استخراج بیت کوین از طریق مدل کامپیوتری مورد استفاده در مأموریت‎های آپولو

یک دانشمند علوم کامپیوتر امریکایی موفق شد با استفاده از کامپیوتر 52 ساله راهنمای آپولو (AGC) بیت کوین استخراج کند. به گفته وی، دستگاهی که موفق شده کد استخراج بیت کوین را روی آن اجرا کند، تنها نمونه باقی‌ مانده از کامپیوترهای AGC است.

0 89

نشریه تکنولوژی انگلیسی IT Pro در تاریخ 9 جولای گزارش داد که یک دانشمند علوم کامپیوتر امریکایی موفق شد با استفاده از کامپیوتر 52 ساله راهنمای آپولو (AGC) بیت کوین استخراج کند.

به نقل از کوین‌تلگراف، کن شریف (Ken Shirriff)، کارشناس حوزه مهندسی معکوس، روی کدی کار کرده است که از طریق آن موفق شده اولین کامپیوترهای ساخته شده بر اساس مدارهای مجتمع، که در دهه 1960 توسط اداره کل هوا و فضای ملی آمریکا (NASA) برای مسیریابی اولین فرود بر سطح ماه به کار گرفته‌شده بود را برای استخراج بیت کوین به خدمت بگیرد.

همانطور که شریف در وبسایت شخصی خود نوشته، دستگاهی که موفق شده کد استخراج بیت کوین را روی آن اجرا کند، تنها نمونه باقی‌ مانده از کامپیوترهای AGC است.

مطمئناً این مدل ۱۵ بیتی AGC که قدرت و کارایی آن با اولین نسل کامپیوترهای خانگی در اواخر دهه ۷۰ میلادی قابل ‌مقایسه است، بهترین سخت‌افزار ماینینگ رمز ارزها به شمار نمی‌رود. قدرت هش این کامپیوتر در استخراج بیت کوین، برای هر هش، ۱۰.۳ ثانیه است و طبق گفته او «یک میلیارد برابر عمر جهان طول می‎کشد تا بتوان با آن یک بلاک را ماین کرد.»

برای مقایسه، بهتر است بدانیم که قدرت پردازش یک دستگاه انت ماینر S9 که یکی از محبوب‌ترین دستگاه‎های اسیک (ASIC) ساخت شرکت چینی بیت مین (Bitmain) بوده و به‌طور خاص برای استخراج رمز ارزها توسعه‌یافته است، ۱۳ تراهش یا سیزده تریلیون هش در ثانیه است.

شریف در وبسایت خود اظهار داشت که علاوه بر این اقدام، وی در تلاش بوده تا با استفاده از یک کامپیوتر ۵۵ ساله مین فریم کارت پانچ مدل ۱۴۰۱ شرکت IBM نیز بیت کوین استخراج کند.

کوین تلگراف در تاریخ ۷ جولای گزارش داد که هش ریت شبکه بیت کوین به بالاترین میزان ثبت ‌شده یعنی 65.19 تراهش در ثانیه رسیده است. این رقم تاکنون رو به افزایش بوده و در همان روز رکورد ۷۴ تراهش بر ثانیه را نیز ثبت کرد. هش ریت به عنوان یکی از مهم‌ترین معیارها برای ماینرها، تعداد محاسباتی‌ست که یک سخت‌افزار یا (شبکه‌ای از سخت‌افزارها) در هر ثانیه قابلیت انجام آن را دارد.

هش ریت بالاتر برای ماینرها، به معنای افزایش شانس آن‌ها برای یافتن بلاک بعدی و دریافت پاداش است. همچنین افزایش هش ریت شبکه، با بالاتر بردن منابع سخت‌افزاری موردنیاز برای یک حمله ۵۱ درصدی، امنیت شبکه را نیز افزایش می‎دهد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.