مرکز تحقیقات بایننس: ۴ سناریو برای نصف شدن پاداش استخراج بلاک در لایت کوین

لایت کوین به زودی در تاریخ ۶ اوت ۲۰۱۹ قرار است پاداش استخراج بلاک را در شبکه‌ خود نصف کند. این اتفاق می‌تواند پیامدهای گوناگونی در پی داشته باشد. اکنون مرکز تحقیقات بایننس ۴ سناریوی احتمالی را برای آینده لایت کوین تشریح کرده که در این مطلب می‌خواهیم این سناریوها را به اطلاع شما برسانیم.

0 114

پاداش استخراج بلاک در شبکه لایت کوین (LTC) از تاریخ ۶ اوت نصف می‌شود. مرکز تحقیقات بایننس با انتشار یک گزارش تحلیلی به بررسی پیچیدگی‌های این اتفاق و مقایسه آن با نصف شدن‌های بیت کوین (BTC) پرداخته است.

مرکز تحقیقات بایننس ۴ سناریوی احتمالی را در گزارش خود بررسی کرده است. این شرکت با استفاده از اطلاعات موجود مشخص کرده که در صورت وقوع هر سناریو چه پیامدهایی به وجود می‌آید.

طبیعی است که نصف شدن پاداش استخراج بلاک در شبکه لایت کوین، تاثیر قابل توجهی بر قیمت این رمز ارز بگذارد. آخرین بار که پاداش استخراج بلاک در این شبکه در سال ۲۰۱۵ نصف شد، شاهد افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت بودیم.

بایننس در گزارش جدید خود ۴ سناریو را مطرح کرده است:

۱. افزایش قیمت: یک افزایش چشمگیر قیمت باعث می‌شود میزان سودآوری استخراج به میانگین سطحی نزدیک شود که پیش از نصف شدن پاداش وجود داشته است. چون پاداش استخراج بلاک‌ها نصف می‌شود، در نتیجه سخت‌تر می‌توان لایت کوین استخراج کرد، پس قیمت افزایش پیدا می‌کند.

۲. افزایش نرخ هش: چون پاداش کاهش می‌یابد، توان پردازشیِ لازم برای استخراجِ همان مقدار لایت کوین افزایش پیدا می‌کند. این اتفاق احتمالا باعث افزایش امنیت شبکه می‌شود.

۳. خود اصلاحی: اگر قیمت افزایش پیدا نکند، ماینرها از بازار خارج می‌شوند. در این صورت، دشواری بلاک کاهش می‌یابد و استخراج در کوتاه مدت سودآورتر می‌شود.

۴. افت دائمی در سودآوری استخراج: اگر با نصف شدن پاداش قیمت لایت کوین بالا نرود، ماینرها برای همیشه بخشی از پاداش‌های خود را از دست می‌دهند.

Litecoin (LTCمرکز تحقیقات بایننس: ۴ سناریو برای نصف شدن پاداش استخراج بلاک در لایت کوین

نصف شدن پاداش رمز ارزها به طور کلی نشانگر این است که همزمان با تلاش ماینرها برای جبران زیان‌ها، قیمت کوین بالا می‌رود. با این حال، اگر لایت کوین پس از نصف شدن نتواند نرخ هش خود را افزایش دهد و ماینرها از بازار خارج شوند، به این ترتیب تمام شبکه ایمنی کمتری نسبت به وضعیت حال حاضر خود خواهد داشت.

هرچند طبق گزارش مرکز تحقیقات بایننس احتمال افزایش قیمت لایت کوین خیلی زیاد است، اما بازار خرسی (نزولی) موجود می‌تواند نگران‌کننده باشد. عملکرد گذشته نشان‌دهنده‌ عملکرد آینده‌ یک رمز ارز نیست، بنابراین اگر ماینرها تصمیم بگیرند که شبکه را ترک کنند، این احتمال وجود دارد که این آلتکوین به زودی سقوط کند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.