بیت کوین و اوراق خزانه را آغاز کرد. تا پیش از شروع دوره، این اسناد همچنان باید در نشریه Federal Register منتشر شوند

0 81

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده امریکا (SEC) دوره پذیرش نظرات عمومی برای ETF (سهام قابل معامله در بورس) مبتنی بر بیت کوین و اوراق خزانه را آغاز کرد.

SEC در روز سه شنبه با اعلام دوره ۲۱ روزه پذیرش نظرات عمومی، پیشنهاد تغییر قانونی را منتشر کرد که به Wilshire Phoenix Funds اجازه می‎دهد سهام ETF را در صرافی NYSE Arca لیست کند. تا پیش از شروع دوره، این اسناد همچنان باید در نشریه Federal Register منتشر شوند؛ اگرچه این نهاد قانون‎گذار، پیشتر نیز هرگونه ورودی اطلاعات را می‎پذیرفت.

در ماه گذشته، Wilshire Phoenix و NYSE Arca با امید به عرضه سهام در United States Bitcoin و Treasury Investment Trust پیشنهاد تغییر قانون را به SEC ارائه دادند. مدیر این صندوق بر این اعتبار نظارت کرده و به طور انحصاری بر روی بیت کوین و اوراق بهادار کوتاه مدت خزانه سرمایه گذاری می‎کند.

این شرکت با استفاده از سرویس کوین بیس کاستدی (Coinbase’s custody wing) بیت کوین های اعتباری را نگهداری کرده و ۲۰۰ میلیون دلار از دارایی‎های آن، تحت پوشش بیمه سرقت قرار خواهد گرفت.

طبق قانون ایالات متحده، SEC تا ۴۵ روز بعد از انتشار درخواست‎ها در نشریه Federal Register، فرصت دارد تا تصمیم اولیه را در مورد آن اتخاذ کند. در موارد ضروری، این فرصت تا ۹۰ روز قابل تمدید است.

این نهاد قانون‎گذار در حال حاضر تعدادی از سایر پیشنهادات تغییر قانون ETF، از جمله موارد مطرح شده توسط Bitwise Asset Management (با NYSE Arca) و VanEck/SolidX (با Cboe Global Markets) را مورد بررسی قرار می‏دهد. SEC تا کنون مهلت بررسی هر یک از این پیشنهادات را چندین بار تمدید کرده و انتظار می‏رود تصمیمات بعدی آن، در اواسط ماه جولای منتشر شود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.