همکاری عربستان و امارات برای عرضه یک ارز دیجیتال مشترک

دو کشور عربستان و امارات، در زمینه همکاری دوجانبه برای ایجاد و عرضه یک ارز دیجیتال به منظور تسهیل تبادلات بانکی میان دو کشور به توافق رسیده‌اند.

0 104

دو کشور عربستان و امارات ، در زمینه همکاری دوجانبه برای ایجاد و عرضه یک ارز دیجیتال به منظور تسهیل تبادلات بانکی میان دو کشور به توافق رسیده‌اند.

طبق گزارشات منتشر شده، پس از برپایی نشست‌هایی بین ولیعهد عربستان سعودی، محمد بن سلمان و شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد امارات، سران این دو کشور عربی، بر سر چهار طرح مشارکتی و بررسی هفت طرح استراتژیک دیگر در زمینه ایجاد و عرضه یک ارز دیجیتال به منظور تسهیل تبادلات بانکی میان دو کشور به توافق رسیدند.

ارز دیجیتال عربستان و امارات یکی از ۷ طرحی است که قرار است در هر دو کشور اجرا شود. شورای اجرایی این طرح نیز در تاریخ ۱۹ ژانویه با یکدیگر ملاقات کردند و پس از ملاقات، این شورا اعلام کرد که این ارزدیجیتال برای پرداخت‌های بین‌المللی میان بانک مرکزی و بانک‌های محلی دو کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت. هفته آینده مقامات بانکی عربستان و امارات در نشستی در خصوص چالش‌ها و فرصت‌های حوزه مالی به تبادل نظر خواهند پرداخت.

ارزدیجیتال مشترک عربستان و امارات ، Aber نام دارد. استفاده از Aber ابتدا به صورت آزمایشی خواهد بود و تعداد محدودی از بانک‌های این دو کشور این ارز را به کار خواهند گرفت. هنوز تاریخ عرضه این رمز ارز اعلام نشده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.