SEC ایالات متحده بر راهنمای اختصاصی ICO تاکید می‌کند

با ادامه تلاش‌های صورت گرفته برای رسمی کردن عرضه اولیه کوین (ICO) ، رگولاتور آمریکایی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) با انتشار یک توئیت، بر دستورالعمل‌های عرضه‌ اولیه کوین تاکید کرد.

0 83

در حال حاضر، بخش اختصاصی وب سایت این رگولاتور پنج جنبه‌ ICO که از نظر SEC ضروری محسوب می‌شود و همچنین یک بخش جداگانه‌ برای سرمایه گذاران و متخصصان بازار را فهرست کرده است.

به نظر می‌رسد که این محتوا از ماه مارس سال گذشته وجود داشته است و SEC تصمیم گرفته که در‌این هفته توجهات جدیدی را در رسانه‌های اجتماعی به این موضوع جذب کند‌.

شاید این موضوع توسطSEC قابل دسترس‌ترین نشریه در بخشICO باقی بماند و ظاهرا به جای اینکه به صورت یک متن فنی باشد، در قالب یک راهنمای کاربر ارائه شود‌.

به نظر می‌رسد که این پنج جنبه‌ای که در سایت ذکر شده‌اند، خلاصه‌ای از چشم انداز فعلی سازمان باشند. این جنبه‌ها شامل تایید اینکه یک توکن صادر شده در ICO، صرف نظر از چگونگی نامگذاری آن توسط صادر کننده، می‌تواند اوارق بهاداری باشد که باید درSEC ثبت نام شود نیز می‌باشد.

این راهنما به خطرات مربوط به سرمایه گذاران نیز اشاره می‌کند و از آنها می‌خواهد تا قبل از مشارکت در هر گونه سرمایه گذاری، تحقیق کنند.

در بخش خلاصه سرمایه گذاری آمده است که “شرکت‌ها و افراد به صورت فزاینده‌ای عرضه‌های اولیه کوین (ICOها) را به عنوان راهی برای افزایش سرمایه و یا شرکت در فرصت‌های سرمایه گذاری در نظر می‌گیرند.”

اگر چه ممکن است این دارایی‌های دیجیتال و فناوری پشت آنها وسیله‌ای جدید و کارآمد برای انجام تراکنش‌های مالی ارائه دهند، اما موجب افزایش خطر تقلب و دستکاری نیز می‌شوند، زیرا نظارت بر بازار این دارایی‌ها کمتر از بازارهای سنتی سرمایه است

هفته گذشته، جی کلیتون (Jay Clayton)، رئیس دفتر SEC، در جریان یک دادرسی در مورد کریپتوکارنسی، اظهاراتی اساسی در مورد ICOها مطرح کرد و بر حفاظت از سرمایه گذاران تاکید کرد‌.

یکی از اعضایSEC به نام هستر پیرس (Hester Pierce)، روز جمعه، ۸ فوریه، گفت که تاخیر در تنظیم مقررات رمزنگاری ممکن است آزادی عمل بیشتری برای این صنعت به ارمغان بیاورد.

با این وجود، تلاش‌های جمعی زمانی صورت می‌گیرد که سرمایه بازار صنعتICO کسری از سرمایه بازار سابقش است. در حال حاضر برخی از توکن‌های ICO زیر قیمت انتشارشان معامله می‌شوند و بسیاری از آنها بیش از ۹۰ درصد ارزش خود را از دست داده‌اند.

در ماه دسامبر، آرتور هایز (Arthur Hayes)، مدیر عامل شرکت پلتفرم معاملاتی کریپتوکارنسی هنگ کنگ بیت مکس (BitMEX)، گفت که او پیش بینی کرده است که این توکن‌ها تا سال ۲۰۲۰ مجددا افزایش قیمت پیدا خواهند کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.